Meniu companie

Îngrijirea tenului

Bună ziua, Vă rog să îmi spuneți dacă pot folosi crema de oxigenare si hidratare pentru ten gras- deshidratat, vârsta 40 ani. Mulțumesc mult! Ionela
Bună ziua, Vă rog să îmi spuneți dacă pot folosi crema de oxigenare si hidratare pentru ten gras- deshidratat, vârsta 40 ani. Mulțumesc mult! Ionela
Ionela Popescu, 35-44 , Ten Gras | 03 aug. 2020

Buna ziua. Sigur, crema este potrivita pentru toate tipurile de ten deshidratate, devitalizate.

Bună ziua.Masca detoxifianta cu cărbune e bună și pt coșurile negre de pe nas ?
Bună ziua.Masca detoxifianta cu cărbune e bună și pt coșurile negre de pe nas ?
Alina Cimpan, 35-44 , Ten Acneic | 03 aug. 2020

Buna ziua. Masca nu este special concepute pentru punctele negre, insa prin îndepărtarea filmului elastic format la suprafața pielii, se elimină celulele moarte și impuritățile, ajutând astfel deblocarea porilor. Special concepute pentru indepartarea punctelor negre sunt Benzile de curatare puncte negre. Acestea se aplica de 2 ori pe saptamana.

Acesta crema se folosește pe întreaga fata? Pun aceasta întrebare deoarece am vazut la gelul pentru pete, ca se recomanda a se folosi doar pe zonele afectate. Si mi-ar fi mult mai comod sa o aplic pe întreaga fata. Multumesc!!!
Acesta crema se folosește pe întreaga fata? Pun aceasta întrebare deoarece am vazut la gelul pentru pete, ca se recomanda a se folosi doar pe zonele afectate. Si mi-ar fi mult mai comod sa o aplic pe întreaga fata. Multumesc!!!
Bobis Alina, 30-34 , Ten Cu imperfecţiuni pigmentare | 03 aug. 2020

Buna ziua. Se poate aplica si pe toata fata aceasta crema, pentru uniformizare. Insistati pe zonele cu pete si surplusul il intindeti pe restul fetei.

Buna ziua! Care este diferenta dintre retinol si acid hialuronic? In functie de ce criterii (tip ten, varsta, etc.) alegem un produs cu retinol sau unul cu acid hialuronic?, Multumesc!
Buna ziua! Care este diferenta dintre retinol si acid hialuronic? In functie de ce criterii (tip ten, varsta, etc.) alegem un produs cu retinol sau unul cu acid hialuronic?, Multumesc!
Marilena Meila, 35-44 , Ten Cu imperfecţiuni pigmentare | 03 aug. 2020
Buna ziua.Programul intensiv de ingrijire Premium Care se poate face si de catre femeile insarcinate? Multumesc
Buna ziua.Programul intensiv de ingrijire Premium Care se poate face si de catre femeile insarcinate? Multumesc
Hermina Ciobanu, 30-34 , Ten Cu imperfecţiuni pigmentare | 03 aug. 2020

Buna ziua. Lansarea pe piata romaneasca a unui produs se realizeaza conform legislatiei cosmetice in vigoare, legislatie care respecta intru totul legislatia cosmetica europeana. Pentru a putea trece pe un produs ca este indicat pe perioada de sarcina/ alaptare, produsul trebuie testat pe un esantion de femei in aceasta situatie. Noi nu avem in acest moment astfel de teste, de aceea nu putem scrie pe produse ca sunt realizate special pentru femei insarcinate. Testele de acest gen sunt foarte dificil de realizat deoarece sunt putine persoane dispuse sa faca acest lucru pe perioada sarcinii. La noi in tara nu se fac astfel de teste, astfel nu putem confirma utilizarea. Va rugam sa aratati prospectul produsului medicului pentru a va confirma utilizarea.

Bună ziua! Programul intensiv de îngrijire Premium Care se poate tine și de către femeile gravide? Mulțumesc!
Bună ziua! Programul intensiv de îngrijire Premium Care se poate tine și de către femeile gravide? Mulțumesc!
Hermina Ciobanu, 30-34 , Ten Cu imperfecţiuni pigmentare | 03 aug. 2020

Buna ziua. Lansarea pe piata romaneasca a unui produs se realizeaza conform legislatiei cosmetice in vigoare, legislatie care respecta intru totul legislatia cosmetica europeana. Pentru a putea trece pe un produs ca este indicat pe perioada de sarcina/ alaptare, produsul trebuie testat pe un esantion de femei in aceasta situatie. Noi nu avem in acest moment astfel de teste, de aceea nu putem scrie pe produse ca sunt realizate special pentru femei insarcinate. Testele de acest gen sunt foarte dificil de realizat deoarece sunt putine persoane dispuse sa faca acest lucru pe perioada sarcinii. La noi in tara nu se fac astfel de teste, astfel nu putem confirma utilizarea. Va rugam sa aratati prospectul produsului medicului pentru a va confirma utilizarea.

Cu acest gel stop acnee îmi pot demachia tenul de Fond de ten, Primer, pudra etc?? Dar doar cu acest gel?
Cu acest gel stop acnee îmi pot demachia tenul de Fond de ten, Primer, pudra etc?? Dar doar cu acest gel?
Ilinca, , Ten Gras | 03 aug. 2020

Buna ziua. Pentru indepartarea fondului de ten, pudra, machiaj ochi, va recomandam sa alegeti un produs special conceput de tip lapte demachiant, emulsie demachianta. De exemplu Laptele demachiant instant poate fi o alegere buna, mai ales in cazul machiajului waterproof. Acest Gel spumant purifiant ajuta la curatarea tenului cu tendinte acneice si are rolul de a indeparta excesul de sebum si urmele de machiaj.

Am cateva pete maronii pe fata. Va rog sa imi explicati pas cu pas ce produse sa folosesc, cum sa le combin si cat timp trebuie sa urmez tratamentul. Multumesc.
Am cateva pete maronii pe fata. Va rog sa imi explicati pas cu pas ce produse sa folosesc, cum sa le combin si cat timp trebuie sa urmez tratamentul. Multumesc.
Carmen, 35-44 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Buna ziua. Pentru diminuarea petelor pigmentare va recomandam Gelul depigmentare pete, se aplica de 2 ori pe zi, dimineata si seara. Dupa gel aplicati Crema calmanta protectoare cu efect reparator, restructurant. O data pe saptamana folositi o fiola din Booster exfoliant cu AHA pentru a favoriza actiunea gelului in profunzimea pielii.  O durata maxima de utilizare nu este, dar recomandam ca dupa 2 luni sa se faca o pauza ca pielea sa se regenereze. Folosirea produselor de decolorare a petelor pigmentare este bine sa se faca toamna, iarna si concomitent cu utilizarea gelului sa folositi o crema cu factor de protectie solara daca va expuneti la soare.

Este non-comedogenic?ca prin masare ajunge si sub zona ochilor iar eu am tenul gras si cu acnee( cand si cand)….ca as vrea tare sa-l incerc, ar trebui sa creati ceva si pentru tenurile grase si cu acnee un fond de ten ceva, multumesc!!
Este non-comedogenic?ca prin masare ajunge si sub zona ochilor iar eu am tenul gras si cu acnee( cand si cand)….ca as vrea tare sa-l incerc, ar trebui sa creati ceva si pentru tenurile grase si cu acnee un fond de ten ceva, multumesc!!
Vio, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Buna ziua. Niciun produs din portofoliul nostru nu este in mod deliberat comedogenic. Acest anticearcan se aplica doar in zona ochilor si a fost testat in conditii normale de utilizare.

Buna ziua ! Am 23 de ani , tenul mixt cu zona T uscata cu ușoare cicatrici post acneice și as vrea sa știu dacă la aceasta vârsta trebuie folosite zilnic sau la ce interval mi-ați recomanda ? Mulțumesc
Buna ziua ! Am 23 de ani , tenul mixt cu zona T uscata cu ușoare cicatrici post acneice și as vrea sa știu dacă la aceasta vârsta trebuie folosite zilnic sau la ce interval mi-ați recomanda ? Mulțumesc
Madalina, 20-24 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Pentru uniformizarea pielii, la aceasta varsta, va recomandam sa folositi un tratament de 10 zile consecutive pe luna.