Meniu companie

Îngrijirea tenului

Laptele doina classic contine polen?
Laptele doina classic contine polen?
Podariu, 35-44 , Ten Sensibil | 03 aug. 2020

Laptele Doina nu contine polen

Bună ziua.Tenul meu este gras și cu 1-2 coșuri ieșite din când în când. Am nevoie de un demachiant sau de ceva de curățat fata dar nu neapărat de curățat machiajul ci pur și simplu ceva de folosit dimineața și seara în loc de spălatul cu săpun. Ce îmi recomandați fluidul de curățare sau apa micelara? Și emulsia matifianta este ca și o crema ce o aplici după? Mulțumesc
Bună ziua.Tenul meu este gras și cu 1-2 coșuri ieșite din când în când. Am nevoie de un demachiant sau de ceva de curățat fata dar nu neapărat de curățat machiajul ci pur și simplu ceva de folosit dimineața și seara în loc de spălatul cu săpun. Ce îmi recomandați fluidul de curățare sau apa micelara? Și emulsia matifianta este ca și o crema ce o aplici după? Mulțumesc
Adriana, 25-29 , Ten Gras | 03 aug. 2020

Buna ziua, in situatia descrisa va recomandam utilizarea Gelului spumant purifiant. Gelul regleaza secretia de sebum, curăță și purifica tenul, fiind printre putinele produse de curatare de pe piata cosmetica romaneasca cu continut de principii active hidratante. 
, Ca regula generala, evitati curatarea tenului cu sapunuri care au un ph ridicat, acestea afecteaza bariera de protectie a pielii. 
, Emulsia hidratanta matifianta se aplica la sfarsit, ca si o crema de intretinere a tenului gras, pentru reglarea secretiei de sebum.

Crema noua CC matifianta are putina colorare,asemanatoare celor cu caise si afine?
Crema noua CC matifianta are putina colorare,asemanatoare celor cu caise si afine?
Greti, 35-44 , Ten Gras | 03 aug. 2020

Da, cremele cc conferă tenului un aspect perfect natural, prin combinarea ingredientelor active eficiente cu pigmenți naturali. Daca doriti o putere mai mare de acoperire se poate obține prin aplicarea unui strat in plus de crema cc.

Va rog frumos sa imi spuneti, daca avand tenul uscat si sensibil, pot folosi crema LIFT ULTRA-ACTIV. Si daca are acel efect de DESCUAMARE, ca in cazul gerovital classic. Am 49 de ani. Va multumesc!
Va rog frumos sa imi spuneti, daca avand tenul uscat si sensibil, pot folosi crema LIFT ULTRA-ACTIV. Si daca are acel efect de DESCUAMARE, ca in cazul gerovital classic. Am 49 de ani. Va multumesc!
Mirela, 45-54 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Cream lift ultra-activa este recomandata pentru toate tipurile de ten sensibile, insa nu are efect de descuamare. Descuamarea este rezultatul deshidratarii pielii sau uscarii excesive a acesteia, astfel acest efect nu este de dorit.
, Cand tenul uscat se descuameaza inseamna ca are bariera de protectie afectata, astfel are nevoie de produse emoliente si cu continut de ingrediente hidratante. Daca va confruntati cu aceasta situatie va recomandam un tratament cu Crema emolienta super hidratanta. Crema este gândită să refacă bariera hidro lipidică și să compenseze deficitul de hidratare al pielii extrem de uscate. Aplicati seara cand procesele de nutrire si regenerare sunt ampificate.
, Pe timpul zilei puteti aplica Crema lift ultra-activa, crema conține o combinație unică de extracte și ingrediente naturale cu proprietăți antirid, care măresc elasticitatea pielii, regenerează și hidratează intens tenul matur.

Cat timp pot folosi acest tratament cu fiole cu acid hialuronic in cursul unui an? Exista restrictii?
Cat timp pot folosi acest tratament cu fiole cu acid hialuronic in cursul unui an? Exista restrictii?
Daniela, 45-54 , Ten Gras | 03 aug. 2020

Ca regula generala, pentru un ten normal, in jurul varstei 30+, Fiolele cu Acid Hialuronic se folosesc in cure de cate cel putin 10 zile/luna, cel putin o data pe zi, minim 3 luni consecutive. Acesta este tratamentul minim de aplicat pentru a obtine rezultate.
, Insa in functie de nevoi acestea pot fi aplicate si zilnic. Folosite cu regularitate fiolele imbunatatesc gradul de hidratare al pielii, diminueaza ridurile si previn aparitia altora noi.

Buna as putea folosi crema pe ten cu pistrui microchisturi si puncte negre ( nu multe) pori deschiși ten gras , folosesc gama pentru acnee, as pute sa, folosesc si cremele Gerovital Plant de zi de noapte daca, folosesc si gama de creme pentru acnee ? Vreau sa previn ridurile am 26 ani si am ceva lini de riduri
Buna as putea folosi crema pe ten cu pistrui microchisturi si puncte negre ( nu multe) pori deschiși ten gras , folosesc gama pentru acnee, as pute sa, folosesc si cremele Gerovital Plant de zi de noapte daca, folosesc si gama de creme pentru acnee ? Vreau sa previn ridurile am 26 ani si am ceva lini de riduri
xandra, 25-29 , Ten Gras | 03 aug. 2020

Buna ziua, Nu recomandam aplicarea Cremei microderm-abraziune pe tenul cu acnee rozacee, cuperoza sau tenul cu iritatii. Se poate folosi pentru diminuarea ridurilor din jurul ochilor Crema fermitate contur ochi si buze. Tratati pentru inceput problemele acneice, ulterior se pot folosi cremele de zi si noapte din Gerovital Plant pentru intretinere.

Buna seara! Aceasta crema se poate aplica si pe față? Încă o nelămurire: când folosim creme pentru protecție solară, dar si fond de ten, cum procedam? Întâi trebuie aplicată o crema obișnuită de zi, după care crema pentru protecția solară, si la final fondul de ten? Care sunt pașii corecți?
Buna seara! Aceasta crema se poate aplica si pe față? Încă o nelămurire: când folosim creme pentru protecție solară, dar si fond de ten, cum procedam? Întâi trebuie aplicată o crema obișnuită de zi, după care crema pentru protecția solară, si la final fondul de ten? Care sunt pașii corecți?
Stefania, 20-24 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Buna ziua, Crema este conceputa pentru aplicare pe ten. Cand folosim produse de protectie solara ordinea este urmatoarea: crema de intretinere obisnuyita, crema protectie solara, la final machiaj(fond de ten , crema cc, crema bb).

Buna ziua. Este adevarat ca produsele din gamele Gerovital nu trebuie sa fie combinate intre ele( ex. Gama h3 evolution cu aslavital)?
Buna ziua. Este adevarat ca produsele din gamele Gerovital nu trebuie sa fie combinate intre ele( ex. Gama h3 evolution cu aslavital)?
Alexandra, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua, produsele se pot si combina, nu exista o regula generala. Este important insa ca atunci cand introducem un produs nou in rutina de ingrijire, sa testam produsul pe o portiune mica de piele. De asemenea, recomandam sa introduceti in rutina doar cate un produs nou o data, pentru a observa reactiile tenului.
, In general, este bine sa avem o rutina de ingrijire cu produse ce contin aceleasi principii active, pentru a potenta efectele principiilor active. De obicei gamele sunt gandite in asa fel incat sa asigure o schema completa de tratament. Dar sunt personale care se confrunta de exemplu cu un ten normal si mixt in zona T. In aceste situatii este chiar indicat sa folosim produse pentru ten mixt in zona T, iar restul fetei o ingrijim cu o crema de intretinere potrivita.
, Un alt exemplu este cel al produselor complementare. Fiolele cu Acid Hialuronic si Fiolele cu Colagen. Pierderea elasticității și fermității pielii este cauzată de scăderea nivelului de colagen din piele. O data cu trecerea timpului, scade si capacitatea pielii de a retine apa. In cazul acesta se includ in rutina de ingrijire atat fiolele cu colagen, cat si cele cu hialuronic, pentru a oferi tenului hidratarea de care are nevoie, elasticitate si fermitate.

Doresc o crema de protectie solara cu factor 50 ,insa sa nu fie colorata.Ce as putea folosi?
Doresc o crema de protectie solara cu factor 50 ,insa sa nu fie colorata.Ce as putea folosi?
andreea, 20-24 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

 Crema protectie solara spf50 este o alegere buna.

Buna ziua, Avand in vedere ca renuntati la gama happiness din toamna acestui an, as dori a stiu daca masca de gomaj va fi inlocuita cu alt produs? Ar fi pacat sa renuntati cu totul la aceasta gama, fara sa oferiti produse similare. Folosesc din aceasta gama crema matifianta de afine (pentru care am vazut ca aveti 1 produs similar in gama farmec – crema matifianta bambus), serul pentru imperfectiuni de afine (pentru care nu am gasit un produs similar), gelul spumant demachiant (pentru care de asemenea nu am gasit ceva similar), crema CC de zmeura (am vazut ca aveti doar pe partea de protectie solara crema nuantatoare, altceva nu am identificat), masca hidratanta zmeura (la fel nimic similar) si bineinteles masca de gomaj. Va rog sa imi spuneti daca v-ati gandit sa mai pastrati macar o parte din produsele gamei happiness sau sa le adaptati pentru alte game? Va multumesc mult si vadoresc succes in continuare!
Buna ziua, Avand in vedere ca renuntati la gama happiness din toamna acestui an, as dori a stiu daca masca de gomaj va fi inlocuita cu alt produs? Ar fi pacat sa renuntati cu totul la aceasta gama, fara sa oferiti produse similare. Folosesc din aceasta gama crema matifianta de afine (pentru care am vazut ca aveti 1 produs similar in gama farmec – crema matifianta bambus), serul pentru imperfectiuni de afine (pentru care nu am gasit un produs similar), gelul spumant demachiant (pentru care de asemenea nu am gasit ceva similar), crema CC de zmeura (am vazut ca aveti doar pe partea de protectie solara crema nuantatoare, altceva nu am identificat), masca hidratanta zmeura (la fel nimic similar) si bineinteles masca de gomaj. Va rog sa imi spuneti daca v-ati gandit sa mai pastrati macar o parte din produsele gamei happiness sau sa le adaptati pentru alte game? Va multumesc mult si vadoresc succes in continuare!
Cristina Maruntu, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua, multumimp pentru feedback-ul oferit, din pacate inca nu avem informatii in acest sens. Decizia de a nu mai produce un produs are la baza foarte multe studii si cercetari de piata si nu este niciodata una usoara.
, Anumite produse nu mai exista in portofoliul nostru, insa speram ca veti gasi altele pe care sa le folositi cu placere si sa fiti in continuare alaturi de noi si de produsele noastre.