Meniu companie

Îngrijirea tenului

Buna ziua, As dori sa aflu care sunt ingredientele cremei pentru pete, pistrui si albirea tenului. Va multumesc anticipat!
Buna ziua, As dori sa aflu care sunt ingredientele cremei pentru pete, pistrui si albirea tenului. Va multumesc anticipat!
Ana Maria, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Ingredientele tuturor produselor noastre se regasesc, conform legii, pe eticheta ambalajului.

Buna ziua! As putea folosi gama Gerovital Plant Stop Acnee daca am 14 ani? Mentionez ca am destul de multe imperfectiuni pe fata (cosuri mai micute, puncte negre etc.). Tenul meu este normal, dar gras in zona T. Astept un raspuns. Multumesc anticipat!
Buna ziua! As putea folosi gama Gerovital Plant Stop Acnee daca am 14 ani? Mentionez ca am destul de multe imperfectiuni pe fata (cosuri mai micute, puncte negre etc.). Tenul meu este normal, dar gras in zona T. Astept un raspuns. Multumesc anticipat!
Anna, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Puteti sa folositi linistita produsele din gama Gerovital Plant Stop Acnee incepand cu varsta mentionata.

Ce masca imi recomandati pentru un ten cu usoare riduri de expresie ,usor sensibil nu accepta alta crema decat Gerovital (daca folosesc altceva se inroseste pielea si strange) si am 52 ani? va multumesc,
Ce masca imi recomandati pentru un ten cu usoare riduri de expresie ,usor sensibil nu accepta alta crema decat Gerovital (daca folosesc altceva se inroseste pielea si strange) si am 52 ani? va multumesc,
vasilica, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Va recomandam sa folositi masca crema semigrasa regeneranta din gama Gerovital H3. Aceasta activeaza metabolismul celular al tenurilor cu tendinta de deshidratare, furnizand pielii un plus de energie.Se aplica pe pielea fetei si a gatului dupa o prealabila demachiere.
, Se intinde in strat uniform, se lasa 15-20 minute, apoi se indeparteaza cu ajutorul unui disc demachiant umed. Pentru o regenerare intensiva a tenului, se recomanda utilizarea saptamanala a mastii.

buna ziua,as dori sa stiu daca pot face comanda din italia(torino),si cat dureaza pana ajunge.va multumesc
buna ziua,as dori sa stiu daca pot face comanda din italia(torino),si cat dureaza pana ajunge.va multumesc
andreea, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Din pacate nu comercializam produse in afara tarii in acest moment.

ce se poate intampla daca din fiola de ac hialuronic (de la Gerovital,care este pt masaj )este ijectata in cantitate mica subocular?
ce se poate intampla daca din fiola de ac hialuronic (de la Gerovital,care este pt masaj )este ijectata in cantitate mica subocular?
Popescu Nicolita, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Fiolele cu acid hialuronic nu sunt injectabile si nu sunt testate pentru a fi folosite in acest mod.

Buna ziua. Despre Fiolele cu acid hyaluronic as vrea sa stiu carui tip de ten ii este recomandat si lamuriri privind schema de tratament. Am inteles ca se recomanda in cure de 10 zile. Asta ce inseamna? 10 zile fiole – 10 zile pauza si reluam? Daca aveti disponibilitate, detaliati cu ce anume considerati dvs ca mai este util inainte de o prima folosire. Am 43 de ani si ma preocupa intr o oarecare masura felul in care se prezinta pielea din jurul ochilor. Mi se pare ca elasticitatea incepe sa lase de dorit. Multumesc.
Buna ziua. Despre Fiolele cu acid hyaluronic as vrea sa stiu carui tip de ten ii este recomandat si lamuriri privind schema de tratament. Am inteles ca se recomanda in cure de 10 zile. Asta ce inseamna? 10 zile fiole – 10 zile pauza si reluam? Daca aveti disponibilitate, detaliati cu ce anume considerati dvs ca mai este util inainte de o prima folosire. Am 43 de ani si ma preocupa intr o oarecare masura felul in care se prezinta pielea din jurul ochilor. Mi se pare ca elasticitatea incepe sa lase de dorit. Multumesc.
OanaS, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Fiolele se pot folosi cu incredere pentru orice tip de ten. Tratamentul se face zilnic, timp de zece zile pe luna. Apoi, in urmatoarea luna, reluati tot timp de zece zile tratamentul.

Buna ziua! am 30 de ani, ten cu pori dilatati, pistrui si riduri, nu foarte adanci dar vizibile la ochi. Recomandati-mi va rog ceva potrivit. Ma intereseaza in special le anti-rid. Multumesc!
Buna ziua! am 30 de ani, ten cu pori dilatati, pistrui si riduri, nu foarte adanci dar vizibile la ochi. Recomandati-mi va rog ceva potrivit. Ma intereseaza in special le anti-rid. Multumesc!
andreea, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Va recomandam sa folositi produsele din gama Gerovital H3 Evolution.

Poate fi folosit si de catre barbati?
Poate fi folosit si de catre barbati?
Georgiana, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Bineinteles, puteti sa folositi produsul cu incredere.

Crema antirid cu argan de la ce varsta se poate folosi??? Multumesc
Crema antirid cu argan de la ce varsta se poate folosi??? Multumesc
Vivianna, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Crema antirid cu Argan din noua gama Farmec Natural se poate folosi incepand cu varsta de 20 ani.Produs fara parabeni/ Parfum hipoalergenic. Se aplica cu regularitate dimineata si seara, dupa demachiere.

Folosesc crema pentru pete pigmentare din gama H3Evolution din octombrie -noiembrie 2012, pentru 2 pete care au aparut in urma cu 2-3 ani, pe mijlocul obrazului, sub zona "de cearcane", dk pot spune asa. intre timp, mi-am ahizitionat si tratamentul pentru ochi, buze din aceeasi gama si crema matefianta active balance din gama gerovital forte. As dori sa stiu in ce ordine sa folosesc produsele, pentru ca petele sunt intr-o zona unde partial aplic tratamentul pentru zona ochilor, si in rest crema de fata si nu stiu c produs sa aplic mai intai. Petele se decoloreaza destul d incet, desi nu sunt foarte pronuntate si extinse, insa voi ncontinua tratamentul, doar ca nu vreau sa reduc din substantele active ale cremei folosind-o incorect in plus, pentru ca vine sezonul cald, as vrea sa imi recomandati o crema cu factor de protectie dar care sa fie matefianta, pt ca am tenul ft gras (32 ani), iar crema active balance nu pare a avea factor de protectie solara. multumesc
Folosesc crema pentru pete pigmentare din gama H3Evolution din octombrie -noiembrie 2012, pentru 2 pete care au aparut in urma cu 2-3 ani, pe mijlocul obrazului, sub zona "de cearcane", dk pot spune asa. intre timp, mi-am ahizitionat si tratamentul pentru ochi, buze din aceeasi gama si crema matefianta active balance din gama gerovital forte. As dori sa stiu in ce ordine sa folosesc produsele, pentru ca petele sunt intr-o zona unde partial aplic tratamentul pentru zona ochilor, si in rest crema de fata si nu stiu c produs sa aplic mai intai. Petele se decoloreaza destul d incet, desi nu sunt foarte pronuntate si extinse, insa voi ncontinua tratamentul, doar ca nu vreau sa reduc din substantele active ale cremei folosind-o incorect in plus, pentru ca vine sezonul cald, as vrea sa imi recomandati o crema cu factor de protectie dar care sa fie matefianta, pt ca am tenul ft gras (32 ani), iar crema active balance nu pare a avea factor de protectie solara. multumesc
FLORENTINA, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Pentru o protectie foarte buna a tenului impotriva razelor solare si o protectie anti-imbatranire a tenului va recomandam crema anti-imbatranirea SPF 50 din gama Gerovital Sun. Va recomandam de asemenea, sa purtati o palarie de soare pentru a va proteja tenul, chiar si daca mergeti doar cateva minute sub soare. In primul rand trebuie sa va demachiati tenul, apoi aplicati tonicul de fata, apoi crema pentru pete pe zonele afectate, apoi crema pentru ochi in jurul ochilor, apoi pe restul tenului crema de intretinere zilnica. Ideea este ca fiecare produs trebuie folosit pe zona pentru care a fost achizitionat. Urmand aceasta rutina nu veti da gres.