Meniu companie

Îngrijirea tenului

Este normal sa simt o usturime pe fata după ce am aplicat Crema?
Este normal sa simt o usturime pe fata după ce am aplicat Crema?
Ioana, , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. Recomandam sa intrerupeti aplicarea la cel mai mic semn de iritaţie, si aplicati un produs cu acţiune calmantă. Tratamentul se reia după 3-4 zile.
, Crema se aplică seara, după demachiere, evitând zona ochilor, rănile superficiale şi negii. Se foloseşte în cure de minim 6 săptămâni. Pe durata tratamentului se interzice expunerea la soare şi se recomandă utilizarea unui produs cu factor de protectie solara minim 15-20.
, Nu se foloseşte după un tratament anterior care sensibilizează pielea.

Buna ziua, Dupa terminarea fiolelor cu colagen trebuie sa fac pauza? Cât timp pot continua aplicarea acestui tratament? Pot aplica dupa terminarea fiolelor si pe cele cu acid hialuronic? Exista o schema de tratament? Sau imi puteti face cateva recomandari referitor la cum pot sa le folosesc eficient si cat timp? Exista efecte secundare? Multumesc, Viorica
Buna ziua, Dupa terminarea fiolelor cu colagen trebuie sa fac pauza? Cât timp pot continua aplicarea acestui tratament? Pot aplica dupa terminarea fiolelor si pe cele cu acid hialuronic? Exista o schema de tratament? Sau imi puteti face cateva recomandari referitor la cum pot sa le folosesc eficient si cat timp? Exista efecte secundare? Multumesc, Viorica
Viorica Ionita, 45-54 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. Fiolele cu Colagen pot fi aplicate zilnic, fara intreruperi. Nu exista o regula stricta de aplicare, serurile se aplica in functie de nevoile tenului, iar dupa o anumita varsta pielea tenului trebuie ajutata zilnic in fata agresiunii factorilor de mediu. In timp ce acidul hialuronic ajuta la mentinerea apei in tesuturi, hidratarea in profunzime si la suprafata, fiolele cu colagen imbunatatesc elasticitatea si fermitatea pielii, redand aspectul proaspat si plin de vitalitate. Astfel, va recomandam sa folositi atat fiolele cu acid hialuronic, cat si cele cu colagen. Aplicati un tip de fiole pe timpul zilei, iar celelalte seara. Observati reactiile si rezultatele obtinute, si in functie de acestea stabiliti o rutina potrivita pentru nevoile tenului dvs.

Acest produs este recomandat doar persoanelor cu acnee severa sau este si pentru acneea usoara ?
Acest produs este recomandat doar persoanelor cu acnee severa sau este si pentru acneea usoara ?
Ana, 20-24 , Ten Gras | 03 aug. 2020

Buna ziua. Se poate folosi si in cazul acneei usoare, tratamentul de 10 zile, 1 fiola pe zi.

Buna ziua, cand devine disponibilă crema lift ultra activa, pentru ca as vrea sa o comand?
Buna ziua, cand devine disponibilă crema lift ultra activa, pentru ca as vrea sa o comand?
Claudia, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Momentan nu avem o informatie exacta privind finalizarea fabricarii.

Buna ziua, Cu ce crema de zi se apoate asocia va rog corectorul de pete pigmentare? Vreau sa il folosesc pe lunile de iarna pentru niste pete maronii care mi-au aparut pe pometi in urma expunerii la soare dar si datorita depigmentarii cauzate de un mic vitiligo. Si as mai avea o intrebare, In zona de jos a ochilor, acolo unde incepe obrazul de langa nas, pielea este foarte subtiata si arata ca ceva mototolit. Este o suprafata mica, dar vreau sa corectez. Exact pe aceasta linie, la ochiul stang, sunt si niste pete din acelea maronii. Ma gandesc ca si din cauza lor pielea arata astfel. Am incercat contur ochi derma +, cel din gama clasic si cel cu argila. Cel mai bine cred ca actioneaza cel cu argila, dar acela parca si usuca putin in acelasi timp. Ma gandesc sa incerc si anticearcanul soft focus. Imi puteti recomanda o schema de tratament pentru aceasta problema va rog? Tenul in general este cu tendinte de uscare si de deshidratare. Va multumesc anticipat, toate cele bune!
Buna ziua, Cu ce crema de zi se apoate asocia va rog corectorul de pete pigmentare? Vreau sa il folosesc pe lunile de iarna pentru niste pete maronii care mi-au aparut pe pometi in urma expunerii la soare dar si datorita depigmentarii cauzate de un mic vitiligo. Si as mai avea o intrebare, In zona de jos a ochilor, acolo unde incepe obrazul de langa nas, pielea este foarte subtiata si arata ca ceva mototolit. Este o suprafata mica, dar vreau sa corectez. Exact pe aceasta linie, la ochiul stang, sunt si niste pete din acelea maronii. Ma gandesc ca si din cauza lor pielea arata astfel. Am incercat contur ochi derma +, cel din gama clasic si cel cu argila. Cel mai bine cred ca actioneaza cel cu argila, dar acela parca si usuca putin in acelasi timp. Ma gandesc sa incerc si anticearcanul soft focus. Imi puteti recomanda o schema de tratament pentru aceasta problema va rog? Tenul in general este cu tendinte de uscare si de deshidratare. Va multumesc anticipat, toate cele bune!
amarandei andreea, 35-44 , Ten Uscat | 03 aug. 2020

Buna ziua. Va recomandam sa aplicati Corectorul pete pigmentare doar pe zonele cu pete maronii. Corectorul nu este recomandat in cazul depigmentarii (vitiligo). Asociati corectorul cu Crema antirid intens hidratanta spf10. Pe zona din jurul ochilor puteti incerca Tratamentul corector riduri – ochi, buze, frunte. Seara, folositi corectorul in asociere cu Crema anti-age intens restructuranta.

Bună ziua. Produsul are și o lista cu ingrediente pe ambalaj?
Bună ziua. Produsul are și o lista cu ingrediente pe ambalaj?
Cris, 30-34 , Ten | 03 aug. 2020

Buna ziua. Gasiti mai jos lista ingredientelor:
, TALC, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, PENTAERYTHRITYL TETRAISOSTEARATE, MICA, PHENYL TRIMETHICONE, OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE, SODIUM DEHYDROACETATE, SORBIC ACID, PARFUM (FRAGRANCE), CI 77491 (IRON OXIDES), CI 75470 (CARMINE), CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), CI 77492 (IRON OXIDES), CI 19140 (YELLOW 5 LAKE), CI 77007 (ULTRAMARINES), CI 77499 (IRON OXIDES).

Buna ziua.Am 44 ani ten sensibil ce imi recomandati sa folosesc?
Buna ziua.Am 44 ani ten sensibil ce imi recomandati sa folosesc?
Coca olimpia, 35-44 , Ten Sensibil | 03 aug. 2020
Buna ziua. Special pentru tenul sensibil am conceput produsele din gama Aslavital Mineralactiv sau produsele dermatocosmetice. 
,

, Va recomandam pentru ingrijirea zilnica a tenului, cu actiune antirid, de mineralizare si detoxifiere produsele Aslavital Mineralactiv: curatati tenul dimineata si seara cu Apa micelara cu Argila, aplicati apoi o Fiola hidratanta detox si asociati cu Crema antirid antipoluare spf10.  Seara folositi o Fiola regenerare celulara si asociati cu Crema netezire riduri de noapte. O data pe saptamana ajutati tenul cu Masca detoxifianta cu carbune peel off.

Buna ziua!am folosit multă vreme cc crema de la Gerovital dar din păcate nu mai găsesc!ma puteți ajuta cu informații?combinam cc light cu cc medium și eram foarte mulțumită!poate aveți ceva nou !multumesc
Buna ziua!am folosit multă vreme cc crema de la Gerovital dar din păcate nu mai găsesc!ma puteți ajuta cu informații?combinam cc light cu cc medium și eram foarte mulțumită!poate aveți ceva nou !multumesc
Nedelea Anca, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Gasiti in acest link cremele CC disponibile in acest moment in portofoliul nostru.

care sunt produsele fara parabeni?
care sunt produsele fara parabeni?
CIOBANU NINA, 55+ , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. Majoritatea produselor noastre nu contin parabeni, de altfel in reteta tuturor produselor noi nu se mai folosesc parabeni. Va rugam sa ne specificati produsul pe care doriti sa il achizitionati pentru a va transmite lista ingredientelor.
, Unele produse conform retetei necesita agenti de stabilizare. Conservanţii sunt substanţe cu efecte bactericide sau bacteriostatice asupra microorganismelor şi asigură protecţie împotriva efectelor negative ale microorganismelor, atât asupra stabilităţii produsului cosmetic, cât şi asupra sănătăţii umane. Va invitam sa cititi in acest link mai multe informatii despre ingredientele din produsele cosmetice.

Dupa ce aplic crema activa Gerovital.. o las sa actioneze cam 20 minute, apoi aplic fondul de ten.. Cand aplic fondul de ten, mi se aduna imediat cand incep sa il intind… Daca clatesc zona dupa acele 20 minute.. si aplic crema matifianta atunci se aplica bine… Este bine cum procedez? Multumesc anticipat
Dupa ce aplic crema activa Gerovital.. o las sa actioneze cam 20 minute, apoi aplic fondul de ten.. Cand aplic fondul de ten, mi se aduna imediat cand incep sa il intind… Daca clatesc zona dupa acele 20 minute.. si aplic crema matifianta atunci se aplica bine… Este bine cum procedez? Multumesc anticipat
Andreea, 25-29 , Ten Gras | 03 aug. 2020