Meniu companie

Îngrijirea tenului

Este necesara si spalara fetei dupa folosirea acestui produs sau e mai bine sa o las sa actioneze? Mentionez ca mai folosesc si crema pt zi si corectorul pt ochi buze frunte din gama h3 evolution. Va multumesc
Este necesara si spalara fetei dupa folosirea acestui produs sau e mai bine sa o las sa actioneze? Mentionez ca mai folosesc si crema pt zi si corectorul pt ochi buze frunte din gama h3 evolution. Va multumesc
oana, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Lasati produsul sa actioneze iar apoi spalati tenul cu apa calduta.

Pt. ce virsta este acidul hialuronic?
Pt. ce virsta este acidul hialuronic?
barazsuly julia, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Incepand cu varsta de 25 de ani consideram optim inceperea unui tratament cu acest produs.

Buna ziua. Acum citva timp am descoperit demachiantul Farmec bifazic pt ochi si buze cu echinaceea si mi se pare EXCEPTIONAL! Problema este ca de ceva timp nu l-am mai gasit in nici un magazin (in Bucuresti). Am vazut acum pe site-ul dvs. un alt demachiant bifazic, de la Farmec Natural, cu ulei de argan. Il inlocuieste cumva pe cel vechi? Este la fel de bun? Multumesc, Ruxandra Geamanu
Buna ziua. Acum citva timp am descoperit demachiantul Farmec bifazic pt ochi si buze cu echinaceea si mi se pare EXCEPTIONAL! Problema este ca de ceva timp nu l-am mai gasit in nici un magazin (in Bucuresti). Am vazut acum pe site-ul dvs. un alt demachiant bifazic, de la Farmec Natural, cu ulei de argan. Il inlocuieste cumva pe cel vechi? Este la fel de bun? Multumesc, Ruxandra Geamanu
Ruxandra, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Demachiantul a lipsit putin timp de pe piata pentru ca fost imbunatit si va recomandam sa il incercati, este mai bun decat varianta pe care o foloseati.

crema ptr pete si pistrui este recomandata si are efect si ptr petele de imbatrinire ?
crema ptr pete si pistrui este recomandata si are efect si ptr petele de imbatrinire ?
stefan margareta, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Da, puteti folosi produsul cu incredere. Crema se aplica seara, dupa demachiere, evitand zona ochilor, ranile superficiale si negii. Se foloseste in cure de minim 6 saptamani. Pe durata tratamentului se interzice expunerea la soare si se recomanda utilizarea unui produs cu filtru UV cu factor FP 15-20.

Am cumparat crema anticuperozica calmanta dar am senzatia ca tenul tinde sa fie mai rosu cand o folosesc decat daca folosesc alta crema iar porii sunt foarte vizibili.As dori, daca se poate , sa-mi recomandati o alta crema care sa atenueze usoara tendinta cuperozica dar mai ales sa-mi inchida porii. Va multumesc!
Am cumparat crema anticuperozica calmanta dar am senzatia ca tenul tinde sa fie mai rosu cand o folosesc decat daca folosesc alta crema iar porii sunt foarte vizibili.As dori, daca se poate , sa-mi recomandati o alta crema care sa atenueze usoara tendinta cuperozica dar mai ales sa-mi inchida porii. Va multumesc!
Schnaider Anelize, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Recomandam in acest caz sa folositi crema intens hidratanta SPF15 din gama ASLAVITAL MINERALACTIV. Crema este destinata asigurarii si mentinerii unui nivel constant al hidratarii tenurilor sensibile, cuperozice, ridate pe durata intregii zile, precum si protectiei impotriva efectelor nocive ale poluarii si radiatiilor UV.

Cometiciana mi-a spus ca pentru tratarea acneei de pe ten si umeri sa folosesc pudra de argila facauta cu apa minerala..am aplicat o data facut asa dupa care am vazut in indicatii ca nu se foloseste apa minerala..este vreo problema daca am aplicat asa o data?
Cometiciana mi-a spus ca pentru tratarea acneei de pe ten si umeri sa folosesc pudra de argila facauta cu apa minerala..am aplicat o data facut asa dupa care am vazut in indicatii ca nu se foloseste apa minerala..este vreo problema daca am aplicat asa o data?
maria, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Nu este nicio problema, puteti sa folositi in continuare combinatia propusa de cosmeticiana dumneavoastra.

buna ziua. as dori sa intreb ce imi recomandati pentru un ten foarte uscat, pe frunte au aparut urme de exfoliere, am puncte negre si cateva riduri. multumesc anticipat
buna ziua. as dori sa intreb ce imi recomandati pentru un ten foarte uscat, pe frunte au aparut urme de exfoliere, am puncte negre si cateva riduri. multumesc anticipat
Inna, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Recomandam sa folositi produsele din gama Gerovital H3, potrivita pentru problema semnalata de dumneavoastra.

Buna ziua am si eu o intrebare pot sa folosesc crema anticuperozica calmanta Sunt baiat am 21 de ani si am nevoie de asa ceva zona t a fetei este tot timpu rosu si de aceia am apelat la dumnevoastra
Buna ziua am si eu o intrebare pot sa folosesc crema anticuperozica calmanta Sunt baiat am 21 de ani si am nevoie de asa ceva zona t a fetei este tot timpu rosu si de aceia am apelat la dumnevoastra
Andrei, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Crema se poate folosi cu incredere, va va ajuta sa scapati de problema dumneavoastra.

Buna ziua as dori si eu sa stiu ce fel de crema sa folosesc pentru un ten mixt?
Buna ziua as dori si eu sa stiu ce fel de crema sa folosesc pentru un ten mixt?
Ana Maria, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Avem doua recomandari pentru dumneavoastra: prima este crema antiimperfectiuni din gama Gerovital Plant care se aplica de 2 ori pe zi, minim 2 luni de zile, pe zonele afectate. A doua recomandare este crema soft hidratanta cu aloe vera din gama Farmec Natural, un produs nou, fara parabeni.

exista emulsia demachianta si lotiune tonica remineralizan ta de la crema aslavital lift instant? nu le-am gasit pe site ca am vrut sa le comand,,
exista emulsia demachianta si lotiune tonica remineralizan ta de la crema aslavital lift instant? nu le-am gasit pe site ca am vrut sa le comand,,
pana roxana, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Produsele exista pe site-ul nostru si pot fi comandate de aici.