As dori si eu un sfat va rog: am inceput sa folosesc Equilibrium cu acid hialuronic, dar nu mi-e clar modul de utilizare: 1 sau 2 fiole pe zi? De asemenea, cata pauza trebuie facuta pana la folosirea urmatoarei cutii, adica dupa folosirea tuturor celor 20 de fiole? Va multumesc.
As dori si eu un sfat va rog: am inceput sa folosesc Equilibrium cu acid hialuronic, dar nu mi-e clar modul de utilizare: 1 sau 2 fiole pe zi? De asemenea, cata pauza trebuie facuta pana la folosirea urmatoarei cutii, adica dupa folosirea tuturor celor 20 de fiole? Va multumesc.
Claudia,
35-44 ,
Ten Uscat |
03 aug. 2020
Produsele din gama Gerovital Equilibrium se recomanda a fi utilizate doar dupa evaluarea tenului de catre o cosmeticiana, care poate stabili o rutina personalizata. Ca si regula generala, serul din Fiolele cu Acid Hialuronic 10% lipozomi cu acid hialuronic se aplica o data la un interval de 2 – 3 zile. Datorita concentratiei, serul actioneaza in straturile profunde ale pielii si ii ofera o cantitate suficienta de principii active.