Meniu companie

Îngrijirea tenului

vreau si eu creme pentru ten: de zi,de noapte si ochi dar nu stiu la care sa ma opresc. Mentionez ca am riduri puternice pe frunte ,ochi riduri putine dar am si cearcane nu prea avansate.Conturul fetei un pic lasat. Multumesc!
vreau si eu creme pentru ten: de zi,de noapte si ochi dar nu stiu la care sa ma opresc. Mentionez ca am riduri puternice pe frunte ,ochi riduri putine dar am si cearcane nu prea avansate.Conturul fetei un pic lasat. Multumesc!
maria, 45-54 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Va recomandam produsele din gama Aslavital Lift Instant alaturi de gelul anticearcan din gama Aslavital Mineralactiv.

Cu trecerea timpului, am constatat o modificare a pigmentarii tenului(eu am fost bruneta dar cu pielea mai degraba palida, mi se potriveau nuantele" fresia". (dar genul de piele care nu se inroseste la soare ci se bronzeaza treptat, fara arsuri). Exista un produs (crema hidratanta non grasa ) care sa incetineasca procesul de cuperoza difuza? Nu se vad vinisoare evidente ci fenomenul e mult mai discret dar tot agresiv: pielea se ingroase fiind in acelasi timp grasa dar cu senzatia de piele uscata (strange) si culoarea s-a inchis dar spre "rumen" .
Cu trecerea timpului, am constatat o modificare a pigmentarii tenului(eu am fost bruneta dar cu pielea mai degraba palida, mi se potriveau nuantele" fresia". (dar genul de piele care nu se inroseste la soare ci se bronzeaza treptat, fara arsuri). Exista un produs (crema hidratanta non grasa ) care sa incetineasca procesul de cuperoza difuza? Nu se vad vinisoare evidente ci fenomenul e mult mai discret dar tot agresiv: pielea se ingroase fiind in acelasi timp grasa dar cu senzatia de piele uscata (strange) si culoarea s-a inchis dar spre "rumen" .
Mirela, 45-54 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Va recomandam o cura cu crema anticuperozica calmanta din gama Gerovital H3 Evolution. Se aplica dimineata si seara, pe un ten curat si demachiat. Se intinde uniform pe fata, gat si decolteu, evitand un masaj energic al pielii.

imi trebuie o crema de noapte pt tenul meu cu pori dilatati, orice nu am incercat, n-am fost multumita, in plus am pete maronii, de varsta; deci, ce-mi recomandati sa cumpar?
imi trebuie o crema de noapte pt tenul meu cu pori dilatati, orice nu am incercat, n-am fost multumita, in plus am pete maronii, de varsta; deci, ce-mi recomandati sa cumpar?
Mirela Turcu, 45-54 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Va recomandam sa folositi corectorul de pete pigmentare din gama Gerovital H3 Evolution. Crema se aplica de 2 ori pe zi, minim 2 luni de zile, pe zonele afectate. Crema decoloreaza petele pigmentare, albeste, reda uniformitatea tenului prin actiunea sinergica a Arbutinei si a Complexului „ AHA Care”.
,

Crema lift activ de la aslavital mi se potriveste si mie? Am tenul gras si un inceput de cuperoza. Va multumesc.
Crema lift activ de la aslavital mi se potriveste si mie? Am tenul gras si un inceput de cuperoza. Va multumesc.
stefana, 45-54 , Ten Cuperozic | 03 aug. 2020

Pentru cuperoza va recomandam sa folositi crema anticuperozica calmanta din gama Gerovital H3 Evolution. Ca si demachiant puteti folosi Doina emulsie nutritiva cu castraveti si  fluidul tonic purificator . Toate cele trei produse se folosesc dimineata si seara in urmatoarea ordine: emulsia doina, apoi fluidul tonic apoi crema anticuperozica calmanta.

Fluidul Gerovital H3 Derma+ este si demachiant si lotiune tonica sau exista o lotiune separata si nu am cautat eu bine pe site ?
Fluidul Gerovital H3 Derma+ este si demachiant si lotiune tonica sau exista o lotiune separata si nu am cautat eu bine pe site ?
Catrinel Agavriloaei, 35-44 , Ten Matur | 03 aug. 2020

Da, produsul functioneaza doi in unu, ati inteles foarte bine.

am pete pe fata , ce produs pot folosi pentru a elimina aceste pete? am tenul uscat, ce crema imi recomandati, sau masca.
am pete pe fata , ce produs pot folosi pentru a elimina aceste pete? am tenul uscat, ce crema imi recomandati, sau masca.
aurelia, 35-44 , Ten Cu imperfecţiuni pigmentare | 03 aug. 2020

Pentru a corecta tenul va recomandam un tratament cu corectorul pete pigmentare din gama Gerovital H3 Evolution. Crema decoloreaza petele pigmentare, albeste, reda uniformitatea tenului prin actiunea sinergica a Arbutinei si a Complexului „ AHA Care”.Crema se aplica de 2 ori pe zi, minim 2 luni de zile, pe zonele afectate.
,

Crema Aslavital pentru netezirea tenului se posted folosi in timpul sarcinii? Multumesc.
Crema Aslavital pentru netezirea tenului se posted folosi in timpul sarcinii? Multumesc.
tampa ioana, 30-34 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Lansarea pe piata romaneasca a unui produs cosmetic se realizeaza conform legisla?iei cosmetice in vigoare, legislatie care respecta intru totul legislatia cosmetica europeana – Cosmetics Directive 76/768/ECC.
, Pentru a putea trece pe un produs ca este indicat pe perioada de sarcina/alaptare, produsul trebuie testat pe un esantion de femei insarcinate. Noi nu avem in acest moment astfel de teste, de aceea nu putem scrie pe produse ca sunt realizate special pentru femei insarcinate. Testele de acest gen sunt foarte dificil de realizat deoarece sunt putine persoane dispuse sa faca acest lucru pe perioada sarcinii. La noi in tara nu se fac astfel de teste.
, Suntem foarte atenti in ceea ce priveste alegerea ingredientelor cat si pe parcursul procesului de fabricare a unui produs. Va invitam sa vizualizati etapele prin care trece un produs Farmec inainte de a fi oferit consumatorilor, urmarind Povestea Gamei Gerovital.

Buna ziua .Am cumparat pe site 4 cutii cu gerovital intens restructuranta , crema pe care o folosesc e 3 ani , Intrebare : ati schimbat formula pentru ca nu mai este atit grasa , intra in piele imeiat si nu mai este ca cea pe care o cumpar in magazine ? Multumesc
Buna ziua .Am cumparat pe site 4 cutii cu gerovital intens restructuranta , crema pe care o folosesc e 3 ani , Intrebare : ati schimbat formula pentru ca nu mai este atit grasa , intra in piele imeiat si nu mai este ca cea pe care o cumpar in magazine ? Multumesc
silvia ghiata, 45-54 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Da, gama s-a imbunatatit destul de recent, de aceea ati observat si micile schimbari la ea.

Am o intrebare: spuneti-mi va rog daca folosesc corect produsele pt ten; imi curat tenul cu emulsia doina pe baza de castravete, dupa care folosesc lotiunea tonica LARA, acest lucru il fac si dimineata si seara, dupa care aplic crema de fata cu ALOE VERA, cum procedez? e corect?
Am o intrebare: spuneti-mi va rog daca folosesc corect produsele pt ten; imi curat tenul cu emulsia doina pe baza de castravete, dupa care folosesc lotiunea tonica LARA, acest lucru il fac si dimineata si seara, dupa care aplic crema de fata cu ALOE VERA, cum procedez? e corect?
matea, 35-44 , Ten Gras | 03 aug. 2020

Da, le folositi corect.

Doresc să știu dacă noua gamă de produse DERMA + este recomandată persoanelor de vărsta mea. Am primit caseta cu cele trei produse (crema antirid ..crema mască și fluidul pentru curățare) și vreau să știu dacă se potrivesc tenului meu.
Doresc să știu dacă noua gamă de produse DERMA + este recomandată persoanelor de vărsta mea. Am primit caseta cu cele trei produse (crema antirid ..crema mască și fluidul pentru curățare) și vreau să știu dacă se potrivesc tenului meu.
ANGELA STERE, 45-54 , Ten Matur | 03 aug. 2020

Le puteti folosi cu incredere.