Buna, va rog sa imi spuneti daca sa incep sa folosesc crema antirid contur ochi. Am 29 ani, nu am riduri deloc, dar observ o linie fina intr.o parte sub ochi… momentan folosesc crema contur ochi cu argan. Cand se incepe a se folosi produsele antirid? Mi.e teama sa nu aleg gresit . Multumesc.
Buna, va rog sa imi spuneti daca sa incep sa folosesc crema antirid contur ochi. Am 29 ani, nu am riduri deloc, dar observ o linie fina intr.o parte sub ochi… momentan folosesc crema contur ochi cu argan. Cand se incepe a se folosi produsele antirid? Mi.e teama sa nu aleg gresit . Multumesc.
Maria Maria,
25-29 ,
Ten Gras |
03 aug. 2020
Buna ziua. Capacitatea pielii de a retine apa scade in jurul varstei de 30 ani, de aceea recomandarea orientativa de utilizare a produselor antirid este in jurul acestei varste. Dar este mai bine sa actionam din timp si sa prevenim apartitia ridurilor decat sa asteptam instaurarea lor. Astfel, se poate aplica crema mentionata in continuare pentru prevenirea formarii ridurilor.