Buna ziua. Varsta trecuta este orientativa. In general in jurul varstei de 30 -40 ani tesuturile au tendinta de a nu mai retine apa, se deshidrateaza, pielea isi pierde din tonicitate.
, Desigur, sunt persoane care se confrunta cu semne de imbatranire nespecifice varstei, astfel produsele se aleg mai ales in functie de de particularitatile tenului, de prezenta semnelor de imbatranire specifice sau nu varstei, de schimbarile din structura dermului. Tenul va lua din crema atat principiu activ cat va avea nevoie, iar surplusul nu va afecta. De altfel este mai bine sa actionam din timp si sa prevenim apartitia ridurilor decat sa asteptam instaurarea lor.
, Daca va confruntati cu pierderea elasticitatii, tonicitatii pielii se poate folosi crema. Insa pentru varsta de 22 ani, ten uscat, gasiti in acest link produsele recomandate.