Ce produse îmi recomandați : am 52 de ani , ten mixt spre gras, recent și cu temdinta acneica .As dori o crema cu efect lifting , antirid, lejera , care sa nu îmi încarce tenul .Multumesc!
Buna ziua. Pentru imbunatatirea aspectului tenului, diminuarea ridurilor, se poate incerca un tratament cu Crema regenerare avansata cu retinol daca tenul tolereaza retinol. Crema conţine Retinol condiţionat în forma “Retinol Molecular Film”, capabil să livreze pielii Retinol pur stabil, cu penetrare crescută în profunzimea dermului. Accelerează procesele enzimatice, diviziunea celulară, normalizează cheratinizarea. Atentie insa – este recomandată evitarea expunerii la soare și evitarea utilizării cremelor cu retinol pe perioada sarcinii/alăptării. Daca va expuneti la soare, aplicati pe timpul zilei o crema cu SPF minim 20 pentru a evita aparitia iritatiilor.
, Crema se aplica pe tenul curatat, pentru ten mixt, gras se poate folosi Apa micelara.
, Pentru zona din jurul ochilor folositi Crema antirid contur ochi tot pe baza de retinol.