Buna ziua, am varsta de 51 de ani iar tenul meu sensibil s-a transformat si in ten uscat odata cu inaintarea in varsta. Va rog sa imi recomandati o schema de ingrijire deoarece cand ma demachiez zona ochilor se inroseste si irita, tenul nu il simt hidratat si nici ferm, elastic iar o mare parte din cremele incercate imi dau o senzatie de usturime. Multumesc.
Bună ziua. Vă recomandăm ca in cazul tenului sensibil, orice produs doriţi să includeţi în rutină, să testaţi toleranţa pe o porţiune mică de piele. Un ten sensibil este un ten ce reacţionează, pentru că se comportă întotdeauna atipic.
, Pentru o schemă completă de tratament vă sugerăm să utilizaţi produse din gama noastră de dermatocosmetice: Apa micelară formulată la un pH apropiat de cel natural al lacrimii, cu agenți de curățare blânzi care menajează bariera protectoare a pielii, curăță delicat, respectând echilibrul natural al pielii. Crema antirid și fermitate creşte densitatea dermului şi fermitatea acestuia, asigurând acţiunea antirid, regenerarea și restrucurarea tenului, protejarea acestuia împotriva proceselor distructive declanşate de radicalii liberi. Este un produs hipoalergenic, fără parabeni.
, Cu acţiune asupra elasticitătţii şi fermităţii pielii se pot include în rutină Fiolele cu Colagen, concepute pentru tenul sensibil. Acestea conțin un ser bogat în Colagen și Elastină de origine marină, îmbunătătţesc elasticitatea pielii şi au efect intens de hidratare.
,