Meniu companie

Îngrijirea tenului

Buna ziua! As dori sa stiu daca produsul se poate folosi si in zilele de vacanta, in care ne expunem excesiv la soare? Multumesc!
Buna ziua! As dori sa stiu daca produsul se poate folosi si in zilele de vacanta, in care ne expunem excesiv la soare? Multumesc!
Margareta PURCAREA, 35-44 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Buna ziua. Fiolele pot fi aplicate indiferent de anotimp, ele ajuta tenul sa retina apa mai usor prevenind deshidratarea pielii si formarea ridurilor.
, Daca va expuneti mai mult la soare recomandarea noastra este sa aplicati si o crema cu factor de protectie solara ridicata entru a evita arsurile, deshidratarea pielii si petele solare. Gasiti in acest link produsele pentru ten cu factor de protectie solara din portofoliul nostru.

Bună ziua! Ce produse de îngrijire pentru ten îmi recomandati având în vedere faptul că sunt o persoană cu ten sensibil cu pete rosii doar după baie, uneori se descuamiaza în special în jurul gurii, uscat si pistruiat, am 35 de ani si ridurile de expresie din jurul ochilor sunt destul de vizibile. Multumesc!
Bună ziua! Ce produse de îngrijire pentru ten îmi recomandati având în vedere faptul că sunt o persoană cu ten sensibil cu pete rosii doar după baie, uneori se descuamiaza în special în jurul gurii, uscat si pistruiat, am 35 de ani si ridurile de expresie din jurul ochilor sunt destul de vizibile. Multumesc!
Halanei Claudia, 30-34 , Ten Uscat | 03 aug. 2020
Buna ziua! As dori sa incerc gama profesionala dermato pentru saloane dar nu stiu ce sa aleg. Am in ten gras in zona T, sensibil, uscat pe obraji, deshidratat, matur.
Buna ziua! As dori sa incerc gama profesionala dermato pentru saloane dar nu stiu ce sa aleg. Am in ten gras in zona T, sensibil, uscat pe obraji, deshidratat, matur.
Gratiela, 35-44 , Ten Matur | 03 aug. 2020

Buna ziua, va recomandam un Program intensiv de ingrijire cel putin o saptamana pe luna. Programul este conceput sub forma unui kit cu 7 fiole, specifice rutinei particulare a fiecărei zile din săptămână, constituind un program complex de îngrijire a tenului, fiecare oferind beneficiile unui tip de acțiune. Fiecare fiolă se va aplica seara, de preferat în ziua recomandată, pe tenul curățat în prealabil, pe față, gât, decolteu și mâini. Nu folosiți mai mult de un kit cu 7 fiole pe săptămână!
, Luni, joi, vineri si duminica, dupa fiolele de oxigenare, lifting si vitaminizare aplicati Crema oxigenare si hidratare.
, După tratamentul de exfoliere (marti) se aplică Crema calmantă protectoare si se asociaza si cu o crema cu spf pe timpul zilei, deoarece exfolierea sensibilizeaza tenul acesta trebuie protejat de razele ultraviolete daca urmeaza sa va expuneti la soare.  
, Dupa fiolele antirid de miercuri si sambata aplicati Crema antirid restructuranta spf10.

Bună ziua! Se poate folosi si persoanelor de 20 de ani?
Bună ziua! Se poate folosi si persoanelor de 20 de ani?
Ana Maria Preda, 25-29 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua,  Pentru că nivelul de colagen începe să descrească după vârsta de 20 de ani, Fiolele cu Colagen din gama AslaVital MineralActiv au fost concepute special pentru ca persoanele de peste 25 de ani să aibă o alternativă reală de îmbunătățire a stării tenului.  Varsta recomandata este orientativa, alegeti produsele mai ales in functie de particularitatile tenului.
, Daca tenul dvs incepe sa isi piarda din fermitate atunci se pot aplicaFiolele cu Colagen pentru a imbunatati gradul de hidratare, elasticitate, fermitate si astfel preveniti si aparitia ridurilor. De altfel, este mai bine sa actionam din timp si sa prevenim aparitia ridurilor, decat sa asteptam instaurarea lor. Tenul va lua din produs atat principiu activ cat va avea nevoie, iar surplusul nu va afecta.

buna seara, aceasta gama este indicata si tenului sensibil, predispus la cuperoza (putina)? este o gama derato cosmetica? pana acum am folosit doar ivatherm si la roche posay si skincode. oare pot incerca si gama aceasta? s ar incadra la ten sensibil, mixt,cuperozic va multumesc
buna seara, aceasta gama este indicata si tenului sensibil, predispus la cuperoza (putina)? este o gama derato cosmetica? pana acum am folosit doar ivatherm si la roche posay si skincode. oare pot incerca si gama aceasta? s ar incadra la ten sensibil, mixt,cuperozic va multumesc
carmen, 35-44 , Ten Sensibil | 03 aug. 2020

Gama Premium Care este o gama dermatocomsetica premium ce contine produse cu principii active de ultima generatie, nu contin parabeni, oxibenzona si sunt produse hipoalergenice, testate dermatologic. Produsele sunt indicate si in cazul tenului sensibil predispus la cuperoza.

Care e diferenta intre crema anti age intens restructuramta si crema lift restructuranta? Care merge mai bine combinata cu crema anti cuperoza?Am 36 de ani, ten uscat si cu riduri. Multumesc
Care e diferenta intre crema anti age intens restructuramta si crema lift restructuranta? Care merge mai bine combinata cu crema anti cuperoza?Am 36 de ani, ten uscat si cu riduri. Multumesc
Alina Rad, 35-44 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Buna ziua. Va recomandam sa asociati cu Crema lift regeneranta de noapte, daca tenul dvs incepe sa isi piarda din elasticitate, si aveti nevoie de un produs care sa lucreze in aceasta directie, a remodelarii conturului, imbunatatirii gradului de fermitate. 
, Crema anti-age intens restructuranta este recomandata tenurilor mature, (45+), care au nevoie de concentratii mai mari de ingrediente, cu putere  mai mare de reconstrucţie. Se foloseşte cu succes pentru prevenirea şi tratarea semnelor de bătrâneţe, a ridurilor, uscăciunii, lipsei de elasticitate şi fermitate a tenului matur.

Buna ziua,va rog sa-mi spuneti de ce produsele dvs. cumparate din supermarketul Cora Alexandriei,din Bucuresti,sunt mai ieftine ,iar dvs. care sunteti producatori,le vindeti mai scump,la care se adauga si plata curierului.
Buna ziua,va rog sa-mi spuneti de ce produsele dvs. cumparate din supermarketul Cora Alexandriei,din Bucuresti,sunt mai ieftine ,iar dvs. care sunteti producatori,le vindeti mai scump,la care se adauga si plata curierului.
duta, 45-54 , Ten Normal | 03 aug. 2020

raspuns mail

Va rog sa-mi recomandati un tratament complet pentru acnee. multumesc!
Va rog sa-mi recomandati un tratament complet pentru acnee. multumesc!
Vartolomei Eliza, 45-54 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Va recomandam cele 3 produse din gama dermatocosmetica special concepute pentru tenul acneic. Curatati tenul dimineata si seara cu Gelul spumant purifiant din gama dermatocosmetica, care prin efectul exfoliant ajuta la curatarea si eliberarea porilor si stimuleaza procesele de reinnoire celulara. Aplicati ulterior Crema antiacneica pe zonele afectate. Efectul cremei constă în ameliorarea simptomatologiei tenului acneic, prin reducerea punctelor negre, a formaţiunilor acneice si diminuarea semnelor postacneice. Pentru a pastra tenul optim hidratat si matifiat, reduceti excesul de sebum cu Emulsia hidratanta matifianta, se aplica dimineata si seara.

As dori sa incerc acest CC cream dar mi-e frica ca imi va luci fata. Am CC cream-ul din cealalta gama, cel cu piersici, dar dupa o ora tenul meu luceste, desi imi place cum arata imediat dupa ce il aplic.As dori un sfat, deoarece nu as vrea sa folosesc prea mult fond de ten. Multumesc!
As dori sa incerc acest CC cream dar mi-e frica ca imi va luci fata. Am CC cream-ul din cealalta gama, cel cu piersici, dar dupa o ora tenul meu luceste, desi imi place cum arata imediat dupa ce il aplic.As dori un sfat, deoarece nu as vrea sa folosesc prea mult fond de ten. Multumesc!
anelize, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Recomandarea noastra este sa vizitati un magazin Farmec, Gerovital pentru a testa produsul deoarece fiecare tip de ten are particularitatile sale si reactioneaza diferit. 
, Daca tenul dvs este mixt puteti incerca Crema cc matifianta din gama Stop Acnee, substanțele absorbante de sebum din compozitia cremei reduc aspectul lucios al pielii, iar pigmenții uniformizează culoarea și reduc imperfecțiunile tenului.
,

Imi puteti recomanda o crema foarte hidratanta care sa se potriveasca cu fondul de ten E.L? (18 ani) Am tenul cu pete lasate de acnee, dar este in acelasi timp si gras, dar si uscat. Depinde de perioda.
Imi puteti recomanda o crema foarte hidratanta care sa se potriveasca cu fondul de ten E.L? (18 ani) Am tenul cu pete lasate de acnee, dar este in acelasi timp si gras, dar si uscat. Depinde de perioda.
Tatomir Andreea, , Ten Cu imperfecţiuni pigmentare | 03 aug. 2020

Din pacate nu putem confirma potrivirea produselor noastre cu produsele altor producatori intrucat nu cunoastem retetele acestora.
, Va putem recomanda pentru tenul gras, uscat, noua Crema gel matifianta cu bambus din gama Farmec. In plus pentru ca urmele lăsate de acnee să nu devină mai închise din cauza expunerii la soare, este bine să aplicăm dimineața o cremă hidratantă cu factor de protecție solara daca vom petrece timp in soare, in cazul acesta se poate aplica Crema fata nuantatoare spf50 care are si pigment colorat  sau Crema protectie solara spf50, fara pigment.