Meniu companie

Îngrijirea tenului

Buna am tenul umpic mai gras si îmi apar oarecum niste cosulete nu tot timpul dar în mare parte cred ca de la transpiratie si praf ce îmi recomandați sa folosesc
Buna am tenul umpic mai gras si îmi apar oarecum niste cosulete nu tot timpul dar în mare parte cred ca de la transpiratie si praf ce îmi recomandați sa folosesc
Samuel, , Ten Gras | 03 aug. 2020

Buna ziua. Va recomandam curatarea tenului dimineata si seara cu Gelul spumant purifiant, acesta are o formula ce regleaza secretia de sebum, purifica si curata porii. Asociati cu Emulsia hidratanta matifianta pentru a tine sub control sebumul.

Am tenul mixt ce crema sa folosesc , varsta este de 28 ani ?? Multumesc
Am tenul mixt ce crema sa folosesc , varsta este de 28 ani ?? Multumesc
Oprea medeea, 25-29 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Gasiti in acest link toate produsele recomandate tenului mixt, in jurul varstei de 28 de ani.
, Pentru o recomandare corecta va rugam sa ne comunicati ce efect doriti sa obtineti si eventual mai multe detalii privind particularitatile tenului (gradul de ridare; sensibilitati cunoscute, pori dilatati, pete, inrosire, cuperoza; gradul de hidratare pe zonele care nu sunt mixte – poate fi vorba de un ten mixt in zona t si deshidratat pe pometi sau un ten mixt in zona t si in zona pometilor ten normal).

Buna seara, Serul perfect anti-age, fiolele cu acid hialuronic se poate folosii si pe perioada verii, stiu ca unele produse nu se folosesc vara. Multumesc !
Buna seara, Serul perfect anti-age, fiolele cu acid hialuronic se poate folosii si pe perioada verii, stiu ca unele produse nu se folosesc vara. Multumesc !
Boji Mariana, 45-54 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Sigur, produsele pot fi folosite si pe timpul verii, este chiar indicat. Pe timpul verii poate sa apara deshidratarea, uscarea pielii din cauza radiatiilor solare, a caldurii excesive. Astfel, este bine sa ajutam tenul mereu cu produse care previn deshidratarea, ridarea prematura.

Va rog sa-mi spuneti daca aceasta crema poate contine gluten(respectiv urme de grau). Multumesc.
Va rog sa-mi spuneti daca aceasta crema poate contine gluten(respectiv urme de grau). Multumesc.
Daraba Maria, 55+ , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. Crema nu contine gluten.

Este indicată și pt petele de pe fața? Plicurile cu argilă aslavital sunt indicate și pt astfel de pete și dacă da cu ce se poate combina și ce cantitate aproximativ de lichid trebuie folosit?Va multumesc o zi frumoasa
Este indicată și pt petele de pe fața? Plicurile cu argilă aslavital sunt indicate și pt astfel de pete și dacă da cu ce se poate combina și ce cantitate aproximativ de lichid trebuie folosit?Va multumesc o zi frumoasa
Georgiana, 25-29 , Ten Cu imperfecţiuni pigmentare | 03 aug. 2020

Buna ziua. Crema microderm-abraziune este recomandata pentru imbunatatirea texturii, tonusului pielii, o data pe saptamana, pentru exfolierea celulelor moarte. Crema poate ameliora aspectul petelor, insa nu are in compozitie ingredienti care decoloreaza petele. Pentru decolorarea si diminuarea petelor pigmentare gasiti in acest link produsele disponibile. 
, P
licurile cu pudra de argila sunt recomandate pentru preparea unor masti instant, pentru improspatarea tenului, eliminarea celuelor moarte, hidratare, nutrire.

De ce aceste benzi sunt produse în străinătate pt Farmec??? Credeam ca Farmec este si ramane o firma romaneasca si produce cosmetice aici, de aceea le cumpăr, pentru a susține produsele românești. Am fost foarte neplăcut surprinsă.
De ce aceste benzi sunt produse în străinătate pt Farmec??? Credeam ca Farmec este si ramane o firma romaneasca si produce cosmetice aici, de aceea le cumpăr, pentru a susține produsele românești. Am fost foarte neplăcut surprinsă.
Adina Forna, 35-44 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. Benzile sunt reteta Farmec 100% romaneasca, insa fiind realizate cu un tip de tehnologie de care momentan nu dispunem, acestea se produc in parteneriat cu colaboratorii nostri (nu s-a dezvoltat o astfel de linie tehnologica pentru ca momentan avem un singur produs de genul acesta).

Buna, am multe puncte negre in zona nasului, a pomeților si a barbie.Am si ceva puncte albe.Am folosit gama Gerovital Plant Stop Acnee in gama cu tuburi verzi, gelul spumant si fluidul tonic.Ce imi puteti recomanda?
Buna, am multe puncte negre in zona nasului, a pomeților si a barbie.Am si ceva puncte albe.Am folosit gama Gerovital Plant Stop Acnee in gama cu tuburi verzi, gelul spumant si fluidul tonic.Ce imi puteti recomanda?
Alexandra Rotaru, , Ten Acneic | 03 aug. 2020

Buna ziua. Va recomandam Kitul tratament cosmetic din gama Gerovital Stop Acnee compus din 3 produse, potrivite pentru curățarea și tratarea problemelor tenului acneic:
, 1. Gel Spumant Purifiant – utilizare zilnică, pentru etapa de curățare, dimineata si seara
, 2. Cremă gel Sebum-Control – întreținere zilnică, în etapa de acțiune, dimineata si seara
, 3. Cremă ultra-activă – formulă concentrată de aplicat strict pe zonele cu probleme deosebite: acnee/ coşuri, dimineata si seara.

De la ce vârstă este indicat să se folosească această cremă și cum se utilizează?
De la ce vârstă este indicat să se folosească această cremă și cum se utilizează?
Oana, 35-44 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. Crema este recomandata in jurul varstei de 30 ani, pentru tenurile uscate, mixte, normale si deshidratate. Se aplica dimineata si seara, pe tenul curatat.

Buna ziua! Produsele din Kit pot fi utilizate si de un baiat de 12 ani, care se confrunta cu acneea pubertatii? Va multumesc!!v
Buna ziua! Produsele din Kit pot fi utilizate si de un baiat de 12 ani, care se confrunta cu acneea pubertatii? Va multumesc!!v
ELENA, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Da, produsele pot fi folosite si la aceasta varsta.

Buna ziua. Se poate utiliza acest kit pe un ten cuperozic? Tin sa mentionez faptul ca am incercat multe produse Gerovital dar fiole, nu. Multumesc!
Buna ziua. Se poate utiliza acest kit pe un ten cuperozic? Tin sa mentionez faptul ca am incercat multe produse Gerovital dar fiole, nu. Multumesc!
Daniela, 25-29 , Ten Sensibil | 03 aug. 2020

Bună ziua. Vă recomandăm să nu utilizaţi Programul intensiv de ingrijire Premium Care deoarece presupune şi exfolierea cu AHA, care ar putea sensibiliza tenul. Exfolierea cu AHA nu este recomandată tenurilor cuperozice.
, Fiolele din Programul intensiv de ingrijire se pot folosi şi independent, dar pentru un rezultat mai bun este recomandat să se folosească şi fiola de exfoliere întrucât aceasta ajută la îndepărtarea celulelor moarte şi a toxinelor, ajutând mai departe la absorbţia mai bună a principiilor active din celelalte fiole.