Meniu companie

Îngrijirea tenului

referitor la acest anticearcan mai este nevoie sa mai folosesc si crema antirid pentru ochi? In acest moment folosesc crema gerovital cu retinol pentru prevenire riduri. o pot folosi si la ochi? o pot folosi si pe perioada verii sau doar daca ma expun la soare?
referitor la acest anticearcan mai este nevoie sa mai folosesc si crema antirid pentru ochi? In acest moment folosesc crema gerovital cu retinol pentru prevenire riduri. o pot folosi si la ochi? o pot folosi si pe perioada verii sau doar daca ma expun la soare?
nicolae, 35-44 , Ten | 03 aug. 2020

Buna ziua. Daca folositi Crema prevenire riduri cu retinol este recomandată evitarea expunerii la soare si evitarea utilizării cremelor cu retinol pe perioada sarcinii/alaptarii. In cazul in care va expuneti la soare, aplicati ulterior si un produs cu SPF indiferent de anotimp (spf10-20 – pe timpul toamna-iarna, spf50 – pe perioada verii) pentru a evita arsurile/iritatiile, deoarece retinolul poate sensibiliza tenul. Pentru ridurile din jurul ochilor avem produsul special conceput Crema antirid contur ochi cu retinol.
, A
nticearcanul are rol de tratare si mascare a cearcanelor, el nu inlocuieste produsul antirid pentru zona ochilor utilizat in mod regulat.

Buna ziua, Va rog sa imi recomandati produse pentru ten uscat cu linii fine. Va multumesc!
Buna ziua, Va rog sa imi recomandati produse pentru ten uscat cu linii fine. Va multumesc!
raluca aldescu, 35-44 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Buna ziua. Va recomandam pentru tenul uscat cu riduri fine, noile produse Gerovital H3 Hyaluron C, daca tenul dvs tolereaza vitamina C:
, Curatati tenul dimineata si seara cu Apa micelara. Folositi pe timpul zilei o Fiola cu acid hialuronic 2%, si asociati cu Crema antirid de zi. Seara, in functie de nevoile de hidratare ale tenului, folositi doar Crema antirid de noapte, sau asociati cu o fiola de acid hialuronic.
, Pentru zona sensibila din jurul ochilor folositi Crema antirid contur ochi si buze.

Buna, pentru vitirigo ce as putea folosi? Multumesc
Buna, pentru vitirigo ce as putea folosi? Multumesc
Delia Borozan, 35-44 , Ten Cu imperfecţiuni pigmentare | 03 aug. 2020

Buna ziua. Din pacate nu avem produse special concepute pentru vitiligo. Recomandam consultul unui medic specialist, el este cel mai in masura sa va informeze cu privire la cauze si tratamentele medicale potrivite pentru o piele depigmentata.
, De asemenea, orice produs doriti sa adaugati in rutina, recomandarea noastra este sa efectuati o testare a tolerantei produselor, pe o mica portiune din zona afectata de vitiligo, intrucat o piele care sufera de o afectiune se comporta intotdeauna atipic. Produsele noastre se adreseaza pielii sanatoase.

Buna ziua! Va rog sa imi spuneti daca serul pentru depigmentare poate fi folosit si pe perioada alaptarii. Multumesc!
Buna ziua! Va rog sa imi spuneti daca serul pentru depigmentare poate fi folosit si pe perioada alaptarii. Multumesc!
Catalina Balinisteanu, 35-44 , Ten Cu imperfecţiuni pigmentare | 03 aug. 2020

Buna ziua. Lansarea pe piata romaneasca a unui produs se realizeaza conform legislatiei cosmetice in vigoare, legislatie care respecta intru totul legislatia cosmetica europeana. Pentru a putea trece pe un produs ca este indicat pe perioada de sarcina/ alaptare, produsul trebuie testat pe un esantion de femei in aceasta situatie. Noi nu avem in acest moment astfel de teste, de aceea nu putem scrie pe produse ca sunt realizate special pentru femei insarcinate. Testele de acest gen sunt foarte dificil de realizat deoarece sunt putine persoane dispuse sa faca acest lucru pe perioada sarcinii. La noi in tara nu se fac astfel de teste, astfel nu putem confirma utilizarea. Va rugam sa aratati prospectul produsului medicului pentru a va confirma utilizarea.

Buna ziua, Aceasta creama exista in mai multe nuante? Multumesc.
Buna ziua, Aceasta creama exista in mai multe nuante? Multumesc.
Mariana Vinteler, 45-54 , Ten Deshidratat | 03 aug. 2020

Buna ziua. Crema este disponibila intr-o singura nuanta.

Am un ten mixt, incarcat, acneic. Sunt la menopauza . Cum as putea sa ma folosesc de produsele Gerovital? Am citit ca cele cu retinol sunt cele mai bune.
Am un ten mixt, incarcat, acneic. Sunt la menopauza . Cum as putea sa ma folosesc de produsele Gerovital? Am citit ca cele cu retinol sunt cele mai bune.
Minodora, 45-54 , Ten Deshidratat | 03 aug. 2020

Buna ziua. Pentru a trata acneea noi va recomandam produsele special concepute din gama dermatocosmetica: curatati tenul dimineata si seara cu Gelul spumant purifiant , aplicati apoi Crema antiacneica pe zonele cu cosuri/comedoane, papule, pustule. La final aplicati Emulsia hidratanta matifianta pentru reglarea secretiei de sebum, pielea va fi optim hidratata cu un aspect final mat.
, Pe zonele deshidratate folositi Crema emolienta superhidratanta.
, Dupa rezolvarea problemelor acneice, se pot folosi cremele cu retinol pentru imbunatatirea aspectului pielii.

Buna ziua,folosesc produsele anti acnee ,si mi au salvat practic viata ! Singurul dubiu este daca pot merge la mare in timp ce folosesc aceste produse ,sau e exista riscul de aparitie a petelor? Nu vreau sa renunt la ele ,dar merg des la plaja si imi este frica ..astept un raspuns ,va multumesc enorm!!
Buna ziua,folosesc produsele anti acnee ,si mi au salvat practic viata ! Singurul dubiu este daca pot merge la mare in timp ce folosesc aceste produse ,sau e exista riscul de aparitie a petelor? Nu vreau sa renunt la ele ,dar merg des la plaja si imi este frica ..astept un raspuns ,va multumesc enorm!!
Andreea dos, 30-34 , Ten Acneic | 03 aug. 2020

Buna ziua. Protectia solara este obligatorie atunci cand va expuneti la soare. Tratamentul antiacnee poate fi continuat daca mergeti la mare, insa este important sa folositi o crema cu factor de protectie ridicat (spf 50), aceasta se aplica ultima pe ten in ritualul de ingrijire. Gasiti in acest link produsele pentru plaja.

Buna seara!Voiam sa intreb daca gelul de depigmentare pete il pot folosi concomitent cu altceva,cum ar fi un ser anti age,sau corector riduri,aceeasi gama ??Va multumesc…
Buna seara!Voiam sa intreb daca gelul de depigmentare pete il pot folosi concomitent cu altceva,cum ar fi un ser anti age,sau corector riduri,aceeasi gama ??Va multumesc…
Roxana, 30-34 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. Acest gel este un produs dermatocosmetic, recomandam sa folositi Crema calmanta protectoare din aceeasi gama, crema asigură confortul pielii după tratament. 
, Pe durata tratamentului este recomandat sa evitati produsele cosmetice, evitarea expunerii la soare sau daca va expuneti la soare folositi un produs dermatocosmetic cu factor de protectie solara.

Ce crema este mai buna? Acid hoaluronic sau colagen? 33 ani
Ce crema este mai buna? Acid hoaluronic sau colagen? 33 ani
Andreea, 30-34 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. In timp ce acidul hialuronic ajuta la mentinerea apei in tesuturi, colagenul va ajuta la elasticitatea si fermitatea pielii. Cele doua tipuri de fiole – colagen si hialuronic – pot fi alternate sau folosite concomitent, in functie de efectele pe care doriti sa le obtineti.
, Va invitam sa cititi acest articol pentru a intelege diferenta dintre fiolele cu acid hialuronic si cele cu colagen. Fiolele se asociaza cu o crema de intretinere in functie de nevoi, pentru imbunatatirea gradului de hidratare, diminuarea ridurilor Crema antirid cu Acid Hialuronic 3% este o alegere buna.

Bună seara, daca folosesc apă macelara, fiole, crema de zi cu acid diacronic, iar seara apa m, ser si crema de noapte toate cu acid hialuronic, mai trebuie si demachiant sau lotiune tonică?
Bună seara, daca folosesc apă macelara, fiole, crema de zi cu acid diacronic, iar seara apa m, ser si crema de noapte toate cu acid hialuronic, mai trebuie si demachiant sau lotiune tonică?
Veronica Popa, 35-44 , Ten Gras | 03 aug. 2020

Buna ziua. Folositi demachiant pentru indepartarea machiajului. Daca nu ati folosit machiaj este suficienta Apa micelara ce vine in completarea demachiantului, indeparteaza resturile de machiaj, sebumul si impuritatile adunate peste zi. Dupa demachierea/curatarea tenului, utilizarea unui tonic este benefica, avand rol stimulator, cu efect de inviorare si reimprospatare a pielii. Lotiunea tonica antioxidanta este o alegere buna pentru un ten mixt, normal cu tendinta de deshidratare, conține ingredienți cu acțiune tonifiantă, care energizează și revitalizează pielea, potentand efectele cremei aplicate ulterior pe ten.