Meniu companie

Îngrijirea tenului

Buna ziua, Ser cu Acid Hialuronic, concentrație 6% se poate folosi si de catre barbati? Multumesc
Buna ziua, Ser cu Acid Hialuronic, concentrație 6% se poate folosi si de catre barbati? Multumesc
Cristina Pol, 25-29 , Ten Deshidratat | 03 aug. 2020

Sigur, produsul poate fi folosit de catre barbati.

Buna ziua, am luat aceasta crema si serul cu acid hialuronic, ma dau dimineata dupa demachiere cu apa micelara, am observat ca dupa ce-mi pun serul si crema (sau fara ser) mi se iau de pe fata cocoloase, care ar fi explicatia? Am 49 ani si un ten normal spre uscat, va rog o recomandare daca se poate! Multumesc frumos Carmen Lazar
Buna ziua, am luat aceasta crema si serul cu acid hialuronic, ma dau dimineata dupa demachiere cu apa micelara, am observat ca dupa ce-mi pun serul si crema (sau fara ser) mi se iau de pe fata cocoloase, care ar fi explicatia? Am 49 ani si un ten normal spre uscat, va rog o recomandare daca se poate! Multumesc frumos Carmen Lazar
carmen lazar, 45-54 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Fiind o crema cu concentratie marita de Acid Hialuronic se intampla acest fenomen daca se pune prea multa crema. Sugestia noastra este sa aplicati o cantitate mai mica de crema.

Sunt foarte contrariata ca aplicand o cantitate rezonabila, nu multa, din aceasta noua crema, la prima vedere intra in piele, dar la nici 1 minut, se branzeste, se fac ciuciuleti pe fata, de parca as fi facut gomaj. Fata este intotdeauna bine curatata inainte de aplicarea cremei in discutie. Trebuie sa sterg cu un servetel atat fata cat si chiuveta. Am aplicat al doilea strat care s-a comportat , de data asta, corect. In felul acesta pierd jumatate din crema si nu este deloc corect. II lipseste ceva acestei creme, altfel nu-mi explic de ce orice alta crema din gama Gerovital H3 se comporta admirabil. Multumesc!
Sunt foarte contrariata ca aplicand o cantitate rezonabila, nu multa, din aceasta noua crema, la prima vedere intra in piele, dar la nici 1 minut, se branzeste, se fac ciuciuleti pe fata, de parca as fi facut gomaj. Fata este intotdeauna bine curatata inainte de aplicarea cremei in discutie. Trebuie sa sterg cu un servetel atat fata cat si chiuveta. Am aplicat al doilea strat care s-a comportat , de data asta, corect. In felul acesta pierd jumatate din crema si nu este deloc corect. II lipseste ceva acestei creme, altfel nu-mi explic de ce orice alta crema din gama Gerovital H3 se comporta admirabil. Multumesc!
Diana, 55+ , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Fiind o crema cu concentratie marita de Acid Hialuronic se intampla acest fenomen daca se pune mai multa crema decat poate tenul sa absorba. Sugeram sa aplicati o cantitate mai mica de crema pentru a evita aceasta situatie.

Buna seara. As dori sa-mi schimb produsele de ingrijire a tenului. Am folosit diferite firme, chiar si de la dvs gama stop acnee. Am un ten mixt, in zona T imi ies imperfectiuni de la praf sau mai ales cand am o zi incarcata la munca. Uneori este uscat in anumite zone. Dar in UTIMA VREME, mi-au iesit un fel de puncte/cosuri sub piele in zona tamplelor, a baarbiei in parti etc. Nu sunt cosuri vizibile din prima, adar se vad la lumina si daca le apesi iese cumva ca la un punct negru ceva alb. NU MAI STIU CUM SA REMEDIEZ PROBLEMELE ASTEA. Astept un raspuns din partea dvs cat mai curand. O seara buna. Multumesc!
Buna seara. As dori sa-mi schimb produsele de ingrijire a tenului. Am folosit diferite firme, chiar si de la dvs gama stop acnee. Am un ten mixt, in zona T imi ies imperfectiuni de la praf sau mai ales cand am o zi incarcata la munca. Uneori este uscat in anumite zone. Dar in UTIMA VREME, mi-au iesit un fel de puncte/cosuri sub piele in zona tamplelor, a baarbiei in parti etc. Nu sunt cosuri vizibile din prima, adar se vad la lumina si daca le apesi iese cumva ca la un punct negru ceva alb. NU MAI STIU CUM SA REMEDIEZ PROBLEMELE ASTEA. Astept un raspuns din partea dvs cat mai curand. O seara buna. Multumesc!
Andree, 20-24 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Va recomandam in situatia descrisa sa aratati etichetele produselor unui medic specialist, iar daca acesta recomanda se pot aplica produsele din gama dermatocosmetica.

, Curatati tenul dimineata si seara cu Gelul spumant purifiant, care prin efectul exfoliant ajută la curăţarea şi eliberarea porilor şi stimulează procesele de reînnoire celulară. Aplicati apoi pe zonele afectate Crema antiacneica si hidratati corespunzator cu Emulsia hidratanta matifianta.

Buna seara ! Folosesc lotiune tonica dupa demachiere cu apa micelara?
Buna seara ! Folosesc lotiune tonica dupa demachiere cu apa micelara?
Simona Hosu, 45-54 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Da, se poate aplica lotiune dupa apa micelara. Apele micelare au rolul de demachiere in timp ce lotiunea tonica are rol de tonifiere.

Buna ziua, folosesc de curand Crema blurare riduri si as vrea sa stiu daca o pot folosi dimineata si seara sau doar dimineata dupa crema antirid aplic crema blurare riduri apoi pot folosi fondul de ten sau se pierde efectul de blurare? mentionez ca am un ten acneeic si folosesc gerovital plant-stop acnee multumec
Buna ziua, folosesc de curand Crema blurare riduri si as vrea sa stiu daca o pot folosi dimineata si seara sau doar dimineata dupa crema antirid aplic crema blurare riduri apoi pot folosi fondul de ten sau se pierde efectul de blurare? mentionez ca am un ten acneeic si folosesc gerovital plant-stop acnee multumec
paula hristache, 45-54 , Ten Acneic | 03 aug. 2020

Indicatia de utilizare este pe timpul zilei, se poate aplica insa si ca baza de machiaj de zi sau de seara.
, Crema blurare riduri poate sa fie folosita singular,  fara a aplica peste nimic in plus sau poate functiona si ca o baza de machiaj, ramane la latitudinea dumneavoastra modul ei de folosire. Cu siguranta efectul optic nu va fi la fel de mare ca atunci cand nu folositi fond de ten, insa efectele acestuia se vad si cu aplicarea fondului de ten. Aplicati crema blurare imediat dupa absortia cremei de intretinere, apoi aplicati fondul de ten,.

Daca folosesc cele 3 produse noi cu acid hialuronic (apa micelara, serul si crema), se pot folosi si fiolele cu acid hialuronic? Mai sunt necesare sau sunt suficiente doar cele 3 produse noi?
Daca folosesc cele 3 produse noi cu acid hialuronic (apa micelara, serul si crema), se pot folosi si fiolele cu acid hialuronic? Mai sunt necesare sau sunt suficiente doar cele 3 produse noi?
camelia, 35-44 , Ten Deshidratat | 03 aug. 2020

Sunt suficiente cele trei produse, ele pot fi aplicate atat dimineata cat si seara.

Buna ziua! As dori sa stiu, in cazul in care aplic serul cu 6% acid hialuronic, cand trebuie sa aplic serul antiimperfectiuni? Multumesc anticipat pentru raspuns!
Buna ziua! As dori sa stiu, in cazul in care aplic serul cu 6% acid hialuronic, cand trebuie sa aplic serul antiimperfectiuni? Multumesc anticipat pentru raspuns!
Anda-Lorena Criveanu, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Aplicati Serul antiimperfectiuni dupa absorbtia serului cu acid hialuronic.

Buna ziua! Pentru un ten uscat este indicata utilizarea acestui tip de crema? Va multumesc! Sarbatori frumoase!
Buna ziua! Pentru un ten uscat este indicata utilizarea acestui tip de crema? Va multumesc! Sarbatori frumoase!
Nicoleta Harcu, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Sigur, crema mentionata este recomandata pentru toate tipurile de ten.

Bună ziua, vă rog frumos să-mi spuneți dacă utilizând această cremă pe toată fața, pot avea vreo reacție nedorită totuși pe locurile destul de mici fara pete. Am pete maronii aproape peste tot: frunte, nas, obraji plus barba. Doar mici părticele sunt normale. Tenul meu este uscat și folosesc ziua o crema intensiv hidratanta H3 (din păcate nu prea hidratează bine) cu factor de protecție 10, iar noaptea cea pentru imperfecțiuni pigmentare. Ce mă sfătuiți? Vă mulțumesc .Sărbători fericite.
Bună ziua, vă rog frumos să-mi spuneți dacă utilizând această cremă pe toată fața, pot avea vreo reacție nedorită totuși pe locurile destul de mici fara pete. Am pete maronii aproape peste tot: frunte, nas, obraji plus barba. Doar mici părticele sunt normale. Tenul meu este uscat și folosesc ziua o crema intensiv hidratanta H3 (din păcate nu prea hidratează bine) cu factor de protecție 10, iar noaptea cea pentru imperfecțiuni pigmentare. Ce mă sfătuiți? Vă mulțumesc .Sărbători fericite.
Elena, 45-54 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Va recomandam in situatia prezentata sa incepeti un tratament cu Serul concentrat cu Acid Hialuronic, dimineata si seara.
, Serul, prin ingredientele active continute, ajută la inhibarea formării excesului de melanină cu atenuarea petelor pigmentare existente şi prevenirea apariţiei altora noi. Dupa absorbtia serului aplicati Corectorul de pete pigmentare, dimineata si seara, se poate aplica pe tot tenul in situatia descrisa. Aplicati apoi crema de intretinere zilnica cu spf daca va expuneti la soare.