Meniu companie

Îngrijirea tenului

Buna ziua, fiica mea de 15 ani are o alergie la frig , apar pe obraji in contact cu frigul de afara – iarna, niste bubite mici care se retrag si dispar rapid. Ce crema poate folosi ? Multumesc.
Buna ziua, fiica mea de 15 ani are o alergie la frig , apar pe obraji in contact cu frigul de afara – iarna, niste bubite mici care se retrag si dispar rapid. Ce crema poate folosi ? Multumesc.
Mihalache Dragos, 35-44 , Ten Sensibil | 03 aug. 2020

Din pacate, nu avem un produs special conceput pentru situatia transmisa. Poate fi vorba despre urticaria la frig, care se manifesta prin aparitia de leziuni dupa expunerea la vant, dupa consumul de bauturi reci sau la simpla scadere a temperaturii. Clinic, se manifesta prin aparitia de placi urticariene (eritem, edem si prurit) pe zonele expuse la frig, care dispar in 2 – 3 ore dupa eliminarea agentului fizic incriminat. Tratamentul consta in prevenirea expunerilor la agentii fizici mentionati anterior in tot cursul vietii. Pentru hidratarea imediata si de lunga durata a tenului, aplicati de doua ori pe zi, dimineata si seara, Crema Activ Hidratanta Derma+

Am 61 de ani si as dori o rutina zilnica pentru tenul meu.Cea mai importanta mi se pare fermitatea tenului, imbunatatirea tonusului fetei, aspectul de "fata cazuta" este cel mai deranjant de la o varsta. Cu ridurile stau acceptabil. Desigur, cele de expresie sunt prezente. Am folosit Gerovital H3 muuuulta vreme si am fost multumita. Sigur ca nu se pot face minuni numai prin folosirea cremelor dar, totusi, o imbunatatire este de dorit. Multumesc anticipat si va doresc un an plin de realizari.
Am 61 de ani si as dori o rutina zilnica pentru tenul meu.Cea mai importanta mi se pare fermitatea tenului, imbunatatirea tonusului fetei, aspectul de "fata cazuta" este cel mai deranjant de la o varsta. Cu ridurile stau acceptabil. Desigur, cele de expresie sunt prezente. Am folosit Gerovital H3 muuuulta vreme si am fost multumita. Sigur ca nu se pot face minuni numai prin folosirea cremelor dar, totusi, o imbunatatire este de dorit. Multumesc anticipat si va doresc un an plin de realizari.
Maria Busecan, 55+ , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Va recomandam sa incepeti curatarea tenului cu Apa demachianta tonifianta, care va asigura indepartarea eficienta a impuritatilor, respectiv a machiajului, daca e cazul, cu rol de energizare si de protectie antioxidativa. Zilnic, dimineata si / sau seara, aplicati pe tenul curat cate o Fiola cu Colagen Aslavital. Serul, datorita aportului de colagen si elastina, are rolul de a atenua ridurile, iar gradul de hidratare si elasticitate al pielii este mult imbunatatit. Dupa absorbtia serului, aplicati dimineata si seara Crema Lift-Expert, cu actiune lift si antirid, actiune regeneranta si restructuranta, de protectie impotriva proceselor distructive declansate de radicalii liberi si de tonifiere.

Folosesc aceasta crema de 2-3 saptamani si sunt multumita de ea, pielea este parca mai neteda si fara riduri. Dar din pacate nu are nici un effect asupra cearcanelor, nu estompeaza deloc culoarea acestora. Se poate folosi impreuna cu Gelul anticearcan din gama Luxury, pe care l-am folosit anterior si care are un effect foarte bun asupra culorii cearcanelor si asupra pungilor de sub ochi?
Folosesc aceasta crema de 2-3 saptamani si sunt multumita de ea, pielea este parca mai neteda si fara riduri. Dar din pacate nu are nici un effect asupra cearcanelor, nu estompeaza deloc culoarea acestora. Se poate folosi impreuna cu Gelul anticearcan din gama Luxury, pe care l-am folosit anterior si care are un effect foarte bun asupra culorii cearcanelor si asupra pungilor de sub ochi?
SABINA LUP, 55+ , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Desigur, Crema gel Anticearcan Luxury poate fi aplicata dupa ce Crema antirid contur ochi este absorbita de pielea din jurul ochilor.

Buna ziua, Am 50 ani, un ten sensibil si in aceasta perioada am senzatia ca ma strange pielea pe obraz. De asemnea am pielea foarte uscata sub ochi (pe zona cearcanelor). Ce imi recomandati sa folosesc? Marturisesc ca sunt clienta fdela a produselor dvs.
Buna ziua, Am 50 ani, un ten sensibil si in aceasta perioada am senzatia ca ma strange pielea pe obraz. De asemnea am pielea foarte uscata sub ochi (pe zona cearcanelor). Ce imi recomandati sa folosesc? Marturisesc ca sunt clienta fdela a produselor dvs.
Marcela, 45-54 , Ten Matur | 03 aug. 2020

Primul pas din rutina zilnica este curatarea tenului, pentru care va recomandam sa utilizati Fluidul de Curatare si Demachiere sau Apa Micelara Derma+. Zona sensibila din jurul ochilor poate fi tratata cu Crema Antirid Contur Ochi Derma+ care actioneaza in 3 directii: diminuarea ridurilor profunde, a ridurilor de expresie si diminuarea cearcanelor. Dimineata si/ sau seara se recomanda cate o Fiola cu Colagen Aslavital, cu efect intensiv de hidratare, efecte puternice de energizare a pielii si celulelor, care regenereaza si tonifica pielea, protejand impotriva stresului oxidativ. Pe tenul astfel pregatit, aplicati dimineata si seara Crema Hidra-Activa, bogata in substante emoliente si hidratante care compenseaza deficitul de hidratare si asigura o persistenta indelungata a efectului hidratant. Are de asemenea, rolul de a reface echilibrul natural al pielii uscate si creste toleranta cutanata in cazul pielii sensibile.
,

Ce inseamna ,,ten matur"?Peste 40 sau 50 de ani? Va multumesc anticipat.
Ce inseamna ,,ten matur"?Peste 40 sau 50 de ani? Va multumesc anticipat.
Angela, 35-44 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Imbatranirea cutanata este un proces fiziologic direct influentat de programarea genetica, dar si de factorii externi de mediu: radiatii UV, stresul, oboseala, stilul de viata. Imbatranirea pielii debuteaza inca de la 18-20 de ani. Catre 50 de ani, se fac simtite tulburari hormonale care actioneaza ca un al treilea factor de imbatranire. Este foarte important sa cunoastem varsta biologica a tenului nostru, pentru care va recomandam o dermoanaliza, pentru ca ulterior sa alegeti produsele corespunzatoare nevoilor pielii. Va invitam sa consultati acest articol despre Imbatranire si ce se intampla cu pielea.

La ce interval de timp se aplica fiolele cu acid hialuronic din gama Echilibrium, una la 2 zile sau in fiecare zi cate o fiola ? cat timp se aplica si cat timp se face pauza ? Va multumesc .
La ce interval de timp se aplica fiolele cu acid hialuronic din gama Echilibrium, una la 2 zile sau in fiecare zi cate o fiola ? cat timp se aplica si cat timp se face pauza ? Va multumesc .
Silvia, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Produsele din gama Gerovital Equilibrium se recomanda a fi utilizate doar dupa evaluarea tenului de catre o cosmeticiana, care poate stabili o rutina personalizata. Ca si regula generala, serul din Fiolele cu Acid Hialuronic 10% lipozomi cu acid hialuronic se aplica o data la un interval de 2 – 3 zile. Datorita concentratiei, serul actioneaza in straturile profunde ale pielii si ii ofera o cantitate suficienta de principii active.

Pot folosi 7 zile programul intensiv Premium Care si apoi 10 zile fiolele de colagen si fiolele de acid hialuronic alternate dimineata si seara?
Pot folosi 7 zile programul intensiv Premium Care si apoi 10 zile fiolele de colagen si fiolele de acid hialuronic alternate dimineata si seara?
Mirela, 45-54 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

In conditiile in care tenul necesita un tratament intens de hidratare si hranire, puteti urma programul de utilizare mentionat.

Vaaai….cu monstru si ..monstre! Mai invatam si limba română? Că la indicatii …ne pricem!
Vaaai….cu monstru si ..monstre! Mai invatam si limba română? Că la indicatii …ne pricem!
Anastasescu Mihaela, 45-54 , Ten | 03 aug. 2020

Va multumim pentru pro-activitate, eroarea a fost corectata.

Buna ziua !am 38 de ani și as dori o crema pentru reducerea ridurilor din zona ochilor și frunte ,dar in special ,ridurile de expresie !am tenul mixt !Multumesc !
Buna ziua !am 38 de ani și as dori o crema pentru reducerea ridurilor din zona ochilor și frunte ,dar in special ,ridurile de expresie !am tenul mixt !Multumesc !
Codruta Marcu, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Va recomandam sa includeti in rutina zilnica Crema lift intensiv contur – ochi si buze. Se va aplica in zonele mentionate, dimineata si seara, pe tenul curat. Ca si tratament, pentru fata, gat si decolteu va recomandam Serul Tratament Antirid, cu actiune antirid si de lift instant. Complementar, va actiona in aceeasi directie Crema Lift Ultra-Activa. Seara, serul antirid poate fi inlocuit pentru ce putin 10 zile lunar cu serul din Fiolele cu Colagen Aslavital, cu efect intensiv de hidratare, contribuind si la atenuarea vizibila a ridurilor fine.

Buna seara, As dori sa stiu ingredientele acestui produs. Va multumesc.
Buna seara, As dori sa stiu ingredientele acestui produs. Va multumesc.
Andrea, 35-44 , Ten Sensibil | 03 aug. 2020

Regasiti mai jos lista completa de ingrediente din Crema Antirid Emolientă SPF30: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dicaprylyl Carbonate, Zinc Oxide (nano), C12-15 Alkyl Benzoate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Dimethyl Isosorbide, Butyrospermum Parkii Butter, Hydrogenated Vegetable Oil, Pentylene Glycol, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Tocopheryl Acetate, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Undecane, Cetearyl Alcohol, Tridecane, Sodium Stearoyl Glutamate, Ethoxydiglycol, Tromethamine, PEG-75 Stearate, Ceteth-20, Steareth-20, Phenoxyethanol, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Dimethicone, Dimethicone Crosspolymer, Hydroxyethyl Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Glycerin, Theobroma Cacao Seed Butter, Isohexadecane, Triethoxycaprylylsilane, Polysorbate 60, Glyceryl Laurate, Ferulic Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, BHA, Tetrasodium EDTA, Sorbitan Isostearate, Tocopherol, Oryza Sativa Bran Oil, Sodium Hydroxide.