Meniu companie

Îngrijirea tenului

Cum as putea folosi argila pt tenul cuperozic? Puteti sa imi recomandati niste variante de masti? Va multumesc
Cum as putea folosi argila pt tenul cuperozic? Puteti sa imi recomandati niste variante de masti? Va multumesc
Carmen, 35-44 , Ten Sensibil | 03 aug. 2020

Pentru ten cuperozic , care este un ten uscat sensibil, asocierea argilei in masti este bine sa fie facuta cu uleiuri naturale. Argila usuca pielea, ca atare trebie uleiuri pentru a contracara efectul de uscare. Se mai pot adauga vitaminele A, E, F.

Am ten gras, cu puncte negre, dar si riduri de expresie. As vrea sa imi recomandati produse si ptr problema cu tenul si pentru riduri, fata, pentru gat si decolteu. Iar pentru par – la fel par gras- dupa folosirea unui tip sampon , imi apar ceva bubite rosii si mincarimi, totdeauna folosesc doar pentru par gras, dar tot schimb firma-produsul. Multumesc.
Am ten gras, cu puncte negre, dar si riduri de expresie. As vrea sa imi recomandati produse si ptr problema cu tenul si pentru riduri, fata, pentru gat si decolteu. Iar pentru par – la fel par gras- dupa folosirea unui tip sampon , imi apar ceva bubite rosii si mincarimi, totdeauna folosesc doar pentru par gras, dar tot schimb firma-produsul. Multumesc.
daniela, 45-54 , Ten Gras | 03 aug. 2020
Farmec livreaza produse si in afara Romaniei?
Farmec livreaza produse si in afara Romaniei?
Alena, , Ten Acneic | 03 aug. 2020

Sigur, gasiti mai jos lista tarilor in care efectuam livrari:
, România, Austria, Belgia, Bulgaria, Cehia, Croația, Danemarca, Estonia, Finlanda, Franța, Irlanda, Letonia, Lituania, Luxemburg, Marea Britanie, Olanda, Polonia, Portugalia, Slovacia, Slovenia și Suedia.
, Accesand acest link aflati toate detaliile privind modalitatile de plata, timpul de livrare, etc.

Am ten normal…48 ani…sensibil in jurul ochilor…pielea incepe sa piarda din elasticitate….in urma testari de specialitate….cu tendinte de a se pata…ce produse gana gerovital sa imi iau..demachiant..lot. tonica…creme..ser..multumesc anticipat :)
Am ten normal…48 ani…sensibil in jurul ochilor…pielea incepe sa piarda din elasticitate….in urma testari de specialitate….cu tendinte de a se pata…ce produse gana gerovital sa imi iau..demachiant..lot. tonica…creme..ser..multumesc anticipat :)
Raluca Dragan, 45-54 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua, gasiti mai ios o schema de ingrijire pe baza informatiilor furnizate:
, Incepeti curatarea tenului dimineata si seara cu Emulsia demachianta revitalizanta, tonifiati apoi corespunzator cu Apa de argila tonica si remineralizanta. Pe timpul zilei aplicati 2-3 picaturi din Serul cu acid hialuronic, concentratie 6% si asociati cu o crema potrivita, de exemplu Crema anti-age cu calciu.
, Pentru un plus de elasticitate si fermitate includeti in rutina Fiolele cu Colagen, seara dupa curatarea si tonifierea corespunzatoare a tenului. Dupa absorbtia fiolei cu colagen, utilizati Crema anti-age cu calciu.
, Pentru zona sensibila din jurul ochilor va recomandam Crema antirid contur ochi din aceeasi gama.

Buna ziua! Tocmai am achizitionat gelul spumant demachiant(439), crema gel curatare fata(433), serul antiimperfectiuni(441) si crema antiimperfectiuni(233) si as dori o schema de tratament pentru un ten sensibil, uscat cu imperfectiuni( roseata si semne usoare post acneice). Cum le-as putea combina? Ma intereseaza sa aflu despre ultimele doua produse, le pot folosi asociate? Iar gelul demachiant si crema sunt diferite? Cum le pot folosi corect? pot aplica serul, iar mai apoi crema?, Va multumesc!
Buna ziua! Tocmai am achizitionat gelul spumant demachiant(439), crema gel curatare fata(433), serul antiimperfectiuni(441) si crema antiimperfectiuni(233) si as dori o schema de tratament pentru un ten sensibil, uscat cu imperfectiuni( roseata si semne usoare post acneice). Cum le-as putea combina? Ma intereseaza sa aflu despre ultimele doua produse, le pot folosi asociate? Iar gelul demachiant si crema sunt diferite? Cum le pot folosi corect? pot aplica serul, iar mai apoi crema?, Va multumesc!
Alina-Elena Nita, 25-29 , Ten Sensibil | 03 aug. 2020
Buna ziua! Ma confrunt cu o problema.Cu toate, ca genetic am noroc in privinta tenului, nu am riduri, am o problema sub barbie.Se observa cateva riduri, care ma deranjeaza dpdv inestetic.Va rog, daca puteti sa-mi indicati o crema, ori un tratament pt aceasta problema.Multumesc frumos!
Buna ziua! Ma confrunt cu o problema.Cu toate, ca genetic am noroc in privinta tenului, nu am riduri, am o problema sub barbie.Se observa cateva riduri, care ma deranjeaza dpdv inestetic.Va rog, daca puteti sa-mi indicati o crema, ori un tratament pt aceasta problema.Multumesc frumos!
Dinu Florentina, 45-54 , Ten Gras | 03 aug. 2020

Pentru tratarea ridurilor din jurul buzelor va recomandam un produs special conceput – Crema lift intensiv contur ochi si buze

Buna ziua! De ce atat crema aceasta cat si serul cu acid hialuronic concentratie 6% nu mai sunt la vanzare?
Buna ziua! De ce atat crema aceasta cat si serul cu acid hialuronic concentratie 6% nu mai sunt la vanzare?
marilena lupu, 45-54 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Momentan stocurile pentru produsele mentionate au fost epuizate. Produsele vor mai fi disponibile in stoc cel tarziu la jumatatea lunii aprilie.
, Pe viitor va rugam sa adresati intrebarile legate de stocuri, preturi, comenzi la adresa [email protected].

Scuze,nu am precizat ca este vorba de crema Gerovital H3 Derma+,cea care pare ca mi se ciuciuleste pe fata( :) altfel nu stiu cum sa spun … :). ).Chiar astept cu nerabdare sa-mi raspundeti,poate gresesc eu si nu stiu ce crema ar trebui sa iau.Asadar astept un sfat!Multumesc anticipat!
Scuze,nu am precizat ca este vorba de crema Gerovital H3 Derma+,cea care pare ca mi se ciuciuleste pe fata( :) altfel nu stiu cum sa spun … :). ).Chiar astept cu nerabdare sa-mi raspundeti,poate gresesc eu si nu stiu ce crema ar trebui sa iau.Asadar astept un sfat!Multumesc anticipat!
Dana, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Crema este destinata tenului uscat, sensibil, deshidratat, matur, lipsit de fermitate. Daca tenul dvs este mixt si optim hidratat atunci crema aceasta nu este o alegere potrivita.
, Nu orice produs este bun pentru oricine, recomandam sa alegeti produsele in functie de particularitatile tenului.
, Pentru a va putea face o recomandare corecta va rugam sa ne comunicati mai multe detalii privind tipul de ten, particularitatile tenului, gradul de ridare, fermitate, sensibilitati cunoscute.
, O alta varianta este sa vizitati un magazin Farmec, Gerovital pentru o testare a tenului cu aparatul de dermoanaliza, iar in urma acestei testari sa primiti o recomandare corecta de la specialistii nostri din magazine.
,
,

Buna ziua!As dori sa stiu de ce dupa ce dau crema pe fata simt ca mi se iau ciuciuleti…..Asa e normal sau nu se potriveste tipului meu de ten?
Buna ziua!As dori sa stiu de ce dupa ce dau crema pe fata simt ca mi se iau ciuciuleti…..Asa e normal sau nu se potriveste tipului meu de ten?
Dana, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

intrebare dublata, raspuns anterior

Pentru un ten de 60+ ani, foarte deshidratat si uscat, cateva riduri de expresie, ce fel de produse de intretinere zi/noapte recomandati?. As dori sa incerc acum si ofertele de la FARMEC. Va multumesc!.
Pentru un ten de 60+ ani, foarte deshidratat si uscat, cateva riduri de expresie, ce fel de produse de intretinere zi/noapte recomandati?. As dori sa incerc acum si ofertele de la FARMEC. Va multumesc!.
Kalo Anisoara, 55+ , Ten Matur | 03 aug. 2020

Va recomandam produsele din gama Evolution, special concepute pentru tenul uscat, deshidratat.
, Incepeti curatarea tenului cu Apa micelara cu Acid hilauronic. Aplicati apoi dimineata o Fiola cu acid hialuronic, iar seara o Fiola cu Colagen. Asociati fiolele cu crema de intretinere, pe timpul zilei aplicati Crema antirid intens hidratanta spf10, iar seara Crema anti-age intens restructuranta. Veti imbunatati astfel gradul de elasticitate si fermitate al pielii si tenul va fi optim hidratat cu riduri mult diminuate.