Meniu companie

Îngrijirea tenului

Buna ziua, Am 47 ani tenul mixt si as vrea o recomandare referitor la fiolele cu colagen si cele cu acid hialuronic si vit C daca sunt potrivite pentru mine sa le folosesc pe amandoua odata una dimineata si una seara. Si ca si crema ce imi puteti recomanda ca tot timpul am fata lucioasa dar as vrea ceva si hidratanta in acelasi timp si cu protectie. Va multumesc
Buna ziua, Am 47 ani tenul mixt si as vrea o recomandare referitor la fiolele cu colagen si cele cu acid hialuronic si vit C daca sunt potrivite pentru mine sa le folosesc pe amandoua odata una dimineata si una seara. Si ca si crema ce imi puteti recomanda ca tot timpul am fata lucioasa dar as vrea ceva si hidratanta in acelasi timp si cu protectie. Va multumesc
Mihaela Cristea, 45-54 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Cele doua tipuri de fiole pot fi folosite impreuna si sunt potrivite pentru un ten mixt. Aplicati fiolele cu acid hialuronic si vitamina C dimineata, iar seara fiolele cu colagen. Pe timpul zilei asociati fiolele cu Crema antirid restructuranta spf10, potrivita pentru o expunere de scurta durata, iar seara colagenul cu Crema regeneranta netezire riduri de noapte.

Buna ziua, Aceasta crema are rol de protectie solara? Daca da, ce factor SPF are? Daca nu, imi puteti recomanda un produs cu SPF care sa fie potrivit pentru tenul acneic, seboreic? Multumesc!
Buna ziua, Aceasta crema are rol de protectie solara? Daca da, ce factor SPF are? Daca nu, imi puteti recomanda un produs cu SPF care sa fie potrivit pentru tenul acneic, seboreic? Multumesc!
Gheorghe Cristina, 35-44 , Ten Acneic | 03 aug. 2020

Buna ziua. Aceasta crema nu contine factor de protectie solara. Pentru produsele care contin acest aspect este mentionat in denumirea produsului cu SPF. 
, In gama dermatocosmetica avem Crema de fata antiimbatranire SPF50 cu tenta aurie recomandata pentru tenurile sensibile. Va recomandam sa tratati in primul rand problemele acneice, iar pe tenul curat, fara leziuni sa folositi crema mentionata pentru protectie.

Buna Ziua ! Va rog sa -mi spuneti care este concentratia de Alpha Arbutina? Multumesc
Buna Ziua ! Va rog sa -mi spuneti care este concentratia de Alpha Arbutina? Multumesc
emilia lazar, 45-54 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Serul este foarte concentrat continand peptide si arbutina cu rol de albire. Nu putem sa furnizam toate informatiile legate de concentratia principiilor active intrucat sunt confidentiale. În acest ser concentratia de vitamina C este de 2%, iar ph-ul produsului este cuprins intre 4,5 – 6.

Daca am 18 ani, pot folosi produsul pentru prevenirea ridurilor ? Ma machiez zilnic si consider ca o crema hidratanta nu e de ajuns pentru a preveni ridurile.
Daca am 18 ani, pot folosi produsul pentru prevenirea ridurilor ? Ma machiez zilnic si consider ca o crema hidratanta nu e de ajuns pentru a preveni ridurile.
Diana, , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Da, se poate folosi si la aceasta varsta pentru preventie.

Când va fi din nou disponibil? Mulțumesc
Când va fi din nou disponibil? Mulțumesc
Iulia, 35-44 , Ten | 03 aug. 2020

Buna ziua. Momentan nu avem o informatie exacta privind finalizarea productiei.

Buna seara! Mama mea are un ten destul de ridat si dezhidratat la 54 ani. Ce crema si fiole imi recomandați? Multumesc!
Buna seara! Mama mea are un ten destul de ridat si dezhidratat la 54 ani. Ce crema si fiole imi recomandați? Multumesc!
Alina, 55+ , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Buna ziua. Pentru imbunatatirea aspectului tenului ridat, deshidratat va recomandam sa incercati un tratament cu Programul intensiv de ingrijire cel putin o saptamana intr-o luna. Programul este conceput sub forma unui kit cu 7 fiole, specifice rutinei particulare a fiecarei zile din saptamana, constituind un program complex de ingrijire a tenului, fiecare oferind beneficiile unui tip de actiune. Fiecare fiola se va aplica seara, de preferat in ziua recomandata, pe tenul curatat in prealabil pe fata, gat, decolteu si maini. Inainte de aplicarea fiolelor, curatati tenul cu Gelul micelar din aceeasi gama.
, Seara, dupa aplicarea fiolei de marti folositi Crema calmanta protectoare (dupa fiola de exfoliere de marti tenul este sensibilizat, folositi crema pentru a evita aparitia iritatiilor), iar restul serilor folositi Crema lift intens.
, Pe timpul zilei aplicati Crema antirid restructuranta spf10.

crema este rezistenta la apa?
crema este rezistenta la apa?
cosmina, 30-34 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. Crema nu este rezistenta la apa. Produsul cu protectie solara trebuie reaplicat ori de cate ori este nevoie. In cazul bailor in mare, chiar daca formularea produsului este rezistenta la apa, totusi o parte din filtru se indeparteaza prin baie, astfel este necesara reaplicarea, pentru a avea o protectie corespunzatoare.

filler intens antirid, poate fi folosit concomitent ( unul peste altul ) cu crema oxigenare si hidratare ?
filler intens antirid, poate fi folosit concomitent ( unul peste altul ) cu crema oxigenare si hidratare ?
daniela, 45-54 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. Da, aplicati crema oxigenare si hidratare, ulterior completati cu filler-ul intens antirid.

Buna! Acest ulei, se poate folosi si pt un ten mixt?
Buna! Acest ulei, se poate folosi si pt un ten mixt?
Maria, 45-54 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Acest produs este recomandat in mod special pentru tenul uscat, dar se poate folosi si de catre persoanele care au tenul normal, mixt. Desi contine uleiuri foarte usoare, care nu ingrasa excesiv, nu-l recomandam pentru tenul mixt, gras pentru utilizare zilnica (poate fi folosit in acest caz o data/de 2 ori pe saptamana, mai ales in sezonul rece cand tenul trebuie hidratat).

Aș vrea să aleg o schema de reducere a ridurilor și de întreținere. Am 40 de ani cu riduri vizibile în jurul ochilor facute in special de la dormit și tenul gras, ce schema îmi recomandați?
Aș vrea să aleg o schema de reducere a ridurilor și de întreținere. Am 40 de ani cu riduri vizibile în jurul ochilor facute in special de la dormit și tenul gras, ce schema îmi recomandați?
Mihai Georgiana, 35-44 , Ten Gras | 03 aug. 2020

Buna ziua. Pentru ingrijirea tenului gras, diminuarea ridurilor va recomandam sa folositi cu regularitate acid hialuronic si colagen. In timp ce acidul hialuronic ajuta la mentinerea apei in tesuturi, colagenul va ajuta tonifiere, la elasticitatea si fermitatea pielii. Va invitam sa consultati si acest articol pentru a intelege cum actioneaza cele doua ingrediente.
, Gasiti mai jos o schema de ingrjire:
, Curatati tenul dimineata si seara cu Apa micelara cu Acid Hlauronic, aplicati pe timpul zilei 2-3 picaturi din Ser cu acid hialuronic 6% si asociati cu Crema lift hidratanta de zi spf10, seara folositi o Fiola cu Colagen si asociati cu Crema lift regeneranta de noapte. O data pe saptamana ajutati tenul sa elimine celulele moarte cu Crema microdermabraziune. Crema imbunatateste tonusul pielii, deblocheaza porii si stimuleaza procesele de regenerare celulara. După microdermabraziune se va evita expunerea pielii neprotejate la soare, tratamente cosmetice de albire a tenului, tratamente cu retinoizi etc.
, Pentru pielea sensibila din jurul ochilor folositi Crema antirid contur ochi.