Transport GRATUIT în România la toate Casetele Cadou | Beauty Advent Calendar: Descoperă Surpriza Zilei
Luni - Vineri: 8:00 - 16:00
Comenzi telefonice+40 372 406 300
Sugestii de căutare
    Coş cumpărături
    0 Produse
    0
    Nu ai nici un produs în coş.
    Foloseşte Testul Farmec
    sau intră în Lista de produse
    SUGESTII
    Despre Farmec
    Încântaţi de cunoştinţăIstoricManagementCariere
    Vezi toate carierele

    Cariere - Tehnician AMC - Cluj-Napoca

    Locaţia: Laborator metrologie, Sediul central Farmec, Cluj-Napoca;
    Nivel dorit de experienţă: minim 1-2 ani experienţă în domeniul tehnic;
    Program de lucru: 8 ore/zi, de luni până vineri, interval 07:00-15:00.

    Descrierea postului - responsabilităţi:
    • Execută lucrări de întreținere, verificare și reparații pentru AMC-urile din cadrul secţiilor de producţie (balanțe, manometre, termometre, etc.);
    • Efectuează etalonarea tuturor mijloacelor de măsurare din cadrul societăţii, în conformitate cu procedurile/metodele standardizate;
    • Răspunde de legalitatea folosirii etaloanelor de lucru în activitatea de transmitere a unităţilor de măsură;
    • Ţine evidenţa fişelor tehnice a etaloanelor din dotare şi actualizează informațiile privind istoricul intervențiilor;
    • Întocmește rapoartele de deficienţă sau alte documente necesare, conform sistemului de calitate;
    • Colaborează cu Direcția Regională de Metrologie Legală pentru asigurarea trasabilităţii aparatelor de măsură şi control.

    Cerinţe:
    • Studii medii - profil tehnic (ex. metrologie sau fizică, energetică, electronică, electrotehnică, electromecanică);
    • Cunoștințe de legislație și standarde care reglementează domeniul de activitate al compartimentului – constituie avantaj;
    • Cunoştinţe operare PC : Windows, Office.

    Competenţe esenţiale:
    • Spirit de observație, capacitate de organizare și prioritizare a sarcinilor;
    • Bune abilități de time management;
    • Dexteritate manuală, precizie și finețe în efectuarea măsurătorilor, minuțiozitate;
    • Abilități excelente de comunicare și relaționare atât verbal, cât și în scris;
    • Munca în echipă, colaborare eficientă cu toate departamentele.

    Ce vă oferim:
    • Salariu motivant, tichete de masă, decontare abonament de transport în comun, premii și bonusuri ocazionale (primă de vacanță, de sărbători, etc.), zi liberă plătită cu ocazia aniversării zilei de naștere, traininguri dedicate;
    • Instruire internă și participarea la cursuri externe pentru pregatire și perfecționare;
    • Oportunitatea de a lucra într-o companie cu tradiție, aflată într-o puternică expansiune.

    Candidaţii interesaţi pot trimite CV-ul la următoarea adresă de e-mail: resurse_umane@farmec.ro
    Pentru informaţii suplimentare: tel. 0372.647.254
    Numai candidaţii selectaţi vor fi invitaţi la un interviu, a cărui dată va fi stabilită de comun acord cu aceştia.
    Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate şi în deplină confidenţialitate.
    Compania îşi rezervă dreptul de a testa competenţele declarate de către candidaţi.

    Upload CV

    DistribuţieCertificări ISO Informații publiceFişe de securitateRegulamente Contact