Meniu companie

Îngrijirea tenului

Buna ziua !Am varsta de 60 de ani ,daca ridurile de expresie deasupra buzei se diminueaza cu acest aparat Multumesc anticipat !
Buna ziua !Am varsta de 60 de ani ,daca ridurile de expresie deasupra buzei se diminueaza cu acest aparat Multumesc anticipat !
Ciornei valeria, 55+ , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. Rolul Activatorului Antirid este de a ajuta principiile active din creme/demachiant sa patrunda in profunzimea pielii. Astfel este esential ca ingredientele din produse sa fie potrivite tenului. Va invitam sa consultati si opiniile persoanelor care au mai folosit acest produs.

Buna seara! Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Medicul dermtatolog, fiindca acolo a trebuit sa ajung, nu m-a ajutat. Am urmat mai multe scheme de tratament, care nu doar ca nu au dat roade, ci mai mult au agravat problema tenului meu. Am 52 de ani. Un ten … praf. Deshidratat si cu zone de dermatita seboreica (sprancene su un pic pe pometi). Din iulie am renuntat la tratamentul medicului si am inceput sa folosesc produse de la firma dumneavoastra: apa micelara cu acid hialuronic, serul cu acid hialuronic 6 % si crema activ hidratanta 24h (cod 380). M-am simtit foarte bine. Acum, pe fondul unor probleme de sanatate, care mi-au apasat rau sufletul, dermatita mea a luat-o razna., iar enul este foarte deshidratat, Al doilea flacon de ser pare sa aiba ceva probleme- iese mai mult o … apa din recipient. Nu e problema, comand altul, daca imi veti recomanda sa il folosesc in continuare. Va rog, ajutati-ma cu o schema de produse pe care sa le pot folosi. Va multumesc si va doresc mult bine! Cu pretuire, Liliana Mateescu
Buna seara! Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Medicul dermtatolog, fiindca acolo a trebuit sa ajung, nu m-a ajutat. Am urmat mai multe scheme de tratament, care nu doar ca nu au dat roade, ci mai mult au agravat problema tenului meu. Am 52 de ani. Un ten … praf. Deshidratat si cu zone de dermatita seboreica (sprancene su un pic pe pometi). Din iulie am renuntat la tratamentul medicului si am inceput sa folosesc produse de la firma dumneavoastra: apa micelara cu acid hialuronic, serul cu acid hialuronic 6 % si crema activ hidratanta 24h (cod 380). M-am simtit foarte bine. Acum, pe fondul unor probleme de sanatate, care mi-au apasat rau sufletul, dermatita mea a luat-o razna., iar enul este foarte deshidratat, Al doilea flacon de ser pare sa aiba ceva probleme- iese mai mult o … apa din recipient. Nu e problema, comand altul, daca imi veti recomanda sa il folosesc in continuare. Va rog, ajutati-ma cu o schema de produse pe care sa le pot folosi. Va multumesc si va doresc mult bine! Cu pretuire, Liliana Mateescu
Liliana Mateescu, 45-54 , Ten Deshidratat | 03 aug. 2020

Buna ziua. Multumim pentru feedback-ul oferit, ne bucura sa auzim ca obtineti rezultate cu produsele noastre. Referitor la serul cu probleme va recomandam sa ne scrieti la adresa de e-mail [email protected], iar colegii nostri va vor ajuta cu un raspuns in cel mai scurt timp. 
, Daca tenul dvs se simte bine cu serul, apa si crema activ hidratanta, va recomandam sa continuati cu aplicarea lor. Un produs special conceput pentru ameliorarea simptomelor inflamatorii in dermatita seboreica la nivelul fetei va recomandam din gama dermatocosmetica Crema pentru piele cu roseata si scuame. Crema conține o asociere unică de ingredienți cu acțiune complementară în îngrijirea pielii sensibile cu roșeaţă și scuame, localizate în zonele bogate în sebum: în jurul nasului, sprâncenelor și pe frunte. Se aplică dimineaţa şi seara, pe pielea curată, pe zonele afectate şi se masează uşor până la completa absorbţie în piele.

Este normal sa simt o usturime pe fata după ce am aplicat Crema?
Este normal sa simt o usturime pe fata după ce am aplicat Crema?
Ioana, , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. Recomandam sa intrerupeti aplicarea la cel mai mic semn de iritaţie, si aplicati un produs cu acţiune calmantă. Tratamentul se reia după 3-4 zile.
, Crema se aplică seara, după demachiere, evitând zona ochilor, rănile superficiale şi negii. Se foloseşte în cure de minim 6 săptămâni. Pe durata tratamentului se interzice expunerea la soare şi se recomandă utilizarea unui produs cu factor de protectie solara minim 15-20.
, Nu se foloseşte după un tratament anterior care sensibilizează pielea.

Buna ziua, Dupa terminarea fiolelor cu colagen trebuie sa fac pauza? Cât timp pot continua aplicarea acestui tratament? Pot aplica dupa terminarea fiolelor si pe cele cu acid hialuronic? Exista o schema de tratament? Sau imi puteti face cateva recomandari referitor la cum pot sa le folosesc eficient si cat timp? Exista efecte secundare? Multumesc, Viorica
Buna ziua, Dupa terminarea fiolelor cu colagen trebuie sa fac pauza? Cât timp pot continua aplicarea acestui tratament? Pot aplica dupa terminarea fiolelor si pe cele cu acid hialuronic? Exista o schema de tratament? Sau imi puteti face cateva recomandari referitor la cum pot sa le folosesc eficient si cat timp? Exista efecte secundare? Multumesc, Viorica
Viorica Ionita, 45-54 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. Fiolele cu Colagen pot fi aplicate zilnic, fara intreruperi. Nu exista o regula stricta de aplicare, serurile se aplica in functie de nevoile tenului, iar dupa o anumita varsta pielea tenului trebuie ajutata zilnic in fata agresiunii factorilor de mediu. In timp ce acidul hialuronic ajuta la mentinerea apei in tesuturi, hidratarea in profunzime si la suprafata, fiolele cu colagen imbunatatesc elasticitatea si fermitatea pielii, redand aspectul proaspat si plin de vitalitate. Astfel, va recomandam sa folositi atat fiolele cu acid hialuronic, cat si cele cu colagen. Aplicati un tip de fiole pe timpul zilei, iar celelalte seara. Observati reactiile si rezultatele obtinute, si in functie de acestea stabiliti o rutina potrivita pentru nevoile tenului dvs.

Acest produs este recomandat doar persoanelor cu acnee severa sau este si pentru acneea usoara ?
Acest produs este recomandat doar persoanelor cu acnee severa sau este si pentru acneea usoara ?
Ana, 20-24 , Ten Gras | 03 aug. 2020

Buna ziua. Se poate folosi si in cazul acneei usoare, tratamentul de 10 zile, 1 fiola pe zi.

Se pot folosi zilnic și fiolele cu acid hialuronic și cu Colagen?
Se pot folosi zilnic și fiolele cu acid hialuronic și cu Colagen?
Mioara Tudor, 55+ , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. Da, este chiar recomandat. In timp ce acidul hialuronic ajuta la hidratarea pielii in profunzime si la suprafata, colagenul ajuta la imbunatatirea elasticitatii si toniciatii pielii. Aplicati acidul hialuronic pe timpul zilei, in asociere cu crema preferata, iar colagenul seara.

Acest produs acționează și împotriva semnelor de oboseală, a pungilor de sub ochi? Vreau un produs de îngrijire, nu de machiaj pentru a combate aceste semne. Mulțumesc!
Acest produs acționează și împotriva semnelor de oboseală, a pungilor de sub ochi? Vreau un produs de îngrijire, nu de machiaj pentru a combate aceste semne. Mulțumesc!
Ioana, 25-29 , Ten Gras | 03 aug. 2020

Buna ziua. Aceasta crema este recomandata pentru prevenirea si diminuarea ridurilor. Pentru a combate pungile de sub ochi, semnele de oboseala, va recomandam Crema gel anticearcan Gerovital Luxury. Crema trateaza si previne pungile de sub ochi  datorita continutului de escina cu efect drenant de crestere a rezistentei capilare, imbunatatind microcirculatia.

Ce s-a intamplat cu celalalt demachiant din gama Aslavital Mineralactiv?Mie imi placea foarte mult,o sa mai apara?Multumesc frumos pt raspuns!
Ce s-a intamplat cu celalalt demachiant din gama Aslavital Mineralactiv?Mie imi placea foarte mult,o sa mai apara?Multumesc frumos pt raspuns!
Anda-Lorena Criveanu, 35-44 , Ten Mixt | 03 aug. 2020

Buna ziua. Produsele din Aslavital cu extract de goji nu se mai produc. Noile retete pastreaza formularea initiala, cu deosebirea ca extractul de goji a fost inlocuit cu un ingredient inovator ce asigura protectie antipoluare electromagnetica – Cobiodefender EMR.

De aproximativ de un an, dimineata in oglinda, vad o persoana care seamana mai mult cu mama decat cu mine ( riduri, lipsa fermitate, fata cazuta intr-un cuvant)..Exista o schema de tratament cu produsele dv. care poate avea eficienta in timp relativ scurt ?. Mulțumesc
De aproximativ de un an, dimineata in oglinda, vad o persoana care seamana mai mult cu mama decat cu mine ( riduri, lipsa fermitate, fata cazuta intr-un cuvant)..Exista o schema de tratament cu produsele dv. care poate avea eficienta in timp relativ scurt ?. Mulțumesc
Viorica, 55+ , Ten Matur | 03 aug. 2020

Buna ziua. In jurul varstei de 50-60 de ani, ovalul feţei îşi pierde conturul, pentru că fibrele de colagen şi elastina se subţiază. Astfel este bine sa ajutati tenul cu produse bogate in principii active, care actioneaza in directia imbunatatii elasticitatii, fermitatii pielii. 
, Pentru imbunatatirea aspectului pielii, a fermitatii si elasticitatii, va recomandam sa incercati un tratament cu kit-ul dermatocosmetic premium: Programul intensiv de ingrijire cel putin o saptamana pe luna. Programul este conceput sub forma unui kit cu 7 fiole, specifice rutinei particulare a fiecarei zile din saptamana, constituind un program complex de ingrijire a tenului, fiecare oferind beneficiile unui tip de actiune. Fiecare fiola se va aplica seara, de preferat in ziua recomandata, pe fata, gat, decolteu si maini.. Inainte de aplicarea fiolelor, curatati tenul cu Gelul micelar din aceeasi gama.
, Seara, dupa aplicarea fiolei de marti folositi Crema calmanta protectoare (dupa fiola de exfoliere de marti tenul este sensibilizat, astfel recomandam aceasta crema pentru a evita aparitia iritatiilor), iar restul serilor folositi Crema lift intens ce actioneaza in directia creșterea fermității si elasticității pielii.
, Pe timpul zilei aplicati Fillerul intens antirid, ce contine un principiu activ lift nou cu rezultate asupra fermității și elasticității pielii.
, Pentru pielea zona din jurul ochilor folositi crema special conceputa Crema antirid contur ochi.

Buna ziua, piate fi folosita crema aceasta impreuna cu gelul de depigmentare si de catre barbati? 65+ ani? Multumesc!
Buna ziua, piate fi folosita crema aceasta impreuna cu gelul de depigmentare si de catre barbati? 65+ ani? Multumesc!
Aurora Ilian, 30-34 , Ten Normal | 03 aug. 2020

Buna ziua. Da, produsele sunt unisex, astfel le pot folosi si barbatii.