Meniu companie

Îngrijirea tenului

Buna seara, am putea folosi la vârsta de 38 de ani ,eu și soțul ,crema H3 classic antirid nutritivă de noapte ?
Buna seara, am putea folosi la vârsta de 38 de ani ,eu și soțul ,crema H3 classic antirid nutritivă de noapte ?
Alina, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Recomandarea orientativa este pentru aceasta varsta. Varsta trecuta pe ambalaj este de altfel orientativa si ajuta consumatorul aflat in fata rafturilor de produse din magazine.
, Sunt persoane care se confrunta cu semne de imbatranire nespecifice varstei, astfel produsele se aleg mai ales in functie de de particularitatile tenului, de prezenta semnelor de imbatranire specifice sau nu varstei, de schimbarile din structura dermului. Tenul va lua din crema atat principiu activ cat va avea nevoie, iar surplusul nu va afecta. De altfel este mai bine sa actionam din timp si sa prevenim apartitia ridurilor decat sa asteptam instaurarea lor.

Va rog sa_mi spuneti daca pot pune retinol din fiola in crema de noapte si daca isi pastreaza proprietatile. De asemenea, daca pot proceda la fel cu acid hialuronic sau colagen din fiole.
Va rog sa_mi spuneti daca pot pune retinol din fiola in crema de noapte si daca isi pastreaza proprietatile. De asemenea, daca pot proceda la fel cu acid hialuronic sau colagen din fiole.
MIHAELA, 55+ , Ten Deshidratat | 03 aug. 2020
Buna ziua! Ce mod de administrare se recomanda, va rog, Pt fiole de colagen și elastina la vârste cuprinse între 50-50 de ani? Va mulțumesc!
Buna ziua! Ce mod de administrare se recomanda, va rog, Pt fiole de colagen și elastina la vârste cuprinse între 50-50 de ani? Va mulțumesc!
Ribana Paulesc, 45-54 , Ten Cuperozic | 03 aug. 2020

Buna ziua. Fiolele cu colagen sunt recomandate pentru aplicarea zilnica, pentru imbunatatirea elasticitatii, fermitatii si hidratarii pielii.

Buna ziua, se pot folosi aceste fiole pe tenul acneic? Sunt deja la a doua cutie de fiole antiacnee iar efectele sunt vizibile însă a doua problema sunt cicatricile lăsate in urma acneei. Ce produs îmi recomandați? Mulțumesc!
Buna ziua, se pot folosi aceste fiole pe tenul acneic? Sunt deja la a doua cutie de fiole antiacnee iar efectele sunt vizibile însă a doua problema sunt cicatricile lăsate in urma acneei. Ce produs îmi recomandați? Mulțumesc!
Andreea, 20-24 , Ten Acneic | 03 aug. 2020

Buna ziua. Aceste fiole se pot aplica pe ten dupa rezolvarea problemelor acneice. Pentru semnele post acneice ar fi mai potrivite Fiolele cu Acid Hialuronic 2% ce contin vitamina C si acid hialuronic si ajuta la uniformizarea pielii.

Poti fi folosite si de barbati??
Poti fi folosite si de barbati??
Ovidiu Buian, 30-34 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. Da, produsele sunt unisex.

Este crema din link-ul de mai jos potrivită si pentru pielea din jurul ochilor ? https://www.farmec.ro/produse/ten/crema-intensiv-hidratanta-335.html#opinii Tenul meu este mixt + imperfectiuni pigmentare
Este crema din link-ul de mai jos potrivită si pentru pielea din jurul ochilor ? https://www.farmec.ro/produse/ten/crema-intensiv-hidratanta-335.html#opinii Tenul meu este mixt + imperfectiuni pigmentare
Plopeanu Lorena, 35-44 , Ten Cu imperfecţiuni pigmentare | 03 aug. 2020

Buna ziua. Special pentru zona ochilor avem in aceasta gama o crema special conceputa – Crema contur ochi si buze. 

Buna ziua! Retinolul in ce concentratie este?
Buna ziua! Retinolul in ce concentratie este?
Bugeac, 35-44 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Buna ziua. Fiolele conțin un amestec de Retinol înglobat într-un film molecular microfluidizat și Vitamina A – Palmitat, ce lucreaza impreuna pentru a sustine efectul clamat, iar concentratia de retinol pur este confidentiala, intrucat este secretul firmei producatoare de la care il aducem. Fiolele antirid cu retinol sunt recomandate  in asociere cu crema cu retinol din aceeasi gama – alegeti Crema prevenire riduri in jurul varstei 30+ sau Crema regenerare avansata pentru 45+. Se aplica de 2 – 3 ori pe saptamana.

Buna ziua! Anul acesta implinesc 34 de ani si am un ten uscat cu riduri, ce schema de tratament imi recomandati si pt ochi?Multumesc!
Buna ziua! Anul acesta implinesc 34 de ani si am un ten uscat cu riduri, ce schema de tratament imi recomandati si pt ochi?Multumesc!
Florina, 30-34 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Buna ziua. In cazul tenului uscat, ridat, in jurul varstei de 30, va recomandam produsele Gerovital H3 Evolution bogate in acid hiauronic pur si lipozomal pentru hidratare in profunzime si la suprafata. Gasiti mai jos o schema de ingrijire:
, Curatati tenul dimineata si seara cu Apa micelara cu acid hialuronic, aplicati apoi 2-3 picaturi din Serul cu acid hialuronic 6% si asociati atat dimineata cat si seara cu Crema antirid cu acid hialuronic 3%.

De ce nu se mai găsește în farmacii și magazinele de specialitate, această cremă
De ce nu se mai găsește în farmacii și magazinele de specialitate, această cremă
Nicoleta, 45-54 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. Momentan stocurile pentru aceasta crema sunt epuizate. Produsul este in curs de productie, insa inca nu avem o data exacta pentru finalizarea acesteia.

Am comandat ser tratament antirid, și acolo era recomandat a se folosi cu crema lift ultra activa, dar cum sa o comanzi, dacă nu o poți selecta?! În schimb am luat crema lift intensiv, contur ochi și buze! Întrebarea este: cum comand crema lift ultra-activa dacă nu merge selectata?????
Am comandat ser tratament antirid, și acolo era recomandat a se folosi cu crema lift ultra activa, dar cum sa o comanzi, dacă nu o poți selecta?! În schimb am luat crema lift intensiv, contur ochi și buze! Întrebarea este: cum comand crema lift ultra-activa dacă nu merge selectata?????
Milea Doru, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Momentan stocurile pentru aceasta crema sunt epuizate. Produsul este in curs de productie, insa inca nu avem o data exacta pentru finalizarea acesteia.