Am 29 de ani si am tenul deshidratat si am linii fine in zona ochilor, frunte si nas (zona dintre ochi). Aceste linii fine sunt mult mai evidentiate si adancite dimineata. As vrea sa folosesc fiolele cu acid hialuronic, insa am vazut ca sunt recomandate pentru varsta 30+. Este recomandat sa le folosesc? Imi puteti recomanda si o crema potrivita pentru problemele mentionate si adecvata pentru varsta mea? Va multumesc.
Am 29 de ani si am tenul deshidratat si am linii fine in zona ochilor, frunte si nas (zona dintre ochi). Aceste linii fine sunt mult mai evidentiate si adancite dimineata. As vrea sa folosesc fiolele cu acid hialuronic, insa am vazut ca sunt recomandate pentru varsta 30+. Este recomandat sa le folosesc? Imi puteti recomanda si o crema potrivita pentru problemele mentionate si adecvata pentru varsta mea? Va multumesc.
IRINA CHIVULESCU,
25-29 ,
Ten Deshidratat |
03 aug. 2020
Sigur, se pot aplica fiolele si la aceasta varsta. Alegeti produsele mai ales in functie de particularitatile tenului, de prezenta semnelor de imbatranire specifice varstei, de schimbarile din structura dermului. Tenul va lua din crema atat principiu activ cat va avea nevoie, iar surplusul nu va afecta. Varsta trecuta pe ambalaj este de altfel orientativa si ajuta consumatorul aflat in fata rafturilor de produse din magazine.
, Pentru liniile fine se poate aplica pe timpul zilei Crema lift hidratanta de zi spf 10, iar seara cand procesele de regenerare si nutrire sunt amplificate utilizati Crema lift regeneranta de noapte.