Am folosit sâmbăta 1 Iunie crema Aslavital mineralactiv SPF 50 , ultraprotectoate , am întins ușor pe toată suprafața fetei, inclusiv in jurul ochilor , iar dupa 20 minute a părut o usturime, in special la ochiul drept, lăcrimare puternica, iritate. Pana seara ochiul s-a umflat/ înroșit, chiar daca m-am spălat pe fata, simțind ca este din cauza cremei. Am ajuns la camera de garda la spitalul universitar de oftalmologie din bucuresti, unde am fost diagnosticata cu conjunctivita acută. Mi -au fost prescrise opatanol colir si claritine, tratament ptr 7 zile. Nici azi, luni nu este complet dezimflamata/ dezumflata, zona respectiva, unde încă mai am roșeața, o jena, mâncărime . Este in regula sa se întâmple așa? Va întreb, deoarece, nu este nici o atenționare pe prospect in legătura cu aceasta situație, respectiv, riscul folosirii in zona ochilor. Va rog sa imi trimiteti cat mai repede un raspun, deoarece intenționez sa verific modul cum a fost testat produsul si de asemenea, verificarea daca Ingredientele reale sunt cele ce sunt mentionate in prospect( la care eu nu am alergie ). Va multumesc.
Am folosit sâmbăta 1 Iunie crema Aslavital mineralactiv SPF 50 , ultraprotectoate , am întins ușor pe toată suprafața fetei, inclusiv in jurul ochilor , iar dupa 20 minute a părut o usturime, in special la ochiul drept, lăcrimare puternica, iritate. Pana seara ochiul s-a umflat/ înroșit, chiar daca m-am spălat pe fata, simțind ca este din cauza cremei. Am ajuns la camera de garda la spitalul universitar de oftalmologie din bucuresti, unde am fost diagnosticata cu conjunctivita acută. Mi -au fost prescrise opatanol colir si claritine, tratament ptr 7 zile. Nici azi, luni nu este complet dezimflamata/ dezumflata, zona respectiva, unde încă mai am roșeața, o jena, mâncărime . Este in regula sa se întâmple așa? Va întreb, deoarece, nu este nici o atenționare pe prospect in legătura cu aceasta situație, respectiv, riscul folosirii in zona ochilor. Va rog sa imi trimiteti cat mai repede un raspun, deoarece intenționez sa verific modul cum a fost testat produsul si de asemenea, verificarea daca Ingredientele reale sunt cele ce sunt mentionate in prospect( la care eu nu am alergie ). Va multumesc.
Nicoara Cristina,
45-54 ,
Ten Normal |
03 aug. 2020
Buna ziua. Am redirectionat mesajul dumneavoastra catre departamentul Calitate, la adresa [email protected], iar in cel mai scurt timp veti primi un raspuns.