Cum as putea folosi argila pt tenul cuperozic? Puteti sa imi recomandati niste variante de masti? Va multumesc
Cum as putea folosi argila pt tenul cuperozic? Puteti sa imi recomandati niste variante de masti? Va multumesc
Carmen,
35-44 ,
Ten Sensibil |
03 aug. 2020
Pentru ten cuperozic , care este un ten uscat sensibil, asocierea argilei in masti este bine sa fie facuta cu uleiuri naturale. Argila usuca pielea, ca atare trebie uleiuri pentru a contracara efectul de uscare. Se mai pot adauga vitaminele A, E, F.