Buna ziua ,mama mea are 58 de ani şi are un ten sensibil dar şi mixt ın acelaşi timp v-aş ruga sa imi spuneti ce trebuie sa foloseasca atat pentru ten cat şi pentru conturul ochilor atat pe timpul zlei dar şi pe timpul noptii,o schema completa.Va multumesc.
Buna ziua. Pentru ten sensibil, mixt, imbunatatirea aspectului pielii, hidratarii, elasticitatii si fermitatii va recomandam un tratament kit-ul dermatocosmetic premium: Programul intensiv de ingrijire cel putin o saptamana pe luna. Programul este conceput sub forma unui kit cu 7 fiole, specifice rutinei particulare a fiecarei zile din saptamana, constituind un program complex de ingrijire a tenului, fiecare oferind beneficiile unui tip de actiune. Fiecare fiola se va aplica seara, de preferat in ziua recomandata, pe fata, gat, decolteu si maini.. Inainte de aplicarea fiolelor, curatati tenul cu Gelul micelar din aceeasi gama.
, Seara, dupa aplicarea fiolei de marti folositi Crema calmanta protectoare (dupa fiola de exfoliere de marti tenul este sensibilizat, astfel recomandam aceasta crema pentru a evita aparitia iritatiilor), iar restul serilor folositi Crema lift intens ce actioneaza in directia creșterea fermității si elasticității pielii.
, Pe timpul zilei aplicati Fillerul intens antirid, ce contine un principiu activ lift nou cu rezultate asupra fermității și elasticității pielii.
, Pentru pielea zona din jurul ochilor folositi crema special conceputa Crema antirid contur ochi.
,