Buna ziua, Am citit ca fiolele pentru acnee sunt de la 20 de ani in sus, dar chiar sunt prea putenice pentru o fetita de 12 ani si jumatate si un baiat de17 ani? Afecteaza tenul din cauza ca este prea tanar? Multumesc,
Pentru tinerii cu varsta de pana la 16 ani pot fi utilizate produsele din gama Stop Acnee, ce asigura un program complet de tratament plecand de la nevoile tenului acneic. Produsele se folosesc in mod regulat, pentru tratament si intretinere. Regasiti mai jos o schema de ingrijire cu noile produse:
, Dimineata
, Gel Spumant Purifiant– pentru curatare
, Crema Ultra-Activa– doar pe zonele afectate de cosuri
, Seara
, Gel Spumant Purifiant
, Crema Ultra-Activa
, Saptamanal
, Masca Film Purificatoare
,
, Fiolele antiacnee pot fi utilizate la 17 ani. Acestea se aplica seara pe tenul curat. Se folosesc lunar, cate 10 zile consecutiv, pana la rezolvarea problemelor. In cazurile mai severe, recomandam continuarea tratamentului cu inca 10 zile/ luna, pentru al doilea kit utilizand o fiola la 2 zile. Continutul fiolei se aplica doar pe zonele cu acnee. Este indicat ca dupa si in timpul tratamentului sa aplicati zilnic produsele special concepute, pe care le regasiti in gama Gerovital Stop Acnee.
,
,
,