Meniu companie

Îngrijirea tenului

Buna ziua! De aproximativ un an de zile, am probleme cu tenul si cu pielea din jurul ochilor, in sensul ca acestea se inrosesc cand folosesc alte produse decat cele din gama Bioderma. As vrea tare mult sa folosesc produse din gama Farmec, de aceea am rugamintea sa imi sugerati ce produse pentru ten sensibil as putea sa incerc. Multumesc!
Buna ziua! De aproximativ un an de zile, am probleme cu tenul si cu pielea din jurul ochilor, in sensul ca acestea se inrosesc cand folosesc alte produse decat cele din gama Bioderma. As vrea tare mult sa folosesc produse din gama Farmec, de aceea am rugamintea sa imi sugerati ce produse pentru ten sensibil as putea sa incerc. Multumesc!
Greta, 45-54 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Va recomandam produsele din gama dermatocosmetica Gerovital H3 Derma+ special concepute pentru pielea sensibila. Sunt produse hipoalergenice, fara parabeni, coloranti, testate sub control dermatologic. 
, Curatati tenul dimineata si seara cu Apa micelara, aplicati apoi Crema antirid si fermitate pe fata,gat si decolteu. Pe zona sensibila din jurul ochilor aplicati Crema antirid contur ochi
, In functie de nevoile tenului includeti in rutina zilnica, inainte de aplicarea cremei,  Fiolele cu Colagen, dimineata si/sau seara.

Ce aspect are crema dupa aplicare? Lucios sau mat? Eu folosesc in prezent crema calmanta pentru ten cuperozic si imi satisface in mare parte nevoile. Ce are aceasta in plus? Mulțumesc!
Ce aspect are crema dupa aplicare? Lucios sau mat? Eu folosesc in prezent crema calmanta pentru ten cuperozic si imi satisface in mare parte nevoile. Ce are aceasta in plus? Mulțumesc!
Paula, 25-29 , Ten Cuperozic | 03 aug. 2020

Crema din gama dermatocosmetica contine si factor de protectie solara, lasand un aspect natural, putin mat, dupa aplicare. De asemenea, pigmentul verde din compoziție, maschează roșeața și semnele de cuperoză incipientă. Recomandarea noastra este sa continuati cu aplicarea cremei din gama Evolution daca obtineti rezultatele dorite. Se poate inlocui pe timp de vara cu Crema anticuperozica hidratanta spf 10 pentru a proteja tenul de radiatiile solare.

Când va mai fi disponibil produsul?
Când va mai fi disponibil produsul?
Marin Danut, , Ten Cu imperfecţiuni pigmentare | 03 aug. 2020

Va rugam sa adresati aceasta intrebare la adresa [email protected]

Pot folosi aceasta crema dupa fiolele cu colagen?
Pot folosi aceasta crema dupa fiolele cu colagen?
Veronica, 30-34 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Sigur, se poate aplica Crema anti-age dupa absorbtia fiolelor.

Buna ziua! As dori sa va intreb daca dupa o sedinta de microdermabraziune (efectuata acasa nu la salon, dar cu un aparat special Beurer), recomandati folosirea activatorului antirid si mai apoi folosirea electrodermului pentru a inchide porii cu probleme, sau nu? Mentionez faptul ca am un ten mixt, matur, cu pori dilatati in special pe nas, barbie si frunte. Va multumesc!
Buna ziua! As dori sa va intreb daca dupa o sedinta de microdermabraziune (efectuata acasa nu la salon, dar cu un aparat special Beurer), recomandati folosirea activatorului antirid si mai apoi folosirea electrodermului pentru a inchide porii cu probleme, sau nu? Mentionez faptul ca am un ten mixt, matur, cu pori dilatati in special pe nas, barbie si frunte. Va multumesc!
Moldovan, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Recomandarea noastra este ca dupa sedinta de microdermabraziune sa sariti faza de curatare cu activatorul, tenul fiind deja curatat in urma sedintei. Folositi electrodermul pentru a dezinfecta si a inchide porii, apoi utilizati activatorul pe functia de activare antirid folosind crema de intretinere potrivita tenului dvs. In acest link gasiti si un tutorial pentru utilizarea corecta a activatorului.

La varsta mea de 60 ani ce-mi recomandati pentru un ten mixt – frunte barbie si baza nasului mai gras. Riduri in jurul ochilor si coada gurii, unde sunt si de expresie .
La varsta mea de 60 ani ce-mi recomandati pentru un ten mixt – frunte barbie si baza nasului mai gras. Riduri in jurul ochilor si coada gurii, unde sunt si de expresie .
maria, 55+ , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Va recomandam pentru tenul mixt, gras produsele pe baza de retinol din gama Gerovital H3 Classic. 
, Pe tenul proaspat curatat cu Apa micelara cu Acid Hialuronic aplicati Crema regenerare avansata. Pentru zona din jurul ochilor aplicati Crema antirid contur ochi.
, Produsele care contin retinol fac o exfoliere usoara a pielii astfel este bine sa utilizam si o crema cu factor de protectie solara mediu sau mare, in functie de durata expunerii la soare. Daca va expuneti mai putin la soare un produs cu spf 10, maxim 20 este suficient. Atentie: evitati cremele cu retinol pe perioada sarcinii.

POTI AVEA O REACTIE ALERIGICA LA CREMA DE OCHI ?
POTI AVEA O REACTIE ALERIGICA LA CREMA DE OCHI ?
RODICA MANOLACHE, 55+ , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Crema antirid contur ochi este special conceputa pentru tenul sensibil. In cazul in care va confruntati cu o reactie alergica in urma aplicarii cremei va rugam sa ne scrieti la adresa [email protected].

Buna…pudra de argila este buna pentru ten uscat? Daca da, in ce combinatie? Am ten foarte uscat. Multumesc
Buna…pudra de argila este buna pentru ten uscat? Daca da, in ce combinatie? Am ten foarte uscat. Multumesc
Gherman-Chindri Ileana, 30-34 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Asa cum este specificat si in descrierea produsului la Modul de utilizare, se recomandă pentru tenurile normale şi uscate combinarea pudrei de argilă cu ingrediente cu efect hidratant şi nutritiv: castraveţi, ţelină, lapte, miere, ulei de măsline, gălbenuş de ou.

Buna ziua , am o mare problema din cauza cantitatii mari de praf din aer au inceput sa-mi apara puncte negre, puncte de grasime si ce este mai rau cosuri rosii dureroase si asta destul de des, nici la pubertate nu am avut asa un ten, ce tratament de ingrijire imi recomandati? Va multumesc anticipat!
Buna ziua , am o mare problema din cauza cantitatii mari de praf din aer au inceput sa-mi apara puncte negre, puncte de grasime si ce este mai rau cosuri rosii dureroase si asta destul de des, nici la pubertate nu am avut asa un ten, ce tratament de ingrijire imi recomandati? Va multumesc anticipat!
Ana-Maria, 30-34 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Va recomandam produsele din gama dermatocosmetica pentru tratarea acneei.
, Curatati tenul dimineata si seara cu Gelul spumant purifiant din gama dermatocosmetica, care prin efectul exfoliant ajuta la curatarea si eliberarea porilor si stimuleaza procesele de reinnoire celulara. Aplicati ulterior Crema antiacneica pe zonele afectate. Efectul cremei constă în ameliorarea simptomatologiei tenului acneic, prin reducerea punctelor negre, a formaţiunilor acneice si diminuarea semnelor postacneice. Pentru a pastra tenul optim hidratat si matifiat aplicati dimineata si seara Emulsia hidratanta matifianta.

Buna ziua pentru barbati este recomandat ? riduri pe frunte si zona ochilor? ce ne recomandati?? 40+
Buna ziua pentru barbati este recomandat ? riduri pe frunte si zona ochilor? ce ne recomandati?? 40+
david, 35-44 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Sigur, fiolele cu acid hilauronic pot fi utilizate si de barbati. Se aplica in cure de cate 10 zile/luna timp de 3 luni consecutiv. Asociati fiolele cu Crema antirid Gerovital H3 Men , special conceputa pentru pielea barbatilor.
,