Meniu companie

Îngrijirea tenului

Buna ziua! Voiam să va cer părerea ca sa stiu ce fel de produs pot folosi. Am tenul usor acneic si foarte gras. Ce imi puteti recomanda ca sa scap de acnee si pentru tenul gras?
Buna ziua! Voiam să va cer părerea ca sa stiu ce fel de produs pot folosi. Am tenul usor acneic si foarte gras. Ce imi puteti recomanda ca sa scap de acnee si pentru tenul gras?
Olaru Adriana, , Ten Gras | 03 aug. 2020

Incepeti curatarea tenului cu Gelul spumant purifiant, apoi tonifiati tenul si gatul cu Fluid tonic purificator. Aplicati pe timpul zilei Crema sebo-reglatoare pe tot tenul. La final se pot masca si trata cosurile cu Batonul corector purificator. Tratamentul cu produsele din gama Stop Acnee se aplica timp de minim 4 saptamani, in functie de nevoile tenului, pana la rezolvarea problemelor acneice.
, Seara, aplicati pe tenul curat Crema ultra-activa pe zonele afectate si lasati sa actioneze cel putin o ora.
,

Este recomandată și bărbaților?
Este recomandată și bărbaților?
gabriel, 45-54 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Sigur, produsele sunt unisex, astfel Crema antirid contur ochi este recomandata si barbatilor. Pentru ten avem o crema de intretinere special conceputa pentru barbati Crema antirid Gerovital H3 Men.

la caseta cadou Gerovital H3 Evolution aveti caseta cadou crema lift hidratanta de zi cu fp 15 dar de pe pagina casetei daca dai click pe numele cremei continute ca sa vezi detalii ajungi la crema lift hidratanta de zi cu spf 10. Sunt doua creme cu aceeasi denumire si protectie solara diferita sau este o greseala? Multumesc. In poza cu ambalajul apare totusi 15 si 10, de aceea nu inteleg, ar trebui sa pot vizualiza crema cu spf15.
la caseta cadou Gerovital H3 Evolution aveti caseta cadou crema lift hidratanta de zi cu fp 15 dar de pe pagina casetei daca dai click pe numele cremei continute ca sa vezi detalii ajungi la crema lift hidratanta de zi cu spf 10. Sunt doua creme cu aceeasi denumire si protectie solara diferita sau este o greseala? Multumesc. In poza cu ambalajul apare totusi 15 si 10, de aceea nu inteleg, ar trebui sa pot vizualiza crema cu spf15.
Elena Vijoli, 35-44 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Caseta cadou contine formularea veche a cremei, cea cu SPF15.
, Anul trecut, spf-ul cremei a fost modificat si am inclus un ingredient cu actiune antirid numit Adenozina, datorita schimbarii acestor filtre, SPF-ul s-a modificat din 15 in 10. Link-ul din descrierea casetei cadou este intr-adevar pentru noua formulare a cremei, multumim de sesizare. Vom elimina link-ul din denumirea cremei.

Buna seara. Aceasta crema poate fi folosita si de barbati???
Buna seara. Aceasta crema poate fi folosita si de barbati???
Alexandru, 35-44 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Sigur, toate produsele din gama deramtocosmetica pot fi folosite atat de femei, cat si de barbati.

Am 40 de ani și un ten mixt. Spuneți-mi vă rog ce cremă lift de zi și noapte ar trebui să folosesc? Mulțumesc!
Am 40 de ani și un ten mixt. Spuneți-mi vă rog ce cremă lift de zi și noapte ar trebui să folosesc? Mulțumesc!
Cristina Claudia, 35-44 , Ten Gras | 03 aug. 2020

Pentru tenul mixt, 40, cu actiune lift  recomandam produsele din gama Aslavital Lift Instant.
, Pe tenul curat aplicati 2-3 picaturi Ser tratament antirid dimineata, iar seara o Fiola cu colagen pentru un plus de elasticitate si fermitate.
, Dupa absorbtia serului aplicati o crema de intretinere, in functie de momentul zilei. Dimineata aplicati Cremă lift ultra-activa, iar seara cand procesele de regenerare si nutrire sunt amplificate aplicati Crema anti-age cu calciu.
, Pentru zona sensibila din jurul ochilor si buzelor recomandam Crema lift intensiv contur ochi si buze, este o cremă gel, un produs inovativ ce are efect de hidratare şi nutrire intensa. 

Bună seara,ce îmi recomandați?
Bună seara,ce îmi recomandați?
ANGELA, 35-44 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Pentru a va putea recomanda produse potrivite tenului dvs va rugam sa ne comunicati mai multe informatii privind particularitatile tenului, gradul de ridare, hidratare, existenta unor sensibilitati, etc.

Buna,am cosuri de la 12 ani acum am 16 si nu am reusit sa scap de ele……va rog mult sa ma ajutati sunt disperat.
Buna,am cosuri de la 12 ani acum am 16 si nu am reusit sa scap de ele……va rog mult sa ma ajutati sunt disperat.
Alin, , Ten Acneic | 03 aug. 2020

Va recomandam produsele din gama dermatocosmetica pentru tratarea acneei.
, Curatati tenul dimineata si seara cu Gelul spumant purifiant din gama dermatocosmetica, care prin efectul exfoliant ajuta la curatarea si eliberarea porilor si stimuleaza procesele de reinnoire celulara. Aplicati ulterior Crema antiacneica pe zonele afectate. Efectul cremei constă în ameliorarea simptomatologiei tenului acneic, prin reducerea punctelor negre, a formaţiunilor acneice si diminuarea semnelor postacneice. Pentru a pastra tenul optim hidratat si matifiat aplicati dimineata si seara Emulsia hidratanta matifianta.

Buna ziua, va rog sa imi spuneti care este concentratia de retinol ( de de retinol molecular film) din produsele cu retinol, de ex asa cum pe Retin A scrie concentratie 0.05%. Multumesc
Buna ziua, va rog sa imi spuneti care este concentratia de retinol ( de de retinol molecular film) din produsele cu retinol, de ex asa cum pe Retin A scrie concentratie 0.05%. Multumesc
Carmen Patru, 35-44 , Ten Cu imperfecţiuni pigmentare | 03 aug. 2020

Produsele Crema antirid contur ochi si Crema prevenire riduri contin Retinol film molecular 2% iar Crema regenerare avansata contine 3% Retinol film molecular.

Buna ziua de aproape 1 an am fost diagnosticata cu dermatita seboreica…am folosit zeci de produse de marca care isi faceau efectul in jur de o luna de zile dupa incepeau din nou mancarimile si crustele in cap. Am incercat gerovital sebum control pare ca e mai bine si acum folosesc si spuma sebum control de la gerovital. As vrea sa va intreb daca trebuie sa folosesc si un alt sampon concomitent cu acesta? Pentru ten doctorul mi-a recomandat advantan si cloekarzin, dar citind foarte mult si apoi chiar si la farmacie mi-au zis ca folosit pe termen lung poate avea efecte asupra tenului. La cloekarzin am renuntat deja si folosesc doar advantanul dar daca trec 3 zile si nu il aplic pe ten macar 1 data de 2 ori imi apar niste eruptii in jurul gurii, nasului si putin pe frunte. As vrea totusi incet incet sa renunt si la advantan. Mi-ati putea recomanda ceva din gama gerovital?va multumesc
Buna ziua de aproape 1 an am fost diagnosticata cu dermatita seboreica…am folosit zeci de produse de marca care isi faceau efectul in jur de o luna de zile dupa incepeau din nou mancarimile si crustele in cap. Am incercat gerovital sebum control pare ca e mai bine si acum folosesc si spuma sebum control de la gerovital. As vrea sa va intreb daca trebuie sa folosesc si un alt sampon concomitent cu acesta? Pentru ten doctorul mi-a recomandat advantan si cloekarzin, dar citind foarte mult si apoi chiar si la farmacie mi-au zis ca folosit pe termen lung poate avea efecte asupra tenului. La cloekarzin am renuntat deja si folosesc doar advantanul dar daca trec 3 zile si nu il aplic pe ten macar 1 data de 2 ori imi apar niste eruptii in jurul gurii, nasului si putin pe frunte. As vrea totusi incet incet sa renunt si la advantan. Mi-ati putea recomanda ceva din gama gerovital?va multumesc
Simihai Alina, 25-29 , Ten | 03 aug. 2020

Recomandarea noastra pentru scalp cu dermatita seboreica este Samponul antimatreata cu ichtiol. Dedicat îngrijirii pielii sensibile a scalpului, șamponul luptă eficient împotriva mătreții persistente, 
, Formularea sa are la bază ingrediente precum Piroctone Olamine, un antifungic esențial în combatarea mătreții, ichtiolul, cu proprietăți antiimflamatoare și antiseptice, și provitamina B5, ce menține o hidratare optimă atât la nivelul scalpului, cât și al firului de păr.
, Penntru ten recomandarea noastra este Crema pentru piele cu roseata si scuame din gama dermatocosmetica, care prin ingredientele active continute ajuta la ameliorarea simptomatologiei inflamatorii a dermatitei seboreice (prurit, edem, roşeaţă, scuame, etc). Va rugam sa aratati eticheta cu ingredientele produsului medicului dermatolog, iar daca acesta recomanda se poate utiliza. Regasiti mai jos lista de ingrediente pentru crema indicata:
, Ingrediente/ Ingredients: Aqua, Caprylic Capric Triglyceride, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Sodium Stearoyl Glutamate, Salix Nigra Bark Extract, Butylene Glycol, Acetyl Dipeptide-3 Aminohexanoate, Dextran, Palmitoyl Tripeptide-8, Piroctone Olamine, Zinc Gluconate, Zinc Chloride, Stearic Acid, Palmitic Acid, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium, Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sorbitan Isostearate, Polysorbate 60, Phenoxyethanol, Decylene Glycol, Caprylyl Glycol, Dipalmitoyl Hydroxyproline, BHA, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxide.

Buna ziua. As dori sa stiu va rog, daca expediati produsele si in Germania si de asemeni as mai vrea sa va intreb daca aveti si Acid hyaluronic injectabil? Multumesc, Tamara
Buna ziua. As dori sa stiu va rog, daca expediati produsele si in Germania si de asemeni as mai vrea sa va intreb daca aveti si Acid hyaluronic injectabil? Multumesc, Tamara
Tamara, 45-54 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Din pacate in Germania momentan nu putem efectua livrari. Produsele noastre sunt pentru uz extern, noi nu producem injectabile. Pe viitor va rugam sa adresati aceste intrebari la adresa [email protected] sau la nr. de telefon afisat pe site.