Meniu companie

Îngrijirea tenului

Pentru copii de 11 ani sunt indicate aceaste benzi? Are puncte negre pe nas.
Pentru copii de 11 ani sunt indicate aceaste benzi? Are puncte negre pe nas.
Betea Ana, 35-44 , Ten Gras | 03 aug. 2020

Buna ziua. Da, se pot folosi benzile si la aceasta varsta.

Buna ziua, am dermatita de contact ..am folosit creme specifice inclusiv creme pentru bebelusi si devin rosie imediat..pielea uscata si se cojeste ..e recomandat sa incerc crema aceasta? as vrea sa incerc gama aslavital.. ce mi recomandati ? ..multumesc
Buna ziua, am dermatita de contact ..am folosit creme specifice inclusiv creme pentru bebelusi si devin rosie imediat..pielea uscata si se cojeste ..e recomandat sa incerc crema aceasta? as vrea sa incerc gama aslavital.. ce mi recomandati ? ..multumesc
anca, 30-34 , Ten Sensibil | 03 aug. 2020

Buna ziua. Recomandarea noastra in situatia expusa este Crema pentru piele cu roseata si scuame din gama dermatocosmetica, care prin ingredientele active continute ajuta la ameliorarea simptomatologiei inflamatorii a dermatitei seboreice (prurit, edem, roşeaţă, scuame, etc). Va rugam sa aratati eticheta cu ingredientele produsului medicului dermatolog, iar daca acesta recomanda se poate utiliza. Regasiti mai jos lista de ingrediente pentru crema indicata:
, Ingrediente/ Ingredients: Aqua, Caprylic Capric Triglyceride, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Sodium Stearoyl Glutamate, Salix Nigra Bark Extract, Butylene Glycol, Acetyl Dipeptide-3 Aminohexanoate, Dextran, Palmitoyl Tripeptide-8, Piroctone Olamine, Zinc Gluconate, Zinc Chloride, Stearic Acid, Palmitic Acid, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium, Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sorbitan Isostearate, Polysorbate 60, Phenoxyethanol, Decylene Glycol, Caprylyl Glycol, Dipalmitoyl Hydroxyproline, BHA, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxide.

Cred că activatorul pe care l-am primit e defect. Se aprinde led-ul, dar sta aprins doar câteva secunde, nici vorba de 3 minute. Am incercat cu mai multe baterii sa fiu sigura că nu e bateria slabă și face la fel. Am urmat toate instrucțiunile, dar după mai multe încercări, led-ul nici macar nu se mai aprinde. Va mulțumesc!
Cred că activatorul pe care l-am primit e defect. Se aprinde led-ul, dar sta aprins doar câteva secunde, nici vorba de 3 minute. Am incercat cu mai multe baterii sa fiu sigura că nu e bateria slabă și face la fel. Am urmat toate instrucțiunile, dar după mai multe încercări, led-ul nici macar nu se mai aprinde. Va mulțumesc!
Raluca, 30-34 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Am transmis aceste informatii catre adresa [email protected], urmand sa fiti contactata de colegii nostri in vederea solutionarii acestei situatii. Va rugam sa pastrat produsul, ambalajul, certificatul de garantie si factura pentru a se putea efectua inlocuirea.

o putem aplica si iarna?doar ce mi-am cumparat-o din farmacie.
o putem aplica si iarna?doar ce mi-am cumparat-o din farmacie.
mihaela, 35-44 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. Da, crema poate fi folosita si pe timpul iernii.

Buna ziua, , Am 45 de ani, un ten mixt, riduri de expresie, as dori sa stiu ce creme imi recomandati., Multumesc, ,
Buna ziua, , Am 45 de ani, un ten mixt, riduri de expresie, as dori sa stiu ce creme imi recomandati., Multumesc, ,
Claudia, 45-54 , Ten Mixt | 03 aug. 2020
Ma bucur enorm de faptul ca ati lansat si gama de machiaj. Felicitari! Mi-am dorit sa pot folosi si produse de machiaj GEROVITAL, in mod special am asteptat fondul de ten. Va rog sa imi spuneti ce grad de acoperire are. , In magazinele GEROVITAL sunt disponibile testere pentru nuantele de fond de ten? Sunt disponibile si mici recipiente pentru a primi o cantitate corespunzatoare testarii acasa? Aveti cumva un dispozitiv care sa stabileasca nunta care se potriveste tenului clientei? Astept cu deosebit interes raspunsul dvs.
Ma bucur enorm de faptul ca ati lansat si gama de machiaj. Felicitari! Mi-am dorit sa pot folosi si produse de machiaj GEROVITAL, in mod special am asteptat fondul de ten. Va rog sa imi spuneti ce grad de acoperire are. , In magazinele GEROVITAL sunt disponibile testere pentru nuantele de fond de ten? Sunt disponibile si mici recipiente pentru a primi o cantitate corespunzatoare testarii acasa? Aveti cumva un dispozitiv care sa stabileasca nunta care se potriveste tenului clientei? Astept cu deosebit interes raspunsul dvs.
Danuta, 35-44 , Ten | 03 aug. 2020
cand se reface stocul?
cand se reface stocul?
Raluca, 30-34 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. Produsul este in curs de productie, insa nu avem o informatie exacta privind finalizarea acesteia.

Ma bucur enorm de faptul ca ati lansat si gama de machiaj. Felicitari! Mi-am dorit sa pot folosi si produse de machiaj GEROVITAL. La o intrebare anterioara ati raspuns ca nu aveti mostre disponibile. In magazinele GEROVITAL exista testere? De asemenea, va rog sa imi spuneti daca acest ruj lichid este mat. Multumesc!
Ma bucur enorm de faptul ca ati lansat si gama de machiaj. Felicitari! Mi-am dorit sa pot folosi si produse de machiaj GEROVITAL. La o intrebare anterioara ati raspuns ca nu aveti mostre disponibile. In magazinele GEROVITAL exista testere? De asemenea, va rog sa imi spuneti daca acest ruj lichid este mat. Multumesc!
Danuta, 35-44 , Ten | 03 aug. 2020

Buna ziua. Multumim pentru feedback. In magazinele Gerovital produsele pot fi testate. In ceea ce priveste rujul lichid acesta nu este mat.

Buna ziua! Am tenul sensibil, usor deshidratat, cu tendințe de înroșire la cald/frig si as vrea sa stiu care ar fi recomandarea dvs dintre cremele din gama Premium? Am incercat crema calmanta protectoare si a fost ok, dar ma intereseaza daca aceasta e cea potrivită pt. mine sau cea de oxigenare sau exista alta care ar calma roșeața si sensibilitatea?
Buna ziua! Am tenul sensibil, usor deshidratat, cu tendințe de înroșire la cald/frig si as vrea sa stiu care ar fi recomandarea dvs dintre cremele din gama Premium? Am incercat crema calmanta protectoare si a fost ok, dar ma intereseaza daca aceasta e cea potrivită pt. mine sau cea de oxigenare sau exista alta care ar calma roșeața si sensibilitatea?
Glaja, 30-34 , Ten Sensibil | 03 aug. 2020
Buna ziua!, Am 29 de ani , am un ten mixt ,lipsit de luminozitate , cu riduri de expresie si riduri la ochi. Tenul meu arată obosit si necesită uniformizare a aspectului pielii. , Mi-am cumpărat fiolele cu acid, Hialuronic si vitamina C. Ce altceva imi mai recomandați?
Buna ziua!, Am 29 de ani , am un ten mixt ,lipsit de luminozitate , cu riduri de expresie si riduri la ochi. Tenul meu arată obosit si necesită uniformizare a aspectului pielii. , Mi-am cumpărat fiolele cu acid, Hialuronic si vitamina C. Ce altceva imi mai recomandați?
Alina, 25-29 , Ten Matur | 03 aug. 2020