Am vazut ca pe ambalaj crema e recomandata pana la 40 ani. Recomandati crema si peste 45 ani si cu ce frecventa pt un ten mixt ?
Am vazut ca pe ambalaj crema e recomandata pana la 40 ani. Recomandati crema si peste 45 ani si cu ce frecventa pt un ten mixt ?
Ramo,
45-54 ,
Ten Cu imperfecţiuni pigmentare |
03 aug. 2020
Varsta recomandata este orientativa, alegeti produsele mai ales in functie de particularitatile si nevoile tenului.
, Se poate utiliza crema si la aceasta varsta. Crema este de altfel recomandată pentru majoritatea tipurilor de ten, cu excepţia tenului cuperozic, cu acnee rozacee sau iritat.
, Un produs exfoliant aplicat 1 data pe saptamana va potența efectele de hidratare, antirid sau regenerare a produselor aplicate ulterior pe ten.