Meniu companie

Îngrijirea tenului

Pentru un ten de 60+ ani, foarte deshidratat si uscat, cateva riduri de expresie, ce fel de produse de intretinere zi/noapte recomandati?. As dori sa incerc acum si ofertele de la FARMEC. Va multumesc!.
Pentru un ten de 60+ ani, foarte deshidratat si uscat, cateva riduri de expresie, ce fel de produse de intretinere zi/noapte recomandati?. As dori sa incerc acum si ofertele de la FARMEC. Va multumesc!.
Kalo Anisoara, 55+ , Ten Matur | 03 aug. 2020

Va recomandam produsele din gama Evolution, special concepute pentru tenul uscat, deshidratat.
, Incepeti curatarea tenului cu Apa micelara cu Acid hilauronic. Aplicati apoi dimineata o Fiola cu acid hialuronic, iar seara o Fiola cu Colagen. Asociati fiolele cu crema de intretinere, pe timpul zilei aplicati Crema antirid intens hidratanta spf10, iar seara Crema anti-age intens restructuranta. Veti imbunatati astfel gradul de elasticitate si fermitate al pielii si tenul va fi optim hidratat cu riduri mult diminuate.

Buna ziua. Caut o crema pentru fata de zi cu protectie solară pentru 25+
Buna ziua. Caut o crema pentru fata de zi cu protectie solară pentru 25+
Larisa, 25-29 , Ten Cu imperfecţiuni pigmentare | 03 aug. 2020

Buna ziua. Daca activitatea dvs este intr-un birou sau nu va expuneti prea mult la soare, va recomandam Crema antirid revitalizanta spf10, o crema potrivita pentru tenul normal sau mixt, pe timp de vara, pentru o expunere scurta.

Ce s-a intamplat cu demachiantul bifazic, de la Farmec? Cel cu ulei de argan, pentru ten uscat, sensibil. L-am cautat in toate magazinele si nu-l mai gasesc. Nu am gasit un inlocuitor, era cel mai potrivit pentru tenul meu si nu ma ustura ochii deloc.
Ce s-a intamplat cu demachiantul bifazic, de la Farmec? Cel cu ulei de argan, pentru ten uscat, sensibil. L-am cautat in toate magazinele si nu-l mai gasesc. Nu am gasit un inlocuitor, era cel mai potrivit pentru tenul meu si nu ma ustura ochii deloc.
Andreea, 30-34 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Gasiti in acest link demachiantul bifazic.

Buna ziua! Pielea din jurul ochilor poate avea aceleasi nevoi la 25 si la 45 de ani?
Buna ziua! Pielea din jurul ochilor poate avea aceleasi nevoi la 25 si la 45 de ani?
Adelina, 35-44 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Buna ziua, Varsta trecuta pe ambalaj este orientativa si ajuta consumatorul aflat in fata rafturilor de produse din magazine. Desigur, sunt persoane care se confrunta cu semne de imbatranire nespecifice varstei.
, Recomandarea noastra este sa alegeti produsele mai ales in functie de particularitatile tenului, de prezenta semnelor de imbatranire specifice sau nu varstei, de schimbarile din structura dermului. Tenul va lua din produs atat principiu activ cat va avea nevoie, iar surplusul nu va afecta.
,

Pentru petele rosii lasate in urma acneei, nu este bun ? Eu cu asta ma confrunt ….
Pentru petele rosii lasate in urma acneei, nu este bun ? Eu cu asta ma confrunt ….
Ramona, , Ten Cu imperfecţiuni pigmentare | 03 aug. 2020

Pentru diminuarea petelor existente va recomandam sa folositi Serul antiimperfectiuni cu efect de iluminare. Este un produs modern de infrumusetare cu o formula special concepută pentru uniformizarea si redarea stralucirii tenurilor patate, pigmentate neuniform, cu semne ramase de la acnee, etc. Crema se aplica de 2 ori pe zi, minim 2 luni de zile, pe zonele afectate.
, Tratamentul de decolorare a petelor şi de albire a pielii se face de preferinţă în anotimpurile cu soare mai puţin, respectiv toamna şi iarna, asigurând, concomitent cu procesul de decolorare, o bună protecţie UV a pielii, prin utilizarea unor creme de întreţinere cu factor de protecţie UV 10-20. La orice semn de iritaţie a pielii, se suspendă temporar aplicarea cremei şi se reia după 2-3 zile.

As dori sa stiu daca fiolele cu acih hialuronic dau dependentă ? Mi-am cumpărat cu 10%cum trebuie sa îl utilizez ce cantitate trebuie sa folosesc ?Si cât timp sa fac tratamentul?Tenul meu este puțin uscat si deshidrat.
As dori sa stiu daca fiolele cu acih hialuronic dau dependentă ? Mi-am cumpărat cu 10%cum trebuie sa îl utilizez ce cantitate trebuie sa folosesc ?Si cât timp sa fac tratamentul?Tenul meu este puțin uscat si deshidrat.
Bidalach Nadia, 35-44 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Ca regula generala, fiolele din gama profesionala se aplica acasa de doua ori pe luna. Tratamentul se aplica cu regularitate, tinand cont de nevoile si particularitatile tenului.

Pentru zona gatului (sub barbie) ar fi indicat ? sau ce ma sfatuiti sa folosesc? Multumesc!
Pentru zona gatului (sub barbie) ar fi indicat ? sau ce ma sfatuiti sa folosesc? Multumesc!
TUROS ANNA MARIA, 45-54 , Ten Matur | 03 aug. 2020

Sigur, produsul se poate aplica si pe zona decoletului.

Buna ,va rog sa mi recomandati o crema pt ten gras ,am varsta de 46 de ani .Multumesc
Buna ,va rog sa mi recomandati o crema pt ten gras ,am varsta de 46 de ani .Multumesc
Crisnicu Gianina, 45-54 , Ten Gras | 03 aug. 2020

Pentru ten gras va recomandam Crema anti-age cu calciu, crema aduce beneficii importante în îmbunătăţirea aspectului tenurilor mature sensibile, al căror contur şi-a pierdut fermitatea.

De la ce vârstă poate fi folosita aceasta crema de către copii?
De la ce vârstă poate fi folosita aceasta crema de către copii?
Daniela, 25-29 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Crema se poate aplica incepand cu varsta de 16 ani.
, Produsul a fost testat pe o piele atopica, insa nu avem teste pe copii mici, astfel nu ne putem asuma o recomandare. Indicatia noastra este sa cereti sfatul unui medic specialist, iar daca acesta recomanda se poate aplica.

Când veți mai avea pe stoc crema cu acid Hyaluronic?
Când veți mai avea pe stoc crema cu acid Hyaluronic?
Daniela, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Crema va fi disponibila in stoc la jumatatea lunii aprilie. Pe viitor va rugam sa adresati intrebarile legate de stocuri, preturi, comenzi la adresa [email protected].
, In sectiunea Sfatul Specialistului raspundem solicitarilor legate de modul de utilizare a produselor, scheme de intretinere, actiunea anumitor ingredienti, recomandari pentru nevoi specifice.