Meniu companie

Îngrijirea tenului

Inaintea aplicarii cremei ce lotiune tonica imi recomandati?
Inaintea aplicarii cremei ce lotiune tonica imi recomandati?
Maria, 45-54 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Pentru tenul mixt este recomandata Lotiunea tonica din gama Gerovital Luxury sau Lotiunea tonica antioxidanta din gama Gerovital Plant. Lotiunea din gama Gerovital Luxury contine ingrediente ultra-active, niacinamide si cocktailuri de saruri minerale ce lucreaza impreuna pentru stimula metabolismul celular si pentru a influenta pozitiv tonicitatea si sanatatea pielii. Liotiunea din gama Gerovital Plant are la baza ulei eccocertificat din flori de mac, ingredient cu rol de protectie impotriva stresului urban. Efectul tonic antioxidant şi cel hidratant se obţin prin asocierea extractului uleios organic din Flori de Mac cu Aquaxyl. Alegeti lotiunea dorita in functie de preferintele dvs pentru anumite ingrediente.

Gelul se poate folosi si pentru indepartarea machiajului de pe ochi, cu ajutorul unei dischete demachiante?
Gelul se poate folosi si pentru indepartarea machiajului de pe ochi, cu ajutorul unei dischete demachiante?
Maria, 45-54 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Da, se poate folosi si pentru machiajul de pe ochi. Insa in cazul machiajului waterproof un produs mai potrivit este Laptele demachiant instant. 

produsele din gama "aslavital mineral activ" sunt eficiente pentru un ten la varsta de peste 60 de ani?Fac precizarea ca momentan se prezinta bine .am folosit din gama gerovital "evolution".
produsele din gama "aslavital mineral activ" sunt eficiente pentru un ten la varsta de peste 60 de ani?Fac precizarea ca momentan se prezinta bine .am folosit din gama gerovital "evolution".
LUCRETIA PADURETU, 55+ , Ten Matur | 03 aug. 2020

Buna ziua. Da, se pot folosi si la aceasta varsta, insa acest aspect depinde si de rezultatele pe care doriti sa le obtineti si de particularitatile tenului. In jurul varstei de 60 de ani, pentru a ajuta regenerarea celulara, se pot folosi Fiolele cu Colagen si Fiolele regenerare celulara din gama Aslavital Mineralactiv. Aplicati fiolele cu colagen dimineata si cele de regenerare celulara seara. Asociati cu Crema antirid cu calciu. 

Buna ziua! Serul se poate folosi impreuna cu fiolele cu colagen dupa aplicarea acesteia sau cand folosesc fiola cu colagen nu folosesc si serul?
Buna ziua! Serul se poate folosi impreuna cu fiolele cu colagen dupa aplicarea acesteia sau cand folosesc fiola cu colagen nu folosesc si serul?
Victoria, 20-24 , Ten Sensibil | 03 aug. 2020

Buna ziua. Recomandam sa le folositi pe rand. Aplicati de exemplu, dimineata Serul antirid in asociere cu crema din aceeasi gama, iar seara folositi Fiolele cu Colagen in asociere cu crema de nopate. Produsele se aplica pe pielea curatata si demachiata.

Buna ziua! As dori sa stiu concentratiile de retinol si vitamina A palmitat pe care le contin aceste fiole. Multumesc!
Buna ziua! As dori sa stiu concentratiile de retinol si vitamina A palmitat pe care le contin aceste fiole. Multumesc!
Raluca Salavastru, 35-44 , Ten Deshidratat | 03 aug. 2020

Buna ziua. Fiolele conțin un amestec de Retinol înglobat într-un film molecular microfluidizat și Vitamina A – Palmitat, ce lucreaza impreuna pentru a sustine efectul clamat, iar concentratia de retinol pur este confidentiala, intrucat este secretul firmei producatoare de la care il aducem. Fiolele antirid cu retinol sunt recomandate  in asociere cu crema cu retinol din aceeasi gama – alegeti Crema prevenire riduri in jurul varstei 30+ sau Crema regenerare avansata pentru 45+. Se aplica de 2 – 3 ori pe saptamana.

Bună ziua ! Cum scapam de acne? Tratament vă rog frumos
Bună ziua ! Cum scapam de acne? Tratament vă rog frumos
Bianca Georgeta, 30-34 , Ten Acneic | 03 aug. 2020

Buna ziua. In cazul tenului acneic va recomandam produsele special concepute din gama Gerovital Stop Acnee: in perioadele cu acnee incepeti un tratament de 10 zile cu noile Fiole antiacnee Gerovital. Se folosește o fiolă pe zi, care se aplică seara, pe tenul curat, după curatarea si purificarea pielii cu Gelul spumant purifiant. Pe timpul zilei aplicati Crema gel sebum control dupa curatarea tenului.
, În cazurile mai severe recomandăm continuarea tratamentului cu încă 10 fiole antiacnee, pentru al doilea kit utilizând o fiolă la 2 zile.

Bună seara! Ce crema antirid îmi recomandați , având în vedere ca am tenul gras în zona T , și mai apare uneori și câte un coș pe frunte și în zona bărbiei ? ?? Momentan folosesc gelul de curățare stop acnee și crema -gel sebum control. Ce crema as putea folosi comcomitent cu cele menționate mai sus ?? Dacă puteți sa îmi faceți și schema ! Va mulțumesc anticipat! 41 ani.
Bună seara! Ce crema antirid îmi recomandați , având în vedere ca am tenul gras în zona T , și mai apare uneori și câte un coș pe frunte și în zona bărbiei ? ?? Momentan folosesc gelul de curățare stop acnee și crema -gel sebum control. Ce crema as putea folosi comcomitent cu cele menționate mai sus ?? Dacă puteți sa îmi faceți și schema ! Va mulțumesc anticipat! 41 ani.
Cristina E, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. In perioadele in care apar cosurile puteti grabi vindecarea acestora folosit Crema ultra-activa, se aplica doar pe punctele acneice.
, Pentru ingrijirea antirid a tenului mixt va recomandam produsele Aslavital Mineralactiv cu argila 100% naturala si ingrediente cu actiune antipoluare. Argila are putere de absorbtie a sebumului, are actiune antitoxica si remineralizanta:
, Curatati tenul dimineata si seara cu Apa micelara cu argila, aplicati pe timpul zilei Crema antirid antipoluare spf10, iar seara folositi cel putin o saptamana cate o Fiola regenerare celulara in asociere cu Crema netezire riduri de noapte. Fiolele stimulează respirația celulară si accelerează regenerarea pielii. Restul serilor folositi doar crema de noapte.
, In perioadele cu acnee folositi doar produsele gerovital stop acnee pentru a tine sub control evolutia.

Ce as putea sa folosesc pt ochii, am cearcane si riduri (de fel eu sunt cu ochii mari), am si talpa gastei, ce produse si pasi de folosire. Va multumesc
Ce as putea sa folosesc pt ochii, am cearcane si riduri (de fel eu sunt cu ochii mari), am si talpa gastei, ce produse si pasi de folosire. Va multumesc
Simona, 45-54 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Un produs cu actiune directa asupra cearcanelor este Crema gel anticearcan din gama Gerovital Luxury. Are efect atat asupra pungilor de sub ochi (contine escina cu efect drenant de crestere a rezistentei capilare, imbunatatind microcirculatia) si cat si asupra cearcanelor (contine Haloxyl, care favorizeaza eliminarea compusilor de degradare ai hemoglobinei, responsabili de culoarea inestetica a cearcanelor). Aceasta crema se aplica dupa crema de intretinere antirid. Pentru ingrijire antirid zona ochilor va recomandam Crema antirid contur ochi si buze
, Pentru tenul mixt sunt mai potrivite Fiolele cu Acid Hialuronic si Vitamina C Gerovital H3 Hyaluron C. Se aplica dimineata si seara, pe tenul curatat cu Apa micelară. Dupa absorbtia fiolei aplicati pe timpul zilei Crema antirid de zi, iar noaptea Crema antirid de noapte din aceeasi gama.

Buna am 27 de ani si in jurul ochiilor am riduri.Ce as putea folosi? Dar pentru caderea parului si regenerare???
Buna am 27 de ani si in jurul ochiilor am riduri.Ce as putea folosi? Dar pentru caderea parului si regenerare???
Bianca, 25-29 , Ten | 03 aug. 2020

Buna ziua. Pentru diminuarea ridurilor si incetinirea aparitiei altor riduri va recomandam sa incercati Crema antirid contur ochi si buze cu acid hialuronic si vitamina C, daca aceste ingrediente sunt pe lista preferatelor dvs. Impotriva caderii parului si regenerarea sa se poate folosi Samponul si Serul anticadere in asociere cu Lotiunea cu petroleum. Lotiunea se lasă să acţioneze minim 3-4 ore, apoi se spală cu Șamponul anticadere. Se utilizează de 1-2 ori pe săptămână, timp de 2-3 luni. Dupa spalarea cu samponul aplicati Serul anticadere pe parul umed.

La instructiuni scrie folosirea unei fiole pe saptamana Asta inseamna folosirea unei singure fiole intr o zi, apoi saptamana viitoare alta fiola si tot asa pana la terminarea pachetului de 4 fiole? Vreau sa stiu daca am inteles bine… Se clateste fata dupa folosire? Sau dupa uscare folosim direct crema? Multumesc
La instructiuni scrie folosirea unei fiole pe saptamana Asta inseamna folosirea unei singure fiole intr o zi, apoi saptamana viitoare alta fiola si tot asa pana la terminarea pachetului de 4 fiole? Vreau sa stiu daca am inteles bine… Se clateste fata dupa folosire? Sau dupa uscare folosim direct crema? Multumesc
andreea, 25-29 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. Da, se foloseste o fiola intr-o zi din saptamana, urmatoarea saptamana alta fiola si tot asa, nu este limitat la 4 saptamani, dupa terminarea pachetului se poate continua cu altul. Important este sa nu folositi mai mult de 1 fiola intr-o saptamana. Exfolierea pielii este bine sa se faca saptamanal dupa o anumita varsta, cand procesele de regenerare incep sa scada. Serul nu se clateste, dupa absorbtie se aplica direct Crema calmanta protectoare da.