Meniu companie

Îngrijirea tenului

Buna ziua, as vrea sa stiu si eu ce contine ingrediente Crema hidratantă matifiantă cu Aloe vera. Am tenul foarte sensibil si as vrea sa vad daca este potrivita . Multumesc! O zi buna! p.s : Ar fi o idee buna daca ati scrie la toate cremele ingredientele pe site.
Buna ziua, as vrea sa stiu si eu ce contine ingrediente Crema hidratantă matifiantă cu Aloe vera. Am tenul foarte sensibil si as vrea sa vad daca este potrivita . Multumesc! O zi buna! p.s : Ar fi o idee buna daca ati scrie la toate cremele ingredientele pe site.
Cristina, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

raspuns pe mail

As dori sa stiu daca se poate folosi crema anticuperozica(ca si crema de noapte) in combinatie cu crema aantirid de zi-ambele din gama H3Evolution.Va multumesc..
As dori sa stiu daca se poate folosi crema anticuperozica(ca si crema de noapte) in combinatie cu crema aantirid de zi-ambele din gama H3Evolution.Va multumesc..
cristina stoian, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Sigur ca puteti folosi in aceasta combinatie. Oricum, crema anticuperozica nu este recomandat sa o folositi daca va expuneti la soare si daca totusi sunteti nevoita sa o faceti sa aveti grija sa va protejati cu o crema cu factor UV.

ce crema pot folosi pentru atenuarea ridurilor profunde la ochi? multumesc anticipat
ce crema pot folosi pentru atenuarea ridurilor profunde la ochi? multumesc anticipat
neagu floarea, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Crema netezire riduri, de noapte se aplica pe intreg tenul, inclusiv in jurul ochilor, dar cu atentie sa nu intre in contact cu acestia. Pentru tratarea ridurilor din jurul ochilor, va recomandam un produs special conceput in acest sens din sectiunea Produse pentru ochi si buze.

care este mai bun gelul antibacterian sau fluid antiseptic purificator. As vrea sa imi iau si un baton corector ca am auzit ca este bun . Sincera sa fiu gelul antibacterian in prima faza m-a ajutat dar dupa mi-au aparut la loc cosurile . Deci care este mai bun gelul sau antisepticul purificator inafara de batonul care cred ca e bun . Doresc sa imi dati sfaturi despre fiecare produs ( care am amintit mai sus) e bun nu e bun . va multumesc
care este mai bun gelul antibacterian sau fluid antiseptic purificator. As vrea sa imi iau si un baton corector ca am auzit ca este bun . Sincera sa fiu gelul antibacterian in prima faza m-a ajutat dar dupa mi-au aparut la loc cosurile . Deci care este mai bun gelul sau antisepticul purificator inafara de batonul care cred ca e bun . Doresc sa imi dati sfaturi despre fiecare produs ( care am amintit mai sus) e bun nu e bun . va multumesc
elena, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Fiecare produs pe care il comercializam se bucura de feedbackuri pozitive din partea utilizatorilor. Daca aveti o acnee care va da insa de furca, recomandam sa urmati tratamentul complet cu produsele din gama Gerovital Plant Stop Acnee. Urmand acest link veti gasi o schema de tratament pentru dimineata si seara care sa va ajute. In plus, trebuie sa retineti ca este important sa aveti si o dieta echilibrata. Saptamanal mai recomandam sa aplicati si o masca cu pudra de argila.

buna ziua! as dori sa aflu lista completa a ingredientelor laptelui demachiant doina! multumesc
buna ziua! as dori sa aflu lista completa a ingredientelor laptelui demachiant doina! multumesc
mihaela, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020
Buna ziua, vreau sa va rog daca se poate sa imi trimiteti lista tuturor ingredientelor pe care le contine aceasta crema din gama gerovital plant-crema sebo reglatoare purificatoare intrucat pe site nu postati lista ingredientelor asa cum mi s-ar parea normal. O zi buna! Multumesc, Tatiana
Buna ziua, vreau sa va rog daca se poate sa imi trimiteti lista tuturor ingredientelor pe care le contine aceasta crema din gama gerovital plant-crema sebo reglatoare purificatoare intrucat pe site nu postati lista ingredientelor asa cum mi s-ar parea normal. O zi buna! Multumesc, Tatiana
tatiana, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

raspuns pe mail

Buna, am 31 de ani si am foarte multe riduri la ochii si pe frunte si sunt adanci ce produs ar trebui sa folosesc si am tem gras si cu cosuri.
Buna, am 31 de ani si am foarte multe riduri la ochii si pe frunte si sunt adanci ce produs ar trebui sa folosesc si am tem gras si cu cosuri.
renata, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Va recomandam sa folositi crema hidratanta matifianta cu aloe vera din gama Farmec Natural.Crema este formulata special pentru a regla secretia de sebum si pentru absorbtia excesului de grasimi, tenul gras sau mixt fiind astfel matifiat si hidratat. Aceste efecte sunt asigurate prin asocierea extractului de Aloe Vera cu Sebaryl. In completare, pentru a lupta impotriva ridurilor din zona ochilor si a fruntii va recomandam sa folositi serul perfect anti-age din gama Gerovital H3 Evolution. Se utilizeaza zilnic, dimineata si seara, dupa ce fata a fost curatata si tonifiata. Se asociaza cu crema de intretinere zilnica, recomandata mai sus.

va rog sa-mi spuneti daca este ok sa folosesc creme pt ten sensibil eu avand tenul gras multumesc
va rog sa-mi spuneti daca este ok sa folosesc creme pt ten sensibil eu avand tenul gras multumesc
rogojan andreea, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Pentru tenul gras recomandam mai degraba crema hidratanta matifianta cu aloe vera din gama Farmece Natural. Nu este insa neaparat sa folositi aceasta crema special destinata tenului gras, puteti folosi si gama ASLAVITAL MINERLACTIV daca va face bine si va place cum reactioneaza tenul dumneavoastra la produsule din aceasta gama.

Buna ziua, Am 36 de ani, ten uscat, sensibil,cu imperfectiuni, puncte negre, puncte albe, cosuri care apar din loc in loc, periodic. As vrea sa stiu daca pot folosi gelul spumant antibacterian pentru a elimina problemele mentionate. Multumesc.
Buna ziua, Am 36 de ani, ten uscat, sensibil,cu imperfectiuni, puncte negre, puncte albe, cosuri care apar din loc in loc, periodic. As vrea sa stiu daca pot folosi gelul spumant antibacterian pentru a elimina problemele mentionate. Multumesc.
Monica Mihai, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Referitor la punctele negre, este important sa va demachiati dimineata si seara, indiferent daca v-ati machiat in ziua respectiva sau nu. Pentru cosurile care apar periodic, recomandam batonul corector purificator din gama Gerovital Plant Stop Acnee. De asemenea, recomandam spalarea tenului, dimineata si seara cu gelul spumant antimicrobian din aceiasi gama. Ca si produse de intretinere, pentru un ten sensibil recomandam produsele din gama ASLAVITAL MINERALACTIV, o gama special creata pentru a intretine asemenea tenuri.

Demachiantele din gama Farmec Natural au si efect de tonifiere, nefiind necesara aplicarea unei lotiuni tonice dupa demachiere, sau acel 2in1 se refera la altceva?
Demachiantele din gama Farmec Natural au si efect de tonifiere, nefiind necesara aplicarea unei lotiuni tonice dupa demachiere, sau acel 2in1 se refera la altceva?
Aicelynn, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Da, produsul are efect doi in unu: demachiere si tonifiere deci puteti sa il folositi cu toata increderea.