Meniu companie

Îngrijirea tenului

Buna Ziua ! pot folosi in acelasi timp seara crema cu acid hialuronic 3% urmat de crema antiage ?
Buna Ziua ! pot folosi in acelasi timp seara crema cu acid hialuronic 3% urmat de crema antiage ?
szabo melinda, 45-54 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. Aplicati in functie de nevoile tenului, daca simtiti ca tenul nu este suficient hidratat si hranit folosind doar crema anti-age pentru seara, aplicati si crema cu acid hialuronic, acest aspect ramane la alegerea dvs si dupa cum observati ca reactioneaza tenul.

Se poate folosi dacă sunt pete pigmentare ? Dacă da, care ar fi schema pentru protecție solară dar și autobronzare?
Se poate folosi dacă sunt pete pigmentare ? Dacă da, care ar fi schema pentru protecție solară dar și autobronzare?
Popa, 55+ , Ten Cu imperfecţiuni pigmentare | 03 aug. 2020

Buna ziua. Cu o zi inainte de aplicarea autobronzatului va recomandam exfolierea pielii pentru a evita o bronzare neuniforma. Crema este bine sa se aplice pe pielea curata, complet uscata. In functie de intensitatea pe care doriti sa o obtineti produsul se poate aplica o data sau de mai multe ori intr-o zi, insa este recomandata o pauza de aproximativ 2 ore intre aplicari. Asteptati cel putin jumatate de ora inainte de a va imbraca, pentru ca produsul sa se absoarba complet. Daca petele pigmentare sunt mai inchise la culoare decat nuanta normala a pielii, nu insistati prea mult asupra lor pentru a obtine un contrast potrivit. Cu rabdare si prin incercarea mai multor tehnici de aplicare pentru a o descoperi pe cea potrivita pentru dvs, puteti obtine un bronz uniform. Laptele autobronzant nu asigura protectie solara, astfel dupa absorbtia completa a laptelui, daca urmeaza sa va expuneti la soare, aplicati ulterior si un produs cu protectie solara, de exemplu Laptele protectie solara spf30.

Buna ziua! Am 44 de ani si folosesc deja 2 creme de fata, una cu multivitamine si crema antirid revitalizanta. Am fost un pic sceptica daca sa mai folosesc produse romanesti, deoarece anul trecut gama Elmiplant mi a dat mancarimi de fata si ma usturau ochii, dar de cand am primit cremele de mai sus, am vazut ca nu am nici un fel de reactie adversa. As dori sa mi recomandati ceva bun care ajuta la estomparea unor riduri care au aparut de curand la ochi, dar si ceva pt cearcane. Multumesc mult si astept sa mi recomandati ceva care sa ma ajute pt cele doua probleme dar si pt un ten care cateodata pare cu imperfectiuni.
Buna ziua! Am 44 de ani si folosesc deja 2 creme de fata, una cu multivitamine si crema antirid revitalizanta. Am fost un pic sceptica daca sa mai folosesc produse romanesti, deoarece anul trecut gama Elmiplant mi a dat mancarimi de fata si ma usturau ochii, dar de cand am primit cremele de mai sus, am vazut ca nu am nici un fel de reactie adversa. As dori sa mi recomandati ceva bun care ajuta la estomparea unor riduri care au aparut de curand la ochi, dar si ceva pt cearcane. Multumesc mult si astept sa mi recomandati ceva care sa ma ajute pt cele doua probleme dar si pt un ten care cateodata pare cu imperfectiuni.
Iancu Gabriela, 35-44 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. Pentru tratarea cearcanelor va recomandam Crema gel anticearcan ce actioneaza atat in directia tratării cât și a mascarii cearcănelor. Prin ingredientele active continute are efect drenant intens, elimină metaboliții hemoglobinei responsabili de culoarea inestetică și corectează cearcănele. Pentru zona ochilor va recomandam utilizarea cremei din aceeasi gama din care fac parte cele 2 creme de fata utilizate – Crema fermitate contur ochi si buze – se foloseste dimineata si seara pe tenul curat. 
, Pentru imbunatatirea texturii tenului folositi o data pe saptamana Crema microderm-abraziune. Crema ajută la curăţarea porilor şi stimulează procesele de reînnoire celulară.

Buna! Dupa laptele demachiant se aplica direct lotiunea tonica sau e necesara si apa micelara? Ce rol are apa micelara daca demachierea s-a realizat deja? Multumesc anticipat!
Buna! Dupa laptele demachiant se aplica direct lotiunea tonica sau e necesara si apa micelara? Ce rol are apa micelara daca demachierea s-a realizat deja? Multumesc anticipat!
Alexandra, 20-24 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Dupa laptele demachiant se foloseste Apa micelara. Apa micelara vine in completarea demachierii, rolul sau este de curata ultimele urmele de machiaj, sebum sau alte impuritati. Dupa apa tonifiati cu lotiunea tonica, pregatiti astfel tenul sa primeasca mai bine principiile active din produsele aplicate ulterior pe ten.

Se mai produce acest tip de cremă? Este mult mai bună decât produsul cel nou, care se găsește momentan la magazin.
Se mai produce acest tip de cremă? Este mult mai bună decât produsul cel nou, care se găsește momentan la magazin.
Liviu-Gabriel Vladu, 25-29 , Ten Acneic | 03 aug. 2020

Buna ziua. Acest produs este in curs de lichidare, nu se va ma produce.

buna ziua. va rog sa mi spuneti de ce in farmacii nu se gaseste crema anticuperozica? sunt din Tulcea si am cautat in 2 farmacii si nu aveau.
buna ziua. va rog sa mi spuneti de ce in farmacii nu se gaseste crema anticuperozica? sunt din Tulcea si am cautat in 2 farmacii si nu aveau.
ablachim leila, 45-54 , Ten Cuperozic | 03 aug. 2020

Buna ziua. In mod normal produsul este comercializat in majoritatea farmaciilor, insa depinde cand se alege sa se faca aprovizionarea.

Cate fiole contine acest produs?
Cate fiole contine acest produs?
Raluca, 35-44 , Ten Cu imperfecţiuni pigmentare | 03 aug. 2020

Buna ziua. Booster-ul contine 4 fiole a 2 ml fiecare. Acest aspect este mentionat si sub denumirea produsului, in dreapta, langa codul produsului.

Buna ziua! Eu am scoame si roseata in zona barbiei si in jurul narilor. Imi apar in special in sezonul rece. As vrea sa stiu daca m-ar putea ajuta crema pentru roseata si scuame. Multumesc!
Buna ziua! Eu am scoame si roseata in zona barbiei si in jurul narilor. Imi apar in special in sezonul rece. As vrea sa stiu daca m-ar putea ajuta crema pentru roseata si scuame. Multumesc!
Arsene Irina, 35-44 , Ten Sensibil | 03 aug. 2020

Buna ziua. Acest produs este special conceput pentru problema dvs deci se poate folosi. Aplicati dimineata si seara pe pielea curata.

buna ziua ! as dorii o schema de intretinere pentru fata si decolteu,am 52 ani,ten sensibil,pistruiat si foarte ridat.va multumesc !
buna ziua ! as dorii o schema de intretinere pentru fata si decolteu,am 52 ani,ten sensibil,pistruiat si foarte ridat.va multumesc !
mihaela dusa, 45-54 , Ten Sensibil | 03 aug. 2020

Buna ziua. Pentru imbunatatirea teturii pielii, diminuarea ridurilor, imbunatatirea aspecului pielii, va recomandam sa incercati un tratament cu kit-ul dermatocosmetic premium: Programul intensiv de ingrijire cel putin o saptamana pe luna. Programul este conceput sub forma unui kit cu 7 fiole, specifice rutinei particulare a fiecarei zile din saptamana, constituind un program complex de ingrijire a tenului, fiecare oferind beneficiile unui tip de actiune. Fiecare fiola se va aplica seara, de preferat in ziua recomandata, pe tenul curatat in prealabil pe fata, gat, decolteu si maini. Inainte de aplicarea fiolelor, curatati tenul cu Gelul micelar din aceeasi gama.
, Seara, dupa aplicarea fiolei de marti folositi Crema calmanta protectoare (dupa fiola de exfoliere de marti tenul este sensibilizat, astfel recomandam aceasta crema pentru a evita aparitia iritatiilor), iar restul serilor folositi Crema lift intens.
, Pe timpul zilei aplicati Crema antirid restructuranta spf10, urmata de Filler intens antirid. Filler-ul se aplica dupa crema, acesta confera luminozitate tenului.
, Pentru pielea zona din jurul ochilor folositi crema special conceputa Crema antirid contur ochi.

când o sa apara din nou crema CC din gama Happiness?
când o sa apara din nou crema CC din gama Happiness?
manuela ciurariu, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Din pacate in acest moment nu avem informatii concrete privind reluarea fabricarii.