Buna, din cate vad in detaliile de utilizare la lotiunea tonica cu aloe vera scrie la varsta 20+ 25+ 30+ 35+ 45+. Asta inseamna ca daca am sub 20 de ani nu am voie sa folosesc lotiunea?
Buna, din cate vad in detaliile de utilizare la lotiunea tonica cu aloe vera scrie la varsta 20+ 25+ 30+ 35+ 45+. Asta inseamna ca daca am sub 20 de ani nu am voie sa folosesc lotiunea?
Galea Dana,
,
Ten Deshidratat |
03 aug. 2020
Lotiunea poate fi utilizata si sub 20 ani pentru curatarea si tonifierea tenului. Varsta trecuta pe ambalaj este de altfel orientativa si ajuta consumatorul aflat in fata rafturilor de produse din magazine. Produsul are si efect astringent, astfel nu este indicat sa aplicati in cazul tenului foarte uscat.