Meniu companie

Îngrijirea tenului

Se poate colora Sau pigmenta fata de La fiolele de colagen ? Am folosit timp de o luna si culoarea fetei Este Mai inchisa, un Ton spre galbui — maroniu. Va rog sa mi spuneti daca Asa ceva Este posibil.
Se poate colora Sau pigmenta fata de La fiolele de colagen ? Am folosit timp de o luna si culoarea fetei Este Mai inchisa, un Ton spre galbui — maroniu. Va rog sa mi spuneti daca Asa ceva Este posibil.
Marinela, 45-54 , Ten Deshidratat | 03 aug. 2020

Buna ziua. Fiolele cu Colagen nu coloreaza tenul.

Buna ziua! Am 43 de ani iar recent am reusit sa pierd aproape 15 kg. In urma acestui lucru pielea de sub barbie ca si tenul si-au pierdut elasticitatea. Ce produs imi recomandati sa folosesc in acest caz? Va multumesc!
Buna ziua! Am 43 de ani iar recent am reusit sa pierd aproape 15 kg. In urma acestui lucru pielea de sub barbie ca si tenul si-au pierdut elasticitatea. Ce produs imi recomandati sa folosesc in acest caz? Va multumesc!
Gata Eugenia, 35-44 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. Se poate ajuta tenul cu Fiolele cu Colagen. Folosite cu regularitate acestea imbunatatesc tonusul pielii, gradul de elasticitate, fermitate.

Buna ziua am achiziționat crema gerovital H3 cu vitamina c și după o zi de utilizare mi sa înroșit fata in jurul buzelor și nasului . Conține ceva parabeni
Buna ziua am achiziționat crema gerovital H3 cu vitamina c și după o zi de utilizare mi sa înroșit fata in jurul buzelor și nasului . Conține ceva parabeni
Vasii roxana, 35-44 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Buna ziua. Produsul nu contine parabeni. Va rugam sa transmiteti aceasta reactie catre departamentul Calitate la adresa [email protected], iar acolo sa specificati durata utilizarii, modul de utilizare si ce alte produse ati folosit concomitent cu acest produs.

Buna seara, voiam sa intreb daca gelul depigmentare pete are acelasi sistem de golire ca si tratamentul corector de riduri, pt ca datorita recipientului de culoare inchisa nu se poate vedea cat sa consumat,sau daca a m ai ramas in sticla dupa utilizare!
Buna seara, voiam sa intreb daca gelul depigmentare pete are acelasi sistem de golire ca si tratamentul corector de riduri, pt ca datorita recipientului de culoare inchisa nu se poate vedea cat sa consumat,sau daca a m ai ramas in sticla dupa utilizare!
roxana, 30-34 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. Da, produsul este ambalat în flacon cu sistem airless.

Buna seara! As dori sa știu ce concentrație de niacinimide conține aceasta emulsie. Va mulțumesc!
Buna seara! As dori sa știu ce concentrație de niacinimide conține aceasta emulsie. Va mulțumesc!
Ana Maria, 30-34 , Ten Sensibil | 03 aug. 2020

Buna ziua. Furnizarea acestei informatii legata de concentratia principiului activ mentionat este confidentiala. Ingredientele in lista sunt enumarate in ordinea descrescatoare a concentratiei, incepand de la ingredientele ce se gasesc in concentratie mai mare:
, Ingrediente/ Ingredients: Aqua, Niacinamide, Yeast Ferment Extract, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Ammonium Glycyrrhizate, Panthenol, Propylene Glycol, Zinc Gluconate, Caffeine, Biotin, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-22, Glyceryl Stearate, Caprylic Capric Triglyceride, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Dipropylene Glycol, Boswellia Serrata Resin Extract, Sodium Polyacrylate, Hydrogenated Polydecene, Trideceth-6, Titanium Dioxide, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Parfum, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHA.

buna seara crema antirid mineralizanta se poate folosi si pentru ten cuperozic sau exista alta crema?
buna seara crema antirid mineralizanta se poate folosi si pentru ten cuperozic sau exista alta crema?
violeta, 45-54 , Ten Cuperozic | 03 aug. 2020

Buna ziua. Crema este potrivita ca ingrijire antirid si pentru un ten cuperozic. O crema special conceputa pentru tratarea cuperozei este Crema anticuperozica hidratanta spf10.

Am tenul matur cu puncte negre, sunt ridată în jurul ochilor și aș dori să știu ce pot folosi ca să dau puțină strălucire tenului meu .va mulțumesc!
Am tenul matur cu puncte negre, sunt ridată în jurul ochilor și aș dori să știu ce pot folosi ca să dau puțină strălucire tenului meu .va mulțumesc!
Cecilia, 55+ , Ten Matur | 03 aug. 2020

Buna ziua. Pentru imbunatatirea aspectului tenului va recomandam sa incercati un tratament cu Programul intensiv de ingrijire cel putin o saptamana pe luna. Programul este conceput sub forma unui kit cu 7 fiole, specifice rutinei particulare a fiecarei zile din saptamana, constituind un program complex de ingrijire a tenului, fiecare oferind beneficiile unui tip de actiune. Fiecare fiola se va aplica seara, de preferat in ziua recomandata, pe tenul curatat in prealabil pe fata, gat, decolteu si maini. Inainte de aplicarea fiolelor, curatati tenul cu Gelul micelar din aceeasi gama.
, Seara, dupa aplicarea fiolei de marti folositi Crema calmanta protectoare (dupa fiola de exfoliere de marti tenul este sensibilizat, folositi crema pentru a evita aparitia iritatiilor), iar restul serilor folositi Crema lift intens.
, Pe timpul zilei aplicati Crema antirid restructuranta spf10
, Pentru zona din jurul ochilor folositi crema special conceputa Crema antirid contur ochi.
,
,

Buna ziua! As dori sa știu ceconcentratie de alpha-Arbutin conține acest ser.
Buna ziua! As dori sa știu ceconcentratie de alpha-Arbutin conține acest ser.
Ana Maria, 30-34 , Ten Cu imperfecţiuni pigmentare | 03 aug. 2020

Buna ziua. Furnizarea acestei informatii legata de concentratia principiului activ mentionat este confidentiala. Ingredientele in lista sunt enumarate in ordinea descrescatoare a concentratiei, incepand de la ingredientele ce se gasesc in concentratie mai mare:
, Ingrediente/ Aqua, Propylene Glycol, Dimethyl Isosorbide, Pentylene Glycol, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, alpha – Arbutin, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Niacinamide, Polyacrylate Crosspolymer-6, Phenoxyethanol, Sodium Citrate, Resveratrol, Citric Acid, Sodium Hyaluronate, Parfum, Decylene Glycol, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA.

dupa 45 de ani, ce recomandati in materie de crema? Am un ten mixt cred, niciodata nu am stiut cum sa fac un test . In prezent folosesc apa micelara cu acid hialuronic+crema antiimbatranire cu acid hialuronic+ser intensiv gen seringa+crema de noapte antiimbatranire.. multumesc,
dupa 45 de ani, ce recomandati in materie de crema? Am un ten mixt cred, niciodata nu am stiut cum sa fac un test . In prezent folosesc apa micelara cu acid hialuronic+crema antiimbatranire cu acid hialuronic+ser intensiv gen seringa+crema de noapte antiimbatranire.. multumesc,
liliana, 45-54 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Pentru identificarea corecta a tipului de ten va invitam sa consultati acest articol. Daca tenul dvs se simte bine cu produsele mentionate si obtineti rezultatele dorite va recomandam sa continuati cu aplicarea lor.

As vrea sa stiu daca rujul lichid e mat!
As vrea sa stiu daca rujul lichid e mat!
Anca, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Buna ziua. Rujurile lichide nu sunt mate. Va recomandam sa va orientati spre Rujurile mate.