Meniu companie

Îngrijirea tenului

Buna ziua, am comandat acest produs(crema antirid contur ochi, H3-retinol), dar degeaba apăs pompita de multe-multe ori, nu iese crema din recipient! Ce pot face?
Buna ziua, am comandat acest produs(crema antirid contur ochi, H3-retinol), dar degeaba apăs pompita de multe-multe ori, nu iese crema din recipient! Ce pot face?
Szasz Tunde, 35-44 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Crema Antirid contur Ochi Gerovital H3 Retinol este ambalata intr-un flacon cu sistem de tip airless. Acest sistem are ca principala diferenta faptul ca nu exista nici un tub de imersie, ci o diafragma care se ridica la evacuarea produsului, prin actionarea butonului. Avantajele sistemului airless sunt: permite evacuarea continutului aproape 100%, dozarea produsului este constanta, riscul de contaminare a produsului este scazut. La prima utilizare sunt necesare cca. 5-7 actionari pentru amorsarea pompitei.
, In cazul in care nu reusiti sa utilizati produsul, va rugam sa va adresa colegilor din cadrul departamentului Online, telefonic sau pe mail: [email protected].

buna ziua sunt insarcinata in 4 luni si ma confrunt cu problema tenului ce produse imi recomandati
buna ziua sunt insarcinata in 4 luni si ma confrunt cu problema tenului ce produse imi recomandati
flory, 30-34 , Ten Acneic | 03 aug. 2020

Lansarea pe piata romaneasca a unui produs se realizeaza conform legislatiei cosmetice in vigoare, legislatie care respecta intru totul legislatia cosmetica europeana. Pentru a putea nota pe un produs faptul ca este indicat pe perioada de sarcina/ alaptare, este necesar sa fie testat pe un esantion de femei in aceasta situatie. Nu este etic a se efectua astfel de teste, motiv pentru care nu putem scrie pe produse ca sunt realizate special pentru femei insarcinate/ care alapteaza.
, Va rugam sa reveniti cu mai multe informatii privind problemele tenului, pe care doriti sa le tratati.

Buna ziua, , Am adugat mai multe produse dar nu stiu ce gama de produse se potriveste mai bine tenului meu,40 ani ten mixt cu tendinta acneica dupa ce am, Nascut,riduri in jur ochilor si intre sprancene,lipsit de stralucire,as fi vrut un boost si luminozitate,sigur stoparea ridurilor si ingrijire zi de zi,ce crema sa aleg respectiv intre Crema antirod hialuron C si crema cu acid hialuronic 3%,am, Vazut si tratamentul de 7 zile (e mai util acela si repetat saptamanal) sau luate fiole separate si alternant?
Buna ziua, , Am adugat mai multe produse dar nu stiu ce gama de produse se potriveste mai bine tenului meu,40 ani ten mixt cu tendinta acneica dupa ce am, Nascut,riduri in jur ochilor si intre sprancene,lipsit de stralucire,as fi vrut un boost si luminozitate,sigur stoparea ridurilor si ingrijire zi de zi,ce crema sa aleg respectiv intre Crema antirod hialuron C si crema cu acid hialuronic 3%,am, Vazut si tratamentul de 7 zile (e mai util acela si repetat saptamanal) sau luate fiole separate si alternant?
oana babes, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020
Care este odinea de folosire/aplicare recomandată pentru crema antiacneică, crema hidratantă si o crema cu spf? Pot ca cele 3 creme sa fie folosite împreună fără a anula efectul altei creme folosite? Referitor la momentul aplicării, trebuie sa acord timp fiecărei creme sa intre in piele sau pot fi aplicate una după alta, fără pauze? Mulțumesc!
Care este odinea de folosire/aplicare recomandată pentru crema antiacneică, crema hidratantă si o crema cu spf? Pot ca cele 3 creme sa fie folosite împreună fără a anula efectul altei creme folosite? Referitor la momentul aplicării, trebuie sa acord timp fiecărei creme sa intre in piele sau pot fi aplicate una după alta, fără pauze? Mulțumesc!
Georgiana, 20-24 , Ten Acneic | 03 aug. 2020

In cazul expus, recomandam utilizarea Cremei antiacneice Derma+ direct pe tenul curat. Dupa completa absorbtie a acesteia, aplicati crema hidranta si ulterior, crema cu SPF, ca ultim pas.

Buna seara,, Contine parabeni?
Buna seara,, Contine parabeni?
Minut, 30-34 , Ten Mixt | 03 aug. 2020
Buna ziua!Crema este buna si pentru ten mixt?
Buna ziua!Crema este buna si pentru ten mixt?
Mihaela, , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Crema soft nutritiva cu Argan este recomandata persoanelor cu tenul uscat. Pentru ingrijirea zilnica a tenului mixt recomandam Crema-gel matifianta cu Bambus, in care s-au asociat principii active care sa regleze eficient secretia de sebum, principii cu efect matifiant si principii active cu efect hidratant.

Buna ziua! Unde pot gasi o lista extinsa a ingredientelor produselor?
Buna ziua! Unde pot gasi o lista extinsa a ingredientelor produselor?
Alexia, , Ten Acneic | 03 aug. 2020

Va ramanem la dispozitie sa va comunicam listele complete de ingrediente in aceasta sectiune sau pe mail: [email protected].

Buna ziua, aceasta crema se poate aplica si pe zona sensibila a ochilor?
Buna ziua, aceasta crema se poate aplica si pe zona sensibila a ochilor?
Alexandra, 25-29 , Ten Sensibil | 03 aug. 2020
Am ten mixt cu o ușoară tendință acneic in partea grasă si cu pete pigmentare pe frunte.Ce creme trebuie să folosesc vara?
Am ten mixt cu o ușoară tendință acneic in partea grasă si cu pete pigmentare pe frunte.Ce creme trebuie să folosesc vara?
Andreia, 45-54 , Ten Acneic | 03 aug. 2020
Buna ziua! Se poate folosi acest gel si pe un ten matur, sensibil, cu o cuperoza tinuta in frau? Multumesc.
Buna ziua! Se poate folosi acest gel si pe un ten matur, sensibil, cu o cuperoza tinuta in frau? Multumesc.
Mihaela, 55+ , Ten Cuperozic | 03 aug. 2020