Meniu companie

Îngrijirea tenului

Are parabeni?
Are parabeni?
Dana, 30-34 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Produsul nu cotine parabeni.

Cum pot sa-mi aleg produsele de ingrijire ten (de zi, de noapte etc. ) daca am 58 ani, sunt la menopauza de 10 ani, am pielea uscata (deshidratata) si ten cuperozic foarte sensibil? Nu ma descurc in alegerea cremelor, serurilor, fiolelor demachiantelor. Vreau sa schimb gama pe care o folosesc acum si as vrea sa incerc Gerovital. Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Cum pot sa-mi aleg produsele de ingrijire ten (de zi, de noapte etc. ) daca am 58 ani, sunt la menopauza de 10 ani, am pielea uscata (deshidratata) si ten cuperozic foarte sensibil? Nu ma descurc in alegerea cremelor, serurilor, fiolelor demachiantelor. Vreau sa schimb gama pe care o folosesc acum si as vrea sa incerc Gerovital. Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Mariana, 55+ , Ten Cuperozic | 03 aug. 2020

raspuns pe mail

Buna ziua. Se poate folosi aceasta crema impreuna cu Crema Antiacneica H3 Derma+? Daca da, sa-mi spuneti cum. Va multumesc!
Buna ziua. Se poate folosi aceasta crema impreuna cu Crema Antiacneica H3 Derma+? Daca da, sa-mi spuneti cum. Va multumesc!
Ioana, 30-34 , Ten Acneic | 03 aug. 2020

Cele doua creme trateaza probleme diferite. Crema antiacneica se aplica dimineata si seara pe zonele cu acnee. Crema dermoreparatoare se aplica dimineata si seara pe cicatrici recente, răni superficiale sau pe pielea cu traumatisme minore.

Buna ziua, fiolele se pot folosi in combinație cu galvanodermul? Multumesc!!
Buna ziua, fiolele se pot folosi in combinație cu galvanodermul? Multumesc!!
Oana, 35-44 , Ten Matur | 03 aug. 2020

Din pacate nu putem confirma utilizarea fiolelor in combinatie cu galvanodermul, deoarece nu avem teste in acest sens.

Buna ziua , nu am inteles exact cum se aplica crema pt contur ochi si buze H3. Am citit ca in jurul ochilor , dar nu inteleg mai exact pana unde , aproapende pometi … la fel si pt buze nu stiu exact unde s o aplic. Va rog sa ma ajutati.
Buna ziua , nu am inteles exact cum se aplica crema pt contur ochi si buze H3. Am citit ca in jurul ochilor , dar nu inteleg mai exact pana unde , aproapende pometi … la fel si pt buze nu stiu exact unde s o aplic. Va rog sa ma ajutati.
Ioana Violeta Fotea, 30-34 , Ten Cu imperfecţiuni pigmentare | 03 aug. 2020

Crema pentru ochi se aplica cu atentie in jurul ochilor, cu miscari blande, de netezire, pana aproape de pometi si spre exteriorul ochilor aproape de linia firelor de par. In jurul buzelor aplicati pe conturul buzelor si masati usor cu varful degetelor pana se absoarbe complet.

De mai mult timp utilizez fiolele cu acid hialuronic Gerovital si sunt foarte mulțumita de efectul lor asupra tenului .Va rog sa-mi spuneti care este concentrația de acid hialuronic în fiolele Gerovital? Pe site-urile de prezentare ale mai multor mărci de produse cosmetice există mențiunea că doza maximă de acid hialuronic este de 1%. În condițiile în care acest ser are 6% acid hialuronic , nu pot apărea efecte adverse ?
De mai mult timp utilizez fiolele cu acid hialuronic Gerovital si sunt foarte mulțumita de efectul lor asupra tenului .Va rog sa-mi spuneti care este concentrația de acid hialuronic în fiolele Gerovital? Pe site-urile de prezentare ale mai multor mărci de produse cosmetice există mențiunea că doza maximă de acid hialuronic este de 1%. În condițiile în care acest ser are 6% acid hialuronic , nu pot apărea efecte adverse ?
Borcuti Dana, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Fiolele cu acid hialuronic au o concentratie de 2% acid hialuronic pur si lipozomal. Nu exista limita maxima pentru acid hialuronic. De asemenea nu este nici un pericol pentru sanatatea umana sa se foloseasca in concentratie de 6.0%.

Multumesc, Farmec! Am primit niste mostre din acest ser odata cu coletul. Eu am 36 de ani, si vad ca sunt destinate 45+. Le-as putea folosi sau mai bine nu, avand in vedere ca nu am nici macar 40 de ani?
Multumesc, Farmec! Am primit niste mostre din acest ser odata cu coletul. Eu am 36 de ani, si vad ca sunt destinate 45+. Le-as putea folosi sau mai bine nu, avand in vedere ca nu am nici macar 40 de ani?
Adina Forna, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Se poate folosi serul fara nicio problema, varsta trecuta pe ambalaj este de altfel orientativa si ajuta consumatorul aflat in fata rafturilor de produse din magazine. Tenul va lua din crema atat principiu activ cat va avea nevoie, iar surplusul nu va afecta.

Am varsta de 70 de ani recent impliniti (multumesc!) si de cateva luni am inceput sa folosesc produsele dvs. Tenul meu arata a 55-60 de ani. Urmaresc cu atentie preocuparea dvs. pentru imbunatatirea produselor Gerovital si imi plac ultimele 3 realizari cu desfacere on-line exclusiv. Dar cata incredere pot sa am eu in ele, la varsta mea, daca ele sunt destinate tuturor varstelor? Chiar dvs. dati informatii despre fabricarea produselor pe 2 game(de varsta) asa incat, logic, nu vad cum ar avea efect similar pe tenuri atat de diferite. Astept un raspuns convingator pentru mine. Multumesc !
Am varsta de 70 de ani recent impliniti (multumesc!) si de cateva luni am inceput sa folosesc produsele dvs. Tenul meu arata a 55-60 de ani. Urmaresc cu atentie preocuparea dvs. pentru imbunatatirea produselor Gerovital si imi plac ultimele 3 realizari cu desfacere on-line exclusiv. Dar cata incredere pot sa am eu in ele, la varsta mea, daca ele sunt destinate tuturor varstelor? Chiar dvs. dati informatii despre fabricarea produselor pe 2 game(de varsta) asa incat, logic, nu vad cum ar avea efect similar pe tenuri atat de diferite. Astept un raspuns convingator pentru mine. Multumesc !
Diana Berlogea, 55+ , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Varsta trecuta pe ambalaj este orientativa si ajuta consumatorul aflat in fata rafturilor de produse din magazine. Alegeti produsele mai ales in functie de particularitatile tenului, de prezenta semnelor de imbatranire specifice varstei, de schimbarile din structura dermului. Tenul va lua din crema atat principiu activ cat va avea nevoie, iar surplusul nu va afecta.

As putea folosi aceasta crema pe timp de iarna? Eu am tenul cu zona T gras!!! Multumesc.
As putea folosi aceasta crema pe timp de iarna? Eu am tenul cu zona T gras!!! Multumesc.
Iulia, 25-29 , Ten Gras | 03 aug. 2020

Sigur, se poate utiliza Crema hidratanta matifianta.

Buna, se poate folosi serul primul si dupa aia fiolele cu colagen si crema.
Buna, se poate folosi serul primul si dupa aia fiolele cu colagen si crema.
N, 30-34 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Recomandam sa utilizati pe rand serurile. Aplicati dimineata Ser tratament antirid si apoi crema de intretinere, iar seara Fiolele cu Colagen asociate cu o crema de noapte.