Am 42 de ani , am ten mixt si cuperozic si riduri in partea superioara a pometilor, spre coltul ochilor . Acum folosesc crema antirid mineralizanta din gama ASLAVITAL , dar nu ma ajuta la roseata , iar fruntea ramine grasa . Pentru demachiere folosesc un produs tip 2 in 1 de la alta firma. Va rog sa-mi recomandati , daca se poate , produsele potrivite pentru demachierea si intretinerea tenului. Multumesc foarte mult.
Pentru a trata cuperoza va recomandam sa folositi crema anticuperozica calmanta din gama Gerovital H3 Evolution. Crema diminueaza sensibilitatea tenului, predispozitiile la cuperoza, atenueaza semnele cuperozice. Se aplica dimineata si seara, pe un ten curat si demachiat. Se intinde uniform pe fata, gat si decolteu, evitand un masaj energic al pielii. Ca si demachiere recomandam tot un produs din aceasta gama si anume laptele demachiant tonifiant. Este dezvoltat ca un produs 2 in 1, efectul demachiant fiind completat de efectul tonifiant energizant datorat GP4G-ului, sursa de energie pura.