Am folosit fiole cu acid hialuronic o cutie pe luna, timp de șase luni. Trebuie sa mai fac o pauza? Am 48ani. Va rog sa-mi raspundeti
Am folosit fiole cu acid hialuronic o cutie pe luna, timp de șase luni. Trebuie sa mai fac o pauza? Am 48ani. Va rog sa-mi raspundeti
Daniela,
30-34 ,
Ten |
03 aug. 2020
Fiolele cu acid hialuronic se folosesc timp de minim 10 zile lunar consecutiv, apoi tratamentul se reia luna viitoare. Nu trebuie sa faceti deloc pauza, ba mai mult, puteti sa le folositi dimineata si seara, inainte de aplicarea cremei de intretinere si dupa demachierea corecta a tenului. Puteti sa le introduceti in rutina zilnica de ingrijire fara nicio problema.