Buna ziua am 62 ani si un ten mixt ,si plin de puncte negre ,folosesc crema antirid concentrata cu acid hilauronic.Va rog sa imi dati un sfat ce sa folosesc din gama produsa de dv pentru tenul meu cu mari probleme din cauza punctelor negre.
Buna ziua am 62 ani si un ten mixt ,si plin de puncte negre ,folosesc crema antirid concentrata cu acid hilauronic.Va rog sa imi dati un sfat ce sa folosesc din gama produsa de dv pentru tenul meu cu mari probleme din cauza punctelor negre.
Elvira,
55+ ,
Ten Mixt |
03 aug. 2020
Va recomandam sa curatati tenul atat dimineata, cat si seara cu Spuma Micelara Demachianta, care va indeparta atat impuritatile si urmele de machiaj, cat sebumul, celule moarte si metabolitii rezultati in urma proceselor metabolice din piele. Pentru curatarea in profunzime folositi Fluidul tonic purificator, cu proprietati astringente, exfoliante si hidratante. Pe tenul astfel pregatit, aplicati crema de intretinere zilnica. Saptamanal, alicati Masca gommage pentru a imbunatati circulatia sanguina si pentru a debloca porii de impuritati. Punctele negre existente pot fi indepartate cu ajutorul Benzilor speciale.