Este normal sa simt o usturime pe fata după ce am aplicat Crema?
Este normal sa simt o usturime pe fata după ce am aplicat Crema?
Ioana,
,
Ten Normal |
03 aug. 2020
Buna ziua. Recomandam sa intrerupeti aplicarea la cel mai mic semn de iritaţie, si aplicati un produs cu acţiune calmantă. Tratamentul se reia după 3-4 zile.
, Crema se aplică seara, după demachiere, evitând zona ochilor, rănile superficiale şi negii. Se foloseşte în cure de minim 6 săptămâni. Pe durata tratamentului se interzice expunerea la soare şi se recomandă utilizarea unui produs cu factor de protectie solara minim 15-20.
, Nu se foloseşte după un tratament anterior care sensibilizează pielea.