Meniu companie

Îngrijirea tenului

Lotiunea tonica antioxidanta se poate folosi pentru tenul uscat?
Lotiunea tonica antioxidanta se poate folosi pentru tenul uscat?
Bianca Vasilache, , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Buna ziua. Lotiunea este recomandata in special tenurilor mixte, normale cu tendinta de deshidratare avand actiune de tonifiere, hidratare, improspatare. Nu avem teste pentru utilizarea pe ten uscat, astfel nu putem confirma utilizarea.

De ce s-a scos gama happiness ? era cea mai buna, multe cliente din intreaga tara am dori din nou gama happiness.
De ce s-a scos gama happiness ? era cea mai buna, multe cliente din intreaga tara am dori din nou gama happiness.
Diana, , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. Momentan mai sunt disponibile din gama Happiness 2 creme pe care le gasiti in sectiunea Outlet a magazinului online.  Momentan nu avem informatii privind reluarea fabricarii pentru aceasta gama. Am transmis sugestia dvs departamentului responsabil.

Faceti ceva cu fiolele de colagen si acid hialuronic pentru ca sunt un adevarat pericol. Cineva o sa va dea in judecata intr-o zi. Se sparg in zeci de cioburi, multe din ele raman in fiola si daca nu esti atent risti sa te tai sau sa-ti intre in ochi. Pacat de produs.
Faceti ceva cu fiolele de colagen si acid hialuronic pentru ca sunt un adevarat pericol. Cineva o sa va dea in judecata intr-o zi. Se sparg in zeci de cioburi, multe din ele raman in fiola si daca nu esti atent risti sa te tai sau sa-ti intre in ochi. Pacat de produs.
Petra Stoica, 25-29 , Ten Uscat | 03 aug. 2020
pacat ca ati renuntat la.gama cu floare de colt…renunt la farmec….cea cu mac e greu de tolerat
pacat ca ati renuntat la.gama cu floare de colt…renunt la farmec….cea cu mac e greu de tolerat
muntranu raluca, 30-34 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. Anumite produse au retete imbunatatite sau nu mai exista in portofoliul nostru, insa speram ca veti gasi altele pe care sa le folositi cu placere. Decizia de a nu mai produce un produs are la baza foarte multe studii si cercetari de piata si nu este niciodata una usoara. Speram insa sa fiti in continuare alaturi de noi si de produsele noastre. Va invitam sa descoperiti in acest link toate produsele potrivite pentru ten normal, varsta 30+.

Buna ziua, Am 37 ani si filosesc crema si ziua si seara. E ok!
Buna ziua, Am 37 ani si filosesc crema si ziua si seara. E ok!
Baranescu Sanda, 35-44 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Buna ziua. Crema cu factor de protectie se aplica doar pe timpul zilei, pentru a proteja tenul de radiatiile solare. Nu aplicati crema cu spf pe timpul noptii deoarece incarcati inutil tenul. Va recomandam pe timpul serii sa folositi Crema anti-age intens restructuranta 

Buna ziua, Folosesc produsul Tarr super de peste 30 de ani, in special pentru ca avea un miros foarte discret. Spun ca avea, pentru ca cel pe care l-am cumparat ieri are un miros mult mai puternic si persistent. Este adevarat, a-ti schimbat ceva la " capitolul miros" ? Dcaca da, ce alt produs aveti cu un miros discret ?
Buna ziua, Folosesc produsul Tarr super de peste 30 de ani, in special pentru ca avea un miros foarte discret. Spun ca avea, pentru ca cel pe care l-am cumparat ieri are un miros mult mai puternic si persistent. Este adevarat, a-ti schimbat ceva la " capitolul miros" ? Dcaca da, ce alt produs aveti cu un miros discret ?
Florin, 45-54 , Ten | 03 aug. 2020

Buna ziua. Tarr cu actuala reteta (parfum) se fabrica din 1995. Parfumul este o replica de Cool Water-Davidoff. Un alt produs recomandat dupa ras este Lotiunea dupa ras Gerovital H3 Men sau Balsamul dupa ras.

Lista completa a ingredientelor pentru Crema activator de tinerețe, de noapte, va rog frumos.
Lista completa a ingredientelor pentru Crema activator de tinerețe, de noapte, va rog frumos.
Claudia, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Gasiti mai jos lista ingredientelor:
, Ingredients: Aqua, Squalane, Undecane, Dimethyl Isosorbide, Pentylene Glycol, Niacinamide, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Glycerin, Tocopheryl Acetate, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Tridecane, Phenoxyethanol, PEG-75 Stearate, Hydroxyethyl Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Cera Alba, Butyrospermum Parkii Butter, Isohexadecane, Madecassoside, Ceteth-20, Steareth-20, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Dimethicone Crosspolymer, Xanthan Gum, Parfum, Tetrasodium EDTA, Polysorbate 60, Tocopherol, Asiaticoside, Disodium Acetyl Glucosamine Phosphate, Sodium Glucuronate, Caprylic/Capric Triglyceride, Decylene Glycol, Caprylyl Glycol, Glucosyl Ceramide, Adenosine, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Glycine Soja Oil, Benzyl Salicylate, Pistacia Lentiscus Gum, Magnesium Sulfate, Sodium Hydroxide, Limonene, Linalool, Citronellol.

buna ziua! imi puteti recomanda o crema de fata , am tenul uscat si atunci cand ma dau cu fond de ten se cojeste fata si imi raman pete
buna ziua! imi puteti recomanda o crema de fata , am tenul uscat si atunci cand ma dau cu fond de ten se cojeste fata si imi raman pete
carmen, 25-29 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Buna ziua. Pentru imbunatatirea hidratarii tenului uscat va recomandam sa folositi cu regularitate cele produsele concentrate cu acid hialuronic. De asemenea, este recomandata exfolierea tenului cel putin o data pe saptamana, pentru a ajuta tenul sa elimine celulele moarte si sa lase loc celor noi. Exfolierea imbunatateste tonusul si textura pielii, potentand efectele produselor aplicate ulterior pe ten.
, Curatati tenul dimineata si seara cu Apa micelara cu Acid Hialuronic, aplicati apoi 2-3 picaturi din Ser cu acid hialuronic 6% si asociati cu crema de intretinere: pe timpul zilei folositi Crema lift hidratanta de zi spf10, iar seara Crema antirid cu acid hialuronic 3%.
, O data pe saptamana folositi pentru exfoliere o fiola din Booster exfoliant cu AHA. Complexul exfoliant cu AHA stimulează regenerarea celulară, îmbunătățește funcția de barieră a pielii și previne deshidratarea acesteia, crește elasticitatea și îmbunătățește semnificativ textura și luminozitatea pielii.

Pe ambalajul acestui produs la instructiunile in limba romana scrie ca se foloseste dimineata SI seara iar in engleza scrie dimineata SAU seara. Ce varianta este valabila? Plus, pe ce perioada este recomandat sa se foloseasca produsul pentru rezultate optime?
Pe ambalajul acestui produs la instructiunile in limba romana scrie ca se foloseste dimineata SI seara iar in engleza scrie dimineata SAU seara. Ce varianta este valabila? Plus, pe ce perioada este recomandat sa se foloseasca produsul pentru rezultate optime?
SIMONA A., 30-34 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Fiolele cu Colagen se aplica cu regularitate, dimineata si/sau seara in functie de nevoile dvs. Testati variante si alegeti o rutina de aplicare potrivita pentru dvs.
, Prima cauză internă a pierderii elasticității și fermității pielii este scăderea nivelului de colagen din piele. Acesta e o proteină care dă pielii vitalitate și un aspect sănătos. Pentru că nivelul de colagen începe să descrească după vârsta de 20 de ani, Fiolele cu Colagen au fost concepute special pentru ca persoanele de peste 25 de ani să aibă o alternativă reală de îmbunătățire a stării tenului.

Buna ziua, aceasta crema contine factor de protectie?
Buna ziua, aceasta crema contine factor de protectie?
Alexandra, 30-34 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Emulsia nu contine factor de protectie solara. Pentru produsele ce contin protectie solara acest aspect este specificat in denumire cu prescurtarea SPF.