Buna ziua! Am 57 de ani, tenul mixt spre gras, fara imperfectiuni, usor cuperozic. As dori, daca exista, o crema speciala pentru tenul mixt, care sa nu incarce pielea si sa rezulte comedoane. Ce-mi recomandati? Multumesc.
Buna ziua! Am 57 de ani, tenul mixt spre gras, fara imperfectiuni, usor cuperozic. As dori, daca exista, o crema speciala pentru tenul mixt, care sa nu incarce pielea si sa rezulte comedoane. Ce-mi recomandati? Multumesc.
Liliana Gabriela B.,
55+ ,
Ten Mixt |
03 aug. 2020
Buna ziua. In situatia prezentata va recomandam sa includeti in rutina Fiolele cu Colagen, dimineata si seara. Fiolele contin un ser bogat in elastina si colagen, ce ajuta la mentinerea unui nivel optim de hidratare, mai ales pentru tenurile sensibile, cuperozice, ii imbunatatesc elasticitatea si nu incarca tenul. Inainte de aplicarea fiolelor pregatiti tenul cu Emulsia demachianta revitalizanta, urmata de Apa de argila remineralizanta. Dupa absorbtia fiolelor folositi Crema anti-age cu calciu.