Transport GRATUIT în România la toate Casetele Cadou | Beauty Advent Calendar: Descoperă Surpriza Zilei
Luni - Vineri: 8:00 - 16:00
Comenzi telefonice+40 372 406 300
Sugestii de căutare
    Coş cumpărături
    0 Produse
    0
    Nu ai nici un produs în coş.
    Foloseşte Testul Farmec
    sau intră în Lista de produse
    SUGESTII
    Despre Farmec
    Încântaţi de cunoştinţăIstoricManagementCariere
    Vezi toate carierele

    Cariere - Manager PR - Cluj-Napoca

    Locaţia: Departament Marketing, sediul central FARMEC;

    Echipa Farmec se mărește și își deschide porțile pentru un pasionat de PR, cu prezență de spirit, intuiție și imaginație. O persoană care să poată prezenta simplu şi clar mesajul companiei, și mai este necesar un “ingredient”: pasiunea pentru acest domeniu. Fără suflet pus în fiecare acțiune, campanie, eveniment nu se pot obține rezultate remarcabile.

    Descrierea postului:
    În calitate de coleg/ă, vei răspunde de promovarea internă/externă a imaginii companiei și brandurilor din portofoliul său.

    Responsabilități:
    • Dezvoltă, planifică și implementează strategia de PR (național și internațional) în deplin acord cu strategia companiei;
    • Facilitează evenimente publice (seminarii, conferințe, evenimente Corporate, întâlniri de afaceri între conducerea companiei și personalități ale vieții publice);
    • Răspunde de aparițiile rezultate din activități de PR, pe orice canal de comunicare online și offline legate de numele companiei, a managementului acesteia, a persoanelor desemnate în anumite proiecte, a brandurilor și produselor sale;
    • Organizează evenimente de presă în deplin acord cu strategia de comunicare a companiei;
    • Cooperează cu toate departamentele din firmă în scopul întocmirii corecte a solicitărilor venite din partea jurnaliștilor/colaboratorilor;
    • Identifică și propune, în timp real, posibilități de promovare a brandurilor companiei.

    Cerinţe:
    • Studii superioare – marketing, comunicare și relații publice;
    • Nivel dorit de experiență: minim 3 ani experiență pe o poziție similară;
    • Foarte bune abilități de Operare PC (Microsoft Office, Internet Explorer);
    • Limba engleză – nivel avansat;
    • Disponibilitate pentru deplasări la nivel național (ocazional).

    Ce ne-ar plăcea să cunoști:
    • Tehnici de comunicare şi de elaborare a mesajelor;
    • Principii şi metode aplicabile în expunerea, promovarea şi vânzarea produselor şi serviciilor;
    • Caracteristicile definitorii ale fiecărui instrument de publicitate;
    • Dinamica pieţei publicitare;
    • Dezvoltarea strategiilor de PR și Comunicare.

    Ce competențe am dori să deții:
    • Abilități excelente de comunicare și prezentare în mediul de business;
    • Munca în echipă;
    • Managementul resurselor: o bună planificare, organizare și monitorizare a resurselor, în vederea atingerii obiectivelor setate;
    • Creativitate: capacitatea de a veni cu idei originale sau inovative şi de a construi pe baza acestora în scopul dezvoltării;
    • Flexibilitate în gândire: capacitatea de a te adapta la situaţii noi (sarcini, metode de lucru, relaţii interpersonale).

    Ce îți putem oferi noi:
    • Salariul constituit din partea fixă și partea variabilă (conform gradului de îndeplinire al obiectivelor lunare, trimestriale), tichete de masă, premii și bonusuri ocazionale (primă de vacanță, de sărbători, etc.);
    • Oportunitatea de a lucra într-o companie cu tradiție, aflată într-o puternică expansiune. Mediu de lucru profesionist și prietenos.

    Dacă ești interest/ă, te rugăm să ne trimiți CV-ul, la următoarea adresă de e-mail: resurse_umane@farmec.ro

    Pentru informaţii suplimentare: tel. 0372.647.254
    Numai candidaţii selectaţi vor fi invitaţi la un interviu, a cărui dată va fi stabilită de comun acord cu aceştia.
    Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate şi în deplină confidenţialitate.
    Compania îşi rezervă dreptul de a testa competenţele declarate de către candidaţi.

    Upload CV

    DistribuţieCertificări ISO Informații publiceFişe de securitateRegulamente Contact