Meniu companie

Îngrijirea tenului

buna ziua. demachiaza si ochii? multumesc!
buna ziua. demachiaza si ochii? multumesc!
Sandor Agatha, 45-54 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Da, Apa micelara Microbiom Protect poate fi utilizata pentru demachierea ochilor.

buna ziua. se poate folosi si pentru demachierea ochilor?
buna ziua. se poate folosi si pentru demachierea ochilor?
Sandor Agatha, 45-54 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Da, poate fi utilizat si pentru demachierea zonei ochilor.

Fiolele pot fi utilizate impreuna cu Activator Antirid? Multumesc
Fiolele pot fi utilizate impreuna cu Activator Antirid? Multumesc
Eliza Filip, 45-54 , Ten Cu imperfecţiuni pigmentare | 03 aug. 2020

Activatorul Antirid a fost testat cu produsele din gamele dermatocosmetice. Din pacate, nu avem teste privind utilizarea aparatului cu creme/ seruri din fiole, astfel nu putem confirma eficienta. Va invitam sa consultati si opiniile persoanelor care l-au folosit cu alte produse decat cele indicate. Rolul Activatorului Antirid este de a ajuta principiile active din crema/ demachiant sa patrunda in profunzimea pielii, fiind esential ca ingredientele din produse sa fie potrivite tenului.

Aceste fiole se pot folosi in combinație cu cremele, apa micelara din gama Luxury ?
Aceste fiole se pot folosi in combinație cu cremele, apa micelara din gama Luxury ?
Camelia, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Fiolele cu Acid Hialuronic 10% Lipozomi cu Acid Hialuronic se utilizeaza ca si tratament. Produsele din gama Gerovital Equilibrium se recomanda a fi utilizate doar dupa evaluarea tenului de catre o cosmeticiana, care va propune o schema de intretinere in functie de nevoile tenului. Un tratament intens antirid cu acest ser presupune aplicarea unei fiole o data la doua zile, pentru o perioada limitata de timp, respectiv pentru cel mult 30 zile.
, Desigur, pe perioada tratamentului, in rutina personala se vor pastra produsele de intretinere zilnica, potrivite, in functie de tipul si nevoile fiecarui tip de ten.

Factor de protecție are această cremă?
Factor de protecție are această cremă?
Viviana, 45-54 , Ten Cu imperfecţiuni pigmentare | 03 aug. 2020

Crema Superhidratanta nu are SPF inlcus. In cazul in care un produs din portofoliul Farmec contine si factor de protectie UVA/ UVB, acest lucru este specificat in denumirea acestuia, fiind mentionata valoarea SPF (10, 30, 50).
,

Buna ziua,pt semnele postacneice puteți sa mi recomandati ceva? Mulțumesc
Buna ziua,pt semnele postacneice puteți sa mi recomandati ceva? Mulțumesc
Gotu Maria, 35-44 , Ten Acneic | 03 aug. 2020

In cazul in care acneea a fost tratata si au ramas urme, Crema antiacneica din gama Gerovital H3 Derma+ va ajuta la diminuarea acestora. Pantenolul din compozitie are un efect cicatrizant benefic in ingrijirea tenului acneic, iar Zincul regleaza secretia de sebum si accelereaza procesul de vindecare a leziunilor. Suplimentar, pentru accelerarea vindecarii, puteti include in rutina zilnica de seara Crema Dermoreparatoare.

Folosesc in prezent schema Derma + pt.curatarea tenul meu mixt/ ușor deshidratat / cu comedoame închise. Folosesc de 2 saptamani Crema matifianta cu bambus dar dupa 2 ore pielea e din nou f.lucioasa. Care ar fi schema mai eficienta in cazul meu? Multumesc.
Folosesc in prezent schema Derma + pt.curatarea tenul meu mixt/ ușor deshidratat / cu comedoame închise. Folosesc de 2 saptamani Crema matifianta cu bambus dar dupa 2 ore pielea e din nou f.lucioasa. Care ar fi schema mai eficienta in cazul meu? Multumesc.
Odette, 45-54 , Ten Sensibil | 03 aug. 2020

O concentratie mai mare de Sebaryl, responsabil de reglarea secretiei de sebum, veti regasi in Emulsia Hidratanta Matifianta Derma+.

Se poate folosi serul si pt. ridurile de expresie de pe frunte care se vad destul de tare chiar daca tenul este mixt-gras, uneori si cosuri? Sau ce crema recomandati deoarece am nevoie de o crema hidratanta (cele pt.acnee imi usca tenul) si care poate diminua acele riduri?
Se poate folosi serul si pt. ridurile de expresie de pe frunte care se vad destul de tare chiar daca tenul este mixt-gras, uneori si cosuri? Sau ce crema recomandati deoarece am nevoie de o crema hidratanta (cele pt.acnee imi usca tenul) si care poate diminua acele riduri?
Luiza, 20-24 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Serul cu Acid Hialuronic 6% este special conceput pentru tratarea zonelor ridate, avand efecte anti-age, de umplere si netezire a ridurilor, de refacere a functiei de bariera a pielii si de hidratare intensa.
, Atat in rutina de dimineata, cat si in cea de seara, puteti include Crema hidratanta Microbiom Protect, produs care va asigura pielii un nivel optim de hidratare, de asemenea, cu rolul de a revitaliza celulele si de a creste consumul de oxigen la nivelul acestora.

Buna ziua. Am tenul gras cu tendinte acneice , am ramas cu cicatrice in urma tratamentelor pentru acnee nodulo-chistica. Momentan imi mai apare cate un cos si puncte negre. Ce produse pot folosi?
Buna ziua. Am tenul gras cu tendinte acneice , am ramas cu cicatrice in urma tratamentelor pentru acnee nodulo-chistica. Momentan imi mai apare cate un cos si puncte negre. Ce produse pot folosi?
Gabriela, 30-34 , Ten Acneic | 03 aug. 2020

In cazul in care acneea a fost tratata si au ramas urme, Crema antiacneica din gama Gerovital H3 Derma+ va ajuta la diminuarea acestora. Pantenolul din compozitie are un efect cicatrizant benefic in ingrijirea tenului acneic, iar Zincul regleaza secretia de sebum si accelereaza procesul de vindecare a leziunilor.  Pentru curatarea tenului, va recomandam Apa micelara Derma+, cu agenti de curatare blanzi, care menajeaza bariera protectoare a pielii, curata delicat, respectand echilibrul natural al pielii. 
, Seara, pentru accelerarea vindecarii, puteti include in rutina zilnica Crema Dermoreparatoare.

Buna seara! Am achiziționat recent apa micelara Gerovital cu acid hialuronic. M-a încântat foarte tare ambalajul, având in vedere ca are pompița, însă ma ustura îngrozitor tenul atunci când o folosesc. Este normal? Pot continu sa o folosesc având certitudinea ca tenul meu nu va păți nimic, in afara de acel disconfort cauzat de usturimea pe care o resimt?
Buna seara! Am achiziționat recent apa micelara Gerovital cu acid hialuronic. M-a încântat foarte tare ambalajul, având in vedere ca are pompița, însă ma ustura îngrozitor tenul atunci când o folosesc. Este normal? Pot continu sa o folosesc având certitudinea ca tenul meu nu va păți nimic, in afara de acel disconfort cauzat de usturimea pe care o resimt?
Barbulescu Andreea, 25-29 , Ten Normal | 03 aug. 2020

In situatia comunicata, va recomandam sa intrerupeti o perioada utilizarea Apei micelare si sa reluati dupa o saptamana de pauza. Daca rezultatul este acelasi, va sfatuim sa o excludeti din rutina de curatare. Este posibil sa fie o reactie individuala la unul dintre compusii inclusi in acest produs.