Buna ziua, fiica mea de 15 ani are o alergie la frig , apar pe obraji in contact cu frigul de afara – iarna, niste bubite mici care se retrag si dispar rapid. Ce crema poate folosi ? Multumesc.
Buna ziua, fiica mea de 15 ani are o alergie la frig , apar pe obraji in contact cu frigul de afara – iarna, niste bubite mici care se retrag si dispar rapid. Ce crema poate folosi ? Multumesc.
Mihalache Dragos,
35-44 ,
Ten Sensibil |
03 aug. 2020
Din pacate, nu avem un produs special conceput pentru situatia transmisa. Poate fi vorba despre urticaria la frig, care se manifesta prin aparitia de leziuni dupa expunerea la vant, dupa consumul de bauturi reci sau la simpla scadere a temperaturii. Clinic, se manifesta prin aparitia de placi urticariene (eritem, edem si prurit) pe zonele expuse la frig, care dispar in 2 – 3 ore dupa eliminarea agentului fizic incriminat. Tratamentul consta in prevenirea expunerilor la agentii fizici mentionati anterior in tot cursul vietii. Pentru hidratarea imediata si de lunga durata a tenului, aplicati de doua ori pe zi, dimineata si seara, Crema Activ Hidratanta Derma+.