Meniu companie

Îngrijirea tenului

Am acnee de la varsta de 11 ani, vreau niste produse bune, toate pe care le-am incercat nu au avut nici un efect, puteti sa ma ajutati va rog? Multumesc
Am acnee de la varsta de 11 ani, vreau niste produse bune, toate pe care le-am incercat nu au avut nici un efect, puteti sa ma ajutati va rog? Multumesc
Alin, , Ten Acneic | 03 aug. 2020

Recomandam curatarea tenului dimineata si seara cu Gelul spumant purifiant din gama dermatocosmetica, ulterior aplicati Crema antiacneica. Efectul cremei consta in ameliorarea simptomatologiei tenului acneic (comedoane, papule, pustule), in special in cazul acneii juvenile usoare si medii, iar in cazurile severe se recomanda asocierea terapiei interne, sub control medical de specialitate.

Buna ziua, doresc sa comand gerovital sun 50 , iar intrebarea mea este cum o folosec , doar cand ies la soare sau o aplic zilnic pestre crema aslavital lift. Multumesc
Buna ziua, doresc sa comand gerovital sun 50 , iar intrebarea mea este cum o folosec , doar cand ies la soare sau o aplic zilnic pestre crema aslavital lift. Multumesc
TINC CLAUDIA, 45-54 , Ten Sensibil | 03 aug. 2020

Este recomandat sa folositi o crema cu SPF ridicat in zilele cand va expuneti o perioada prelungita la soare, astfel evitati arsurile solare. In astfel de zile puteti aplica mai intai crema de intretinere zilnica, iar dupa absortie aplicati crema cu factor de protectie.  Pentru o zi in care stati mai mult in spatii inchise puteti opta pentru o crema cu factor de protectie mai mic ( SPF 10 -15)

BUNA eu locuiesc in Spania si vreau sa stiu cum pot sa cumpar si eu creme de gama aceasta cu protectir dólar am un ten pigmentat de pistrui si cuperozic si am mare nevoie de crema asta .Cind am fost in rominia mi-am luat si e foarte buna si as dori sa mai cumpar cum pot cumpara?.
BUNA eu locuiesc in Spania si vreau sa stiu cum pot sa cumpar si eu creme de gama aceasta cu protectir dólar am un ten pigmentat de pistrui si cuperozic si am mare nevoie de crema asta .Cind am fost in rominia mi-am luat si e foarte buna si as dori sa mai cumpar cum pot cumpara?.
nely, 45-54 , Ten Cuperozic | 03 aug. 2020

In Spania pentru moment nu efectuam livrari, dar pentru comenzi regasiti mai jos datele magazinului de brand Farmec deschis anul trecut in Barcelona, Spania:
, [email protected]
, Doru Rosu : +34672771760
, Address: CARRER PROVENCA 40, 08029 BARCELONA
,
,

PENTRU PUNGI SUB OCHI CE CREMA SA FOLOSESC DIN GAMA GEROVITAL?
PENTRU PUNGI SUB OCHI CE CREMA SA FOLOSESC DIN GAMA GEROVITAL?
CHIOIBASU GABBRIELA, 45-54 , Ten Sensibil | 03 aug. 2020

Va recomandam Gelul anticearcan din gama Aslavital Mineralactiv, este un gel concentrat, bogat în principii active cu efect corector şi reparator asupra cearcǎnelor şi pungilor de sub ochi.

Descrierea folosirii este cam ….incompleta…de ex….se fol dupa….si inainte de….de cate ori pe zi ??? Si foarte important :::cu ce nu se foloseste impreuna ? Ex…inaintea bronzarii,etc….Va rugam detalii importante pe care poate nu le-am aflat.Ca viitoate cosmeticiana am un interes deosebit,mai ales ca vreau sa folosesc gama in Germania. Multumiri anticipate !!
Descrierea folosirii este cam ….incompleta…de ex….se fol dupa….si inainte de….de cate ori pe zi ??? Si foarte important :::cu ce nu se foloseste impreuna ? Ex…inaintea bronzarii,etc….Va rugam detalii importante pe care poate nu le-am aflat.Ca viitoate cosmeticiana am un interes deosebit,mai ales ca vreau sa folosesc gama in Germania. Multumiri anticipate !!
Buturca Mariana, 45-54 , Ten Cu imperfecţiuni pigmentare | 03 aug. 2020
Folosesc de cateva zile aceasta crema si acum mi au aparut niste pete rosii oe fata. Crema este un pic cam prea untoasa pt tenul uscat se intinde greu pe ten uscat cred ca daca era mai fluida se intindea mai usor. Am folosit inainte crema anti age h3 evolution si fiolele cu acid hialuronic insa tenul meu arata mai imbatranit si ridurile mai evidente iar specialistii farmec mi au recomandat aceasta crema. Ce ma sfatuiti?
Folosesc de cateva zile aceasta crema si acum mi au aparut niste pete rosii oe fata. Crema este un pic cam prea untoasa pt tenul uscat se intinde greu pe ten uscat cred ca daca era mai fluida se intindea mai usor. Am folosit inainte crema anti age h3 evolution si fiolele cu acid hialuronic insa tenul meu arata mai imbatranit si ridurile mai evidente iar specialistii farmec mi au recomandat aceasta crema. Ce ma sfatuiti?
gabriela, 35-44 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Recomandarea noastra este sa nu mai utilizati GH3C – crema intensiva hidratanta si sa efectuati un test de evaluare a tenului pentru a stabili produsele potrivite tenului dvs.
,

Am primit in aceasta seara activatorul antirid de la Gerovital si nu cred ca functioneaza. Am respectat toate indicatiile din manualul de utilizare, dar nu se aprinde nici o luminita!!! Ce gresesc. Precizez ca am incercat 5 baterii…
Am primit in aceasta seara activatorul antirid de la Gerovital si nu cred ca functioneaza. Am respectat toate indicatiile din manualul de utilizare, dar nu se aprinde nici o luminita!!! Ce gresesc. Precizez ca am incercat 5 baterii…
Simona, 35-44 , Ten Normal | 03 aug. 2020

am raspuns pe comenzi

Buna ziua! As dori sa-mi spuneti daca produsul "emulsie matifianta hidratanta h3 derma+", cod 386 are factor protectie solara. Multumesc!
Buna ziua! As dori sa-mi spuneti daca produsul "emulsie matifianta hidratanta h3 derma+", cod 386 are factor protectie solara. Multumesc!
BRINDUSA, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Produsul mentionat nu are protectie solara. Pentru protejarea tenulul mixt impotriva radiatiilor UVA/UVB recomandam un produs cu formulare usoara si efect non-gras, de exemplu Crema ultraprotectoare spf 50.

ce crema imi recomandati?.momentan folosesc crema de hidratare aslovital f15.
ce crema imi recomandati?.momentan folosesc crema de hidratare aslovital f15.
andrei bacalu, 20-24 , Ten Cuperozic | 03 aug. 2020

Pentru tenul cuperozic recomandam Crema anticuperozica hidratanta SPF10, se aplica pe tenul demachiat si curatat, dimineata si dupa-amiaza. Crema reface bariera cutanata de protectie si protejeaza impotriva radiatiilor solare. Pigmentul verde din compozitie, mascheaza roseata si semnele de cuperoza incipienta.
,

Buna ziua, Am cumparat saptamana trecuta crema fata anti-imbatranire spf-50-tenta-aurie si am apucat sa o folosesc de 2 ori. De fiecare data a persistat o senzatie de usoara usturime, ca si cum mi-ar arde fata. Este o reactie normala? Ar trebui sa o mai folosesc? Mi-au aparut si vreo 2 cosulete in barbie, iar tenul meu deobicei nu are. Multumesc, Adelina
Buna ziua, Am cumparat saptamana trecuta crema fata anti-imbatranire spf-50-tenta-aurie si am apucat sa o folosesc de 2 ori. De fiecare data a persistat o senzatie de usoara usturime, ca si cum mi-ar arde fata. Este o reactie normala? Ar trebui sa o mai folosesc? Mi-au aparut si vreo 2 cosulete in barbie, iar tenul meu deobicei nu are. Multumesc, Adelina
Adelina, 30-34 , Ten Sensibil | 03 aug. 2020

Buna ziua,
, multumim frumos pentru feedback-ul oferi In primul rand va asiguram ca produsele au fost testate de catre institute specializate, avem teste de toleranta cutanata efectuate care dovedesc acest lucru si aceste teste au dat acordul produsului pe piata. Cu toate acestea, nu poate fi exclusa o reactivitate individuala, o sensibilitate la vreunul din ingrediente. Puteti repeta aplicarea cremei o perioada pentru a vedea daca tenul se adapteaza ingredientelor. In caz contrar, va recomandam inlocuirea cremei.