Meniu companie

Îngrijirea tenului

Este mai buna crema asta.. decât ce-a de la Doina
Este mai buna crema asta.. decât ce-a de la Doina
Constantin, 25-29 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Aceasta crema este special conceputa pentru tenul barbatilor. Fiecare produs isi sustine efectul clamat, cremele din gama Doina sunt diferite de crema antirid pentru barbati. Prin testare veti gasi produsul potrivit pentru dvs.

Ziua bună! Gama Gerovital H3 Derma este bună si pentru acneea rozacee? Daca nu, îmi puteți recomanda o altă gamă sau un tratament pentru aceasta? Mama mea (70 de ani) se confruntă cu această problemă. Vă mulțumesc!
Ziua bună! Gama Gerovital H3 Derma este bună si pentru acneea rozacee? Daca nu, îmi puteți recomanda o altă gamă sau un tratament pentru aceasta? Mama mea (70 de ani) se confruntă cu această problemă. Vă mulțumesc!
Danu-Soare Anamaria, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua, o rutina de ingrijire pentru tenul sensibil afectat de rozacee trebuie sa includa produse care reduc roseata, calmeaza pielea, stimuleaza regenerarea celulara si productia de colagen.
, Incepeti curatarea tenului cu Fluidul de curatare si demachiere fata si ochi, un produs potrivit pentru tenurile sensibile, cuperozice. Aplicati ulterior o fiola cu colagen si asociati cu  Crema anticuperozica hidratanta SPF 10, care va reface bariera cutanata de protectie, va proteja tenul impotriva radiatiilor solare, calmeaza intens, diminueaza roseata, imbunatateste microcirculatia capilara. Pigmentul verde din compozitie, mascheaza roseata si semnele de cuperoza incipienta. In cazul in care va expuneti mai mult la soare, folositi si o crema cu factor de protectie solara ridicat, de exemplu Cremă față anti-îmbătrânire SPF 50.
, In paralel, se recomanda evitarea alternantelor bruste de temperatura, stresul emotional, alimentele condimentate, alcoolul, aplicarea locala de corticoizi, radiatiile UV. Pe timpul serii se poate aplica Crema masca calmanta si regeneranta, recomandata pentru calmarea iritatiilor epidermei.

Inca o intrebare: de fiecare data cand folosesc activatorul trebuie folosite ambele etape (curatare si antirid) sau poat folosi doar una singura (cea antirid)? Multumesc
Inca o intrebare: de fiecare data cand folosesc activatorul trebuie folosite ambele etape (curatare si antirid) sau poat folosi doar una singura (cea antirid)? Multumesc
Larisa, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Se poate folosi activatorul si doar pentru o etapa.

ce crema de zi si de noapte imi recomandati pt un ten de 70% gras si 30% normal. varsta de 31
ce crema de zi si de noapte imi recomandati pt un ten de 70% gras si 30% normal. varsta de 31
radu angelica, 30-34 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

raspuns anterior

Buna ziua! As dori sa ma indrumati cu o schema potrivita unui ten mixt acneic.Va multumesc!
Buna ziua! As dori sa ma indrumati cu o schema potrivita unui ten mixt acneic.Va multumesc!
Adriana, 25-29 , Ten Acneic | 03 aug. 2020

Buna ziua. O schemă de îngrijire adecvată tenului mixt , acneic trebuie să conțină produse pe bază de acid salicilic, zinc sau alte ingrediente capabile să regleze producția de sebum și respirația pielii.
, Curățarea este bine să se facă cu produse sub formă de gel spumant, capabile să curețe delicat și eficient, fără să declanşeze hipersecreţie de sebum. O alegere bună în această situație este Gelul spumant purifiant.
, Când tenul mixt se confruntă cu perioade în care apar coșuri, papule, pustule, acestea pot fi țiunte sub control cu produse care favorizează procesul de vindecare a leziunilor acneice. Un astfel de produs este Crema antiacneică care prin acțiunea sa reduce coşurile, punctele negre, roşeaţa.
, Luciul inestetic de peste zi poate fi ținut sub control cu Emulsia hidratantă matifiantă, aceasta reglează secreţia de sebum, lăsând pielea mată şi optim hidratată.
, Dupa rezolvarea problemelor acneice, se poate mentine un nivel optim de hidratare pentru tenul mixt cu tendinte acneice cu Fiolele cu acid hialuronic 2% HyaluronC. Fioelele au efecte antirid, de umplere a ridurilor, efecte hidratante și de protecție a pielii și efecte de corectare a micilor imperfecțiuni – conferind uniformizarea aspectului pielii și un plus de luminozitate/strălucire. Asociati fiolele cu o crema de intretinere potrivita pentru nevoile tenului dvs la acel moment.

Am tenul uscat, deshidratat cu tendintă de strânge si am 38 de ani pot să folosesc crema
Am tenul uscat, deshidratat cu tendintă de strânge si am 38 de ani pot să folosesc crema
Uta maria, 35-44 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Buna ziua. Crema mentionata este recomandata persoanelor 55+, avand continut maxim de lanolina, formula grasa, onctuoasa, ce previne şi atenuează semnele îmbătrînirii tenului matur, imbatranit.
, Pentru un ten uscat, deshidratat, 38+, cu senzatia de strangere este mai potrivita Crema intensiv hidratanta din aceeasi gama.

Buna ziua, In acest set,concentratia fiolelor cu acid hialuronic este de 5%? Multumesc.
Buna ziua, In acest set,concentratia fiolelor cu acid hialuronic este de 5%? Multumesc.
simona ionescu, 30-34 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Da, concentrația Fiolelor cu Acid Hialuronic din gama Evolution s-a modificat incepand cu luna octombrie de la 2% la 5%. In produsul Borseta cadou GH3 Evolution veti gasi insa varianta veche a fiolelor, cele cu 2%, pana la epuizarea stocului pentru set.
, Va invitam sa consultati si acest articol despre Concentrațiile de acid hialuronic în fiolele Gerovital.

Buna seara! am inceput sa folosesc crema pentru regenerare avansata, datorita concentratiei mare de retinol pe care o are si pentru ca am primit esantion care, pur si simplu, m-a dat pe spate. este singura crema,din cate am folosit, perfecta pentru tenul meu. nu-mi provoaca iritatii, imi repara pielea si a redus cu 80% comedoanele si cosurile care apareau. ma trezesc cu tenul radiind, fara sebum si il simt moale si sanatos. am mai incercat si alte game Gerovital, dar acasta crema m-a cucerit. intrebarea mea : este o problema daca eu am 27 de ani si crema este, totusi, 45+ ? nu as vrea sa renunt la ea, parca am descoperit o comoara…
Buna seara! am inceput sa folosesc crema pentru regenerare avansata, datorita concentratiei mare de retinol pe care o are si pentru ca am primit esantion care, pur si simplu, m-a dat pe spate. este singura crema,din cate am folosit, perfecta pentru tenul meu. nu-mi provoaca iritatii, imi repara pielea si a redus cu 80% comedoanele si cosurile care apareau. ma trezesc cu tenul radiind, fara sebum si il simt moale si sanatos. am mai incercat si alte game Gerovital, dar acasta crema m-a cucerit. intrebarea mea : este o problema daca eu am 27 de ani si crema este, totusi, 45+ ? nu as vrea sa renunt la ea, parca am descoperit o comoara…
Silvia, 25-29 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Multumim pentru feedback, ne incanta sa auzim ca acest produs v-a fost de un real ajutor.
, Intr-adevar crema este recomandata in jurul varstei 45+, pentru un ten care se confrunta deja cu riduri profunde si de expresie. Pentru varsta dvs. este mai indicata Crema prevenire riduri tot pe baza de retinol. 
, Va invitam sa consultati si acest articol despre produsele Gerovital pe baza de retinol.

Crema de zi este cu spf? Cred ca este important factorul de protectie intr o crema de zi anti age.
Crema de zi este cu spf? Cred ca este important factorul de protectie intr o crema de zi anti age.
Andreea, 30-34 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. Crema nu contine spf. Pentru produsele care contin SPF , acest aspect este mentionat in denumire. 

Bună ziua. Imi puteți spune va rog frumos compoziția fiolelor cu acid hialuronic 2%.
Bună ziua. Imi puteți spune va rog frumos compoziția fiolelor cu acid hialuronic 2%.
Otilia, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Gasiti mai jos lista ingredientelor:
, Ingrediente: Aqua, Glycerin, Propanediol, Lecithin, Sodium Hyaluronate, Chondrus Crispus Extract, Carbomer, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Sodium Citrate, Citric Acid.