Meniu companie

Îngrijirea tenului

Buna seara! am un ten foarte dificil,inca din adolescenta am avut probleme cu acnnea,apoi cu diferite produse cred ca am agresat in continuu tenul,mai ales ca am cumparat tot ce credeam ca imi va face bine.. Am riduri in jurul ochilor ,laba gastii si cearcane proeminente,pungi,etc. Am folosit si colagen pastile cu speranta ca voi scapa de riduri dar cred ca sunt deja amprenta pe fata mea fara remediu,a trebuit sa renunt la ele fiindca ma umflm rau ,ochii mei erau cat cepele ca si cand eram mereu dupa o mahmureala,dar pot sa spun ca tenul meu parea mai sanatos si luminos. Am evitat sa mai folosesc cosmetice,am incercat si masti si folosirea uleiurilor ,am incercat cam tot ,va cer sfatul cu privire la acest aparat sau orice sfat mi-ar fi de folos,am probleme si cu porii dilatati,puncte negre deci,dar problema mea este in principal ridurile de la ochi care mai ale cand rad sau sunt obosita se accentueaza,oricata crema de ochi as folosi pare ca nu hidrateaza deloc,acm folosesc de la clarins o crema de ochi,iar fara folos,nu imi face nimic bine,ce sa mai fac? Multumesc anticipat.
Buna seara! am un ten foarte dificil,inca din adolescenta am avut probleme cu acnnea,apoi cu diferite produse cred ca am agresat in continuu tenul,mai ales ca am cumparat tot ce credeam ca imi va face bine.. Am riduri in jurul ochilor ,laba gastii si cearcane proeminente,pungi,etc. Am folosit si colagen pastile cu speranta ca voi scapa de riduri dar cred ca sunt deja amprenta pe fata mea fara remediu,a trebuit sa renunt la ele fiindca ma umflm rau ,ochii mei erau cat cepele ca si cand eram mereu dupa o mahmureala,dar pot sa spun ca tenul meu parea mai sanatos si luminos. Am evitat sa mai folosesc cosmetice,am incercat si masti si folosirea uleiurilor ,am incercat cam tot ,va cer sfatul cu privire la acest aparat sau orice sfat mi-ar fi de folos,am probleme si cu porii dilatati,puncte negre deci,dar problema mea este in principal ridurile de la ochi care mai ale cand rad sau sunt obosita se accentueaza,oricata crema de ochi as folosi pare ca nu hidrateaza deloc,acm folosesc de la clarins o crema de ochi,iar fara folos,nu imi face nimic bine,ce sa mai fac? Multumesc anticipat.
mihaela, 30-34 , Ten Cuperozic | 03 aug. 2020

Intr-adevar Activatorul Antirid ajuta cremele sa patrunda mai bine in piele, astfel efectele sunt vizibile mai rapid. Folositi dispozitivul pe un ten sanatos.

Buna ziua, Am un ten mixt predispus spre acnee. Se pare, in urma analizelor ca acest lucru se datoreaza lipsei de vitamina A la nivelul fetei. Ce produse mi s-ar potrivi? Multumesc anticipat pentru raspuns!
Buna ziua, Am un ten mixt predispus spre acnee. Se pare, in urma analizelor ca acest lucru se datoreaza lipsei de vitamina A la nivelul fetei. Ce produse mi s-ar potrivi? Multumesc anticipat pentru raspuns!
Jivan Mihaela Diana, 30-34 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Va recomandam produsele pentru tenul gras din gama Happiness. Caseta cadou Happiness-Afine este o alegere buna. Curatati zilnic tenul, dupa care hidratati cu crema matifianta.

Buna ziua, va rog sa-mi spuneti , crema antirid si fermitate H3 Derma este indicata si pentru tenul mixt? Va multumesc
Buna ziua, va rog sa-mi spuneti , crema antirid si fermitate H3 Derma este indicata si pentru tenul mixt? Va multumesc
DRAGHICI LILIANA, 45-54 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Este o crema usoara ce se adreseaza unui ten deshidratat. Se poate aplica pe un ten mixt care nu este hidratat corespunzator. Pentru un ten mixt va recomandam Emulsie hidratanta matifianta.

Buna ziua, Am inceput sa folosesc fiolele cu colagen si crema antirid mineralizanta SPF. As dori sa stiu cat timp pot folosi aceste fiole. Exista o schema dupa care trebuie sa folosesc fiolele cu colagen? As putea alterna fiolele cu colagen si fiole cu acid hialuronic? Cum anume? Astept raspunsul dvs. Cu stima, Lucia Nita
Buna ziua, Am inceput sa folosesc fiolele cu colagen si crema antirid mineralizanta SPF. As dori sa stiu cat timp pot folosi aceste fiole. Exista o schema dupa care trebuie sa folosesc fiolele cu colagen? As putea alterna fiolele cu colagen si fiole cu acid hialuronic? Cum anume? Astept raspunsul dvs. Cu stima, Lucia Nita
Lucia Nita, 45-54 , Ten Deshidratat | 03 aug. 2020

Nu exista o regula de utilizare dimineata sau seara, alternati produsele dupa necesitatile dvs. Folositi Fiolele cu acid hialuronic 10 zile pe luna timp de 3 luni consecutive, iar Fiolele cu colagen se pot aplica zilnic inainte de crema de intretinere.

Produsele dermatocosmetice contin parabeni?
Produsele dermatocosmetice contin parabeni?
radu, 45-54 , Ten Sensibil | 03 aug. 2020

Produsele dermatocosmetice sunt produse hipoalergenice si nu contin parabeni.

Aceasta crema se poate aplica si seara ?
Aceasta crema se poate aplica si seara ?
Marina Dorina, 30-34 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Fiind o crema cu factor de protectie va recomandam sa o utilizati doar ziua. Noaptea puteti aplica Crema regeneranta, netezire riduri are puternice efecte de regenerare a pielii sensibile si de netezire a ridurilor existente.

Buna seara! As avea o mica intrebare, am auzit foarte multe pareri despre crema antiacneica Gerovital derma +, am un ten usor acneic, considera-ti ca e un produs care face minuni? Reduce acneea? Multumesc anticipat!
Buna seara! As avea o mica intrebare, am auzit foarte multe pareri despre crema antiacneica Gerovital derma +, am un ten usor acneic, considera-ti ca e un produs care face minuni? Reduce acneea? Multumesc anticipat!
Magda, , Ten Acneic | 03 aug. 2020

Produsul a fost testat dermatologic si este eficient in reducerea punctelor negre, formatiunile acneice, roseata. Diminueaza semnele postacneice.

As vrea sa știu ce conține crema. Unde pot sa găsesc conținutul produselor gerovital? Multumesc
As vrea sa știu ce conține crema. Unde pot sa găsesc conținutul produselor gerovital? Multumesc
Lucaciu Liliana, 45-54 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Gasiti mai jos ingredientele:
, Ingrediente: Aqua, Squalane, Glycerin, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Mica, Titanium Dioxide / CI 77891, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-22, Glyceryl Stearate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Dimethicone, Dimethicone Crosspolymer, Cyclopentasiloxane, Tocopheryl Acetate, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Retinyl Palmitate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Sodium Polyacrylate, Hydrogenated Polydecene, Trideceth-6, Parfum, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHA, BHT.

fluid antispetic purificator , la modul de utilizare spune ca trebuie indepartata cu un disc cosmetic am niste intrebari in legatura cu asta : cat trebuie tinuta crema pe fata dupa indepartata si trebuie neaparat indepartata cu un disc sau poate fi lasata si dupa ceva timp sa ma spal pe fata?
fluid antispetic purificator , la modul de utilizare spune ca trebuie indepartata cu un disc cosmetic am niste intrebari in legatura cu asta : cat trebuie tinuta crema pe fata dupa indepartata si trebuie neaparat indepartata cu un disc sau poate fi lasata si dupa ceva timp sa ma spal pe fata?
Ionut Apostu, , Ten Acneic | 03 aug. 2020

Se aplica fluidul pe tenul curat, se maseaza pana la absortie, iar excesul de fluid ramas se indeparteaza cu un disc cosmetic. Fluidul nu trebuie lasat pe ten mai mult de cateva minute.

va rog sa mi faceti o schema cu produsele pe care trebuie sa le folosesc zilnic. Am folosit fiolele si sunt multumita. M-am uitat pe seit insa nu m-am putut edifica, Multumesc!
va rog sa mi faceti o schema cu produsele pe care trebuie sa le folosesc zilnic. Am folosit fiolele si sunt multumita. M-am uitat pe seit insa nu m-am putut edifica, Multumesc!
Manolache Cristine, 45-54 , Ten Matur | 03 aug. 2020

Sigur, va recomandam tratamentul cu Fiolele cu acid hialuronic, se aplica cate 10 zile pe luna si se reia lunar. Iar in restul zilelor aplicati Fiole cu colagen. Dupa absortia serului aplicati o crema de intretinere zilnica pentru tenul matur din acest link.