Meniu companie

Îngrijirea tenului

Buna ziua! Am 31 de ani, alaptez, un ten acneic in zona T,mai gras, si riduri, mai ales in juril ochilor si buzelor. Ce ma sfatuiti sa folosesc? Multumesc
Buna ziua! Am 31 de ani, alaptez, un ten acneic in zona T,mai gras, si riduri, mai ales in juril ochilor si buzelor. Ce ma sfatuiti sa folosesc? Multumesc
Alina, 30-34 , Ten Acneic | 03 aug. 2020

Buna ziua. Lansarea pe piata romaneasca a unui produs se realizeaza conform legislatiei cosmetice in vigoare, legislatie care respecta intru totul legislatia cosmetica europeana. Pentru a putea trece pe un produs ca este indicat pe perioada de sarcina/ alaptare, produsul trebuie testat pe un esantion de femei in aceasta situatie. Noi nu avem in acest moment astfel de teste, de aceea nu putem scrie pe produse ca sunt realizate special pentru femei insarcinate. Testele de acest gen sunt foarte dificil de realizat deoarece sunt putine persoane dispuse sa faca acest lucru pe perioada sarcinii. La noi in tara nu se fac astfel de teste. Puteti arata prospectul produsului medicului pentru a va confirma utilizarea. Gasiti in acest link produsele recomandate pentru ten acneic.
,

Buna seara ,M ar interesa sa știu ce creme as putea folosi pentru un ten cu probleme și cu riduri de expresie . Am 32 ani și un ten uscat. Mulțumesc!!
Buna seara ,M ar interesa sa știu ce creme as putea folosi pentru un ten cu probleme și cu riduri de expresie . Am 32 ani și un ten uscat. Mulțumesc!!
Baciu, 30-34 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Buna ziua. Va recomandam produsele Gerovital H3 Hyaluron C pe baza de acid hialuronic si vitamina C si Fiolele cu Colagen:
, Curatati tenul dimineata si seara cu Apa micelara. Folositi pe timpul zilei o Fiola cu acid hialuronic 2%, si asociati cu Crema antirid de zi. Seara, in functie de nevoile de hidratare ale tenului, folositi doar Crema antirid de noapte, sau asociati cu o Fiola cu colagen.
, Pentru zona sensibila din jurul ochilor folositi Crema antirid contur ochi si buze.

Buna ziua. Va rog să-mi spuneți dacă pot folosi produsul dacă am câte două -trei coșuri si un ten gras .
Buna ziua. Va rog să-mi spuneți dacă pot folosi produsul dacă am câte două -trei coșuri si un ten gras .
Anda, 25-29 , Ten Gras | 03 aug. 2020

Buna ziua. Da, se poate folosi, insa recomandarea noastra este sa nu insistati foarte mult asupra zonei cu cosuri.

Pentru cînd se inroseste nașu si se inginerești nașu. Ce este bun
Pentru cînd se inroseste nașu si se inginerești nașu. Ce este bun
Isac, 35-44 , Ten Normal | 03 aug. 2020

? – eroare

Buna ziua. As dori sa stiu daca mai exista Crema Classic Nutritiva de noapte in vechea formula, cu mirosul acela pe care majoritatea nu-l placeau si la culoare putin galbuie , era crema care mi se potrivea cel mai bine. Recent am cumparat crema in noua formula, este foarte buna dar nu mi se mai pare atit de grasa ……..Stiu ca parerile sunt impartite, dar era singura crema care ma satisfacea , sa zic asa, si daca o caut prin magazine cum as putea-o recunoaste – dupa termenul de expirare care vad la cea veche cumparata – este 2018 ?? Va multumesc mult,
Buna ziua. As dori sa stiu daca mai exista Crema Classic Nutritiva de noapte in vechea formula, cu mirosul acela pe care majoritatea nu-l placeau si la culoare putin galbuie , era crema care mi se potrivea cel mai bine. Recent am cumparat crema in noua formula, este foarte buna dar nu mi se mai pare atit de grasa ……..Stiu ca parerile sunt impartite, dar era singura crema care ma satisfacea , sa zic asa, si daca o caut prin magazine cum as putea-o recunoaste – dupa termenul de expirare care vad la cea veche cumparata – este 2018 ?? Va multumesc mult,
Necsulescu, 55+ , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Buna ziua. Vechea formulare a cremei mentionate a fost lichidata in anul 2013. Noua crema contine un ingredient activ ce întârzie îmbătrânirea metabolică şi a nucleului celulelor, revigorează replicarea celulară. Juvinity, noul ingredient ce face parte din Complexul anti-age este numit şi Complexul tinereţii, Rezervorul de tinereţe îndelungată a pielii.

Buna ziua! Am un ten uscat si deshidratat, cu o usoara dermatita periorala, deci si sensibil. Ce m-ar putea ajuta din această gama? Mulțumesc!
Buna ziua! Am un ten uscat si deshidratat, cu o usoara dermatita periorala, deci si sensibil. Ce m-ar putea ajuta din această gama? Mulțumesc!
Artene Mihaela, 35-44 , Ten Deshidratat | 03 aug. 2020

Buna ziua.In situatia descrisa se poate incerca Crema masca calmanta si regeneranta din gama dermatocosmetica. Insa recomandarea noastra este sa cereti sfatul unui medic dermatolog, el este cel mai in masura sa va confirme un tratament adecvat.

Buna seara. Am 56 ani. Ce produse îmi recomandați?
Buna seara. Am 56 ani. Ce produse îmi recomandați?
Lili Panait, 55+ , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Pentru ten mixt, varsta 55+ gasiti in acest link produsele recomandate.
, Pentru o recomandare corecta va rugam sa ne comunicati mai multe detalii privind particularitatile tenului (gradul de hidratare, ridare, fermitate, sensibilitati cunoscute, pori dilatati, pete, inrosire).

Buna ziua ,am 50 de ani ,ten uscat,sensibil si doresc sa achizitionez o crema gel anticearcan . in plus va rog sa ma ajuta-ti ce crema de zi sa aleg pentru tipul meu de ten .Mentionez ca tenul este foarte fin ,avand grija mare ce produse cosmetice folosesc si mai ales ce mananc , Multumesc mult de ajutor !
Buna ziua ,am 50 de ani ,ten uscat,sensibil si doresc sa achizitionez o crema gel anticearcan . in plus va rog sa ma ajuta-ti ce crema de zi sa aleg pentru tipul meu de ten .Mentionez ca tenul este foarte fin ,avand grija mare ce produse cosmetice folosesc si mai ales ce mananc , Multumesc mult de ajutor !
maria-dumitrita, 45-54 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Buna ziua. Va recomandam produsele din gama dermatocosmetica pentru tenul sensibil.
, Pe timpul zilei Crema antirid restructuranta spf10, urmata de Filler-ul intens antirid. Fillerul conferă luminozitate tenului, astfel acesta se aplică după cremă.

Buna ziua. As vrea sa va intreb daca aceasta pudra o pot folosi individual,fara fond de ten. Multumesc!
Buna ziua. As vrea sa va intreb daca aceasta pudra o pot folosi individual,fara fond de ten. Multumesc!
Codruta, 35-44 , Ten | 03 aug. 2020

Buna ziua. Pudra compacta se aplica dupa fondul de ten, rolul pudrei este de a fixa machiajul. Se poate folosi pudra si peste crema de fata pentru a uniformiza si matifia aspectul pielii, dar nu va avea aceeasi acoperire ca si dupa aplicarea peste fondul de ten.

Buna seara!! Se poate folosi si pentru tenul sensibil?as dori sa imi explicati cum se foloseste!!va multumesc
Buna seara!! Se poate folosi si pentru tenul sensibil?as dori sa imi explicati cum se foloseste!!va multumesc
Roxana, 35-44 , Ten | 03 aug. 2020

Buna ziua. Pudra luminozitate este un produs de machiaj ce nu încarcă tenul, îi conferă lejeritate și aspect natural. Acest produs se folosește cu o pensulă mai lată (pentru blush sau illuminator) și se amestecă toate cele 4 culori pentru a obține efectul. Se aplică pe pomeți, deasupra blush-ului și pe vârful nasului (la nevoie) pentru luminozitate. 
, Recomandam prudenta in utilizare daca aveti tenul sensibil.